Hlavní obsah

Super stylové mokasíny: Lepší obuv na konec léta nenajdete!

Foto: indira's work, Shutterstock.com

Foto: indira's work, Shutterstock.com

Jsou nesmírně pohodlné, vklouznete do nich bez sebemenší námahy a na rozdíl od jiné módní obuvi je skutečně unosíte. Už víte, o kterých botách je řeč? Samozřejmě o mokasínách. A předsudky stranou! Současné páry jsou super cool.

Článek

Pokud je máte zaškatulkované coby nemoderní, křivdíte jim. Novodobé mokasíny se totiž zásadně liší od těch, které se v obchodech objevovaly dříve. A už vůbec neplatí, že by patřily jen k elegantnímu až usedlému oblečení. Naopak. Tyhle nazouvací boty mají ve své sbírce snad všechny módní ikony a instaholky.

Mokasíny v novém kabátku

A jaké že změny se ve světě mokasín udály? Největší proměnou prošel samotný tvar boty, který už ve většině případů není dokulata. Mokasíny se přizpůsobily současným trendům: špičku mají více protaženou a častokrát zakončenou dohranata. Dobrou polovinu párů, kterou objevíte v obchodech, také zdobí přezka. Trend, který svými ikonickými nazouváky nastolila značka Gucci.

Boty najdete nejčastěji v základních barvách, jako je bílá, černá, hnědá nebo krémová (ukážeme vám ale i výjimky). Není to tím, že by jiná kůže nebo koženka nebyla na skladě. Mokasíny tak více zapadají do konceptu čistých, moderních bot.

Ideální obuv na konec léta

A proč vlastně za mokasíny tak lobujeme? Protože jsme přesvědčeni, že vám prokážou opravdu dobrou službu. Jde o nejpraktičtější variantu, kterou si můžete na přechod mezi létem a podzimem pořídit. Jsou bez podpatku, takže v nich můžete chodit nonstop, a navíc představují příjemnou změnu oproti teniskám, kterých jsme měly všechny plné botníky už před karanténou.

Foto: Archiv firem

Zleva: H&M, 399 Kč; Call it Spring, prodává Answear, 999 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Reserved, 999 Kč (kůže); Massimo Dutti, 1295 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Aldo, prodává Zoot, 629 Kč (kůže); Uterqüe, prodává Zalando, 3350 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Kazar, 2290 Kč (kůže); DeeZee, 700 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Wojas, prodává Answear, 1299 Kč (kůže); Högl, prodává Zoot, 2399 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Wojas, prodává Eobuv, 1619 Kč (kůže); Tommy Hilfiger, 4232 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Zara, 1299 Kč (kůže); Tommy Hilfiger, 2303 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Kate Gray, prodává Humanic, 799 Kč (velur); Baťa, 1799 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 1299 Kč (kůže); Reserved, 599 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Zleva: Vagabond, prodává Baťa, 2399 Kč (kůže); Högl, prodává Eobuv, 2619 Kč (kůže)Foto: Archiv firem

Sluší jim džíny i sukně

Mokasíny se dají kombinovat s většinou ležérních outfitů, takže rozhodně neplatí, že byste v nich měly kráčet jen do práce. Skvěle spolupracují s džínami a dobrou zprávou je, že se hodí jak ke slimkám, tak i k širším střihům nohavic. To samé se dá vztáhnout i na klasické kalhoty, i když nejlépe budou vypadat s těmi rádoby pánskými (poznávacím znamením jsou puky a volné střihy).

A co kategorie sukní a šatů? I tady mokasíny využijete. Pokud nevíte, kde začít, klidně do stylingu zapojte klasickou košili s límečkem, která podtrhne ráz bot, nebo vsaďte na klasické košilové či volněji střižené šaty. Kombinace s romantickými kousky je možná také, vyžaduje už ale větší cit pro věc.

Libujete si v online nákupech? Přečtěte si, jak byste měly správně kupovat boty přes internet!

Reklama

Související témata: