Hlavní obsah

Suchý šampon: Pomocník, který vás zachrání, když není moc času!

Foto: Iakov Filimonov, Shutterstock

Na suchém šamponu snadno získáte závislost, dělá vlasy objemnější a snadněji upravitelné

6. 1. 2017

Suchý šampon je nejen zachránce pro dny, kdy nemáte jednoduše čas si umýt vlasy, ale také úžasný stylingový pomocník. Vyberte ho své hřívě přesně na míru!

Článek

Ve světě je právě tenhle kosmetický výrobek jedním z nejprodávanějších vůbec, psychologové dokonce evidují pacientky, které prožívají opravdové úzkosti, když jim náhodou dojde.

Řeč je o suchém šamponu, který, aby bylo jasno, nemá vůbec nahradit ten klasický. Hodí se ale pro dny mezi mytím vlasů, je ideální pro majitelky ofin a patek, které se mastí víc než zbytek vlasů, či jako stylingový prostředek, když si potřebujete kadeře vyčesat třeba do uzlu.

Pro každý typ vlasů se ale hodí odlišný typ: jinak na něj reagují vlasy suché a nepoddajné a úplně odlišně třeba ty dětsky jemné.

Pro jemné vlasy

Výrobek přímo určený na jemné vlasy respektuje jejich strukturu, nezatíží je ani neslepí. Jeho složení obsahuje výtažek z rýže a pohlcuje nepříjemné pachy. Stačí jen několikrát stříknout, pak pročesat, a zapomenete na den, kdy máte pocit, že váš účes vypadá strašně.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Expresní suchý šampon s výtažkem rýže také zlepšuje rozčesávání vlasů. Sephora, 190 Kč, značku Toni and Guy si oblíbily především Britky. Cena 270 Kč, prodává DM drogerie

Pro vlasy bez objemu

Pokud je splihlý účes důvod, proč si myjete vlasy každý den (což jim mimochodem neprospívá), vsaďte na tento průsvitný pudr. Lehce jim poprašte kořínky, poté vmasírujte stejně jako při nanášení šamponu. Tím se vytvoří objem, který vydrží.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Pret-a-powder od Bumble and bumble obsahuje jíl a ovesnou mouku, prodává Sephora za 760 Kč, suchý šampón v pudru od Lush absorbuje nečistoty pomocí výtažků z limetky a grapefruitu. Stačí nanést, pročesat a hodit hřívou! Cena 195 Kč/50g

Pro mastné vlasy

Pokud jste majitelkou takového typu vlasů, asi tušíte, že častějším mytím si neprospějete, ale z druhé strany pak můžete těžko mezi lidi. Řešením by pro vás mohl být přípravek, který byl vyvinut speciálně pro rychle mastící se vlasy. Čistí nejen kadeře, ale i pokožku hlavy mezi mytím, odstraňuje přebytečný maz a jiné nečistoty. Skvělé je, že nemáte pocit usazeného pudru ve vlasech.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Cleanse Extend Dry Shampoo Mango Coconut krásně voní po mangu a kokosu. Alterna, prodává parfumerie Douglas a vybrané kadeřnické salony za 559 Kč. Podobně účinný je kokosový suchý šampon od Lee Stafford, Coco Loco, prodává Profimed za 249 Kč

Pro suché vlasy

Ve vašem případě je důležité, aby přípravek vlasy nejen neslepil, ale hlavně nezatížil konečky, které mají sklony se třepit a lámat. Suché šampony značky Batiste patří k nejoblíbenějším proto, že tohle všechno dovedou, ale ještě krásně voní. Navíc suchým vlasům propůjčí zdravý lesk, který mohou mezi jednotlivým mytím postrádat.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Batiste Cherry Fruity&Cheeky voní po třešních, ale vybrat si můžete třeba ten s orientální nebo květinovou vůní, prodávají parfumerie Douglas a DM drogerie od 69 Kč, přípravek od Lee Stafford je k suchým vlasům velmi šetrný díky obsahu přírodního kukuřičného škrobu. Dry Shampoo Original, cena 99 Kč

Jaký suchý šampon bude vyhovovat právě vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek