Hlavní obsah

Nejstylovější boty léta? Prozradíme vám, které to jsou!

Foto: Profimedia.cz
25. 6. 2021

Rafinované pásky, nápadné barvy i páry, o kterých jste nejspíš dlouho neslyšely. Slibujeme, že pokud se s námi pustíte do tematiky trendy bot, budete mít z čeho vybírat. Kterých byste se v létě s radostí ujaly?

Článek

Vraťte se s námi v čase a navštivte týdny módy, které předurčily módní směr letošního jara a léta. Přiblížíme vám pět typů bot, které způsobily největší rozruch, a zaměříme se na ty, které vám mohou zpříjemnit nastupující léto. U pouhé inspirace ale nezůstaneme – u každého trendu najdete i konkrétní nákupní tipy tak, abyste se nemusely s jejich dohledáváním zdržovat. Rádo se stalo!

Návrat dřeváků

Riskantní krok se značce Hermès vyplatil. Návrháři vdechli nový život dřevákům, což jsou nejspíš jedny z nejpodceňovanějších bot vůbec, a ono to vyšlo! Z obuvi, která byla dlouhou dobu přehlížená, se stal nový trend, po kterém rychle skočily módní řetězce. Toužíte do dřeváků vklouznout i vy? Nezapomeňte na chytré párování. Pokud nechcete působit jako ze sedmdesátých let, obouvejte je ke klasickým a uhlazenějším kouskům.

Foto: Profimedia.cz

Všechno začalo kolekcí značky Hermès. Z dřeváků se staly super populární boty, které módním influencerkám suplují mokasíny

Foto: Archiv firem

Zleva: Mango, 1599 Kč (kůže); Stradivarius, 999 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Softclox, prodává Zalando, 3020 Kč (kůže); Zara, 2599 Kč (kůže)

Inspirováno šátky

Naprosto odlišným směrem šla značka Etro, která oprášila oblíbený trend milénia – obuv propletenou s větším či menším množstvím látky. Podobné úvazy na botách se perfektně hodí do sbírky zejména romantičkám, které milují květinové motivy, krajku a šaty ve všech provedeních. Milé, nemyslíte?

Foto: Profimedia.cz

Boty značky Etro vám mohou být povědomé. Podobné se nosily před dvěma dekádami, což jim ale na atraktivitě rozhodně neubírá

Foto: Archiv firem

Zleva: Tommy Hilfiger, 4290 Kč (kůže); Tamaris, 1699 Kč (kůže)

Foto: Archiv firem

Zleva: Manebí, 3440 Kč; Mango, 899 Kč

Pocta přírodě

Přírodní materiály k sezoně jaro/léto neodmyslitelně patří a ani letošní rok není výjimkou. Pokud vás stejně jako návrháře stále baví juta a její kamarádi, pořiďte si obuv s podrážkou nebo platformou made by příroda. Jestliže chcete vyzkoušet modernější styling, zkombinujte boty s elegantní klasikou. Pokud jste si myslely, že se nehodí k obleku, sledujte, jak skvěle vypadají v podání značky Altuzarra.

Foto: Profimedia.cz

Pokud souhlasíte s myšlenkou, že v jednoduchosti je krása, nejspíš si boty od návrháře Josepha Altuzarry zamilujete

Foto: Archiv firem

Zleva: Bershka, 799 Kč; Tamaris, 1199 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: H&M, 1499 Kč (kůže); Zign, prodává Zalando, 1680 Kč (kůže)

Uzounké pásky

Dior se přiklonil k trendu úzkých pásků, které jsou jediným nosným prvkem minimalisticky laděných párů. Pakliže si nepotrpíte na velkolepé potisky a výrazné barvy v šatníku, mohou být sandálky, které najdete níže, ideálními kandidáty pro vás. A je úplně jedno, jestli zvolíte variantu na podpatku (letos ale převažují ty nižší), nebo sáhnete po rovných plackách.

Foto: Profimedia.cz

Podle značky Dior vám letos ke štěstí postačí jednoduché boty s několika úzkými pásky. Řadíte-li se k vyznavačkám jednoduchosti a minimalismu, jděte do nich!

Foto: Archiv firem

Zleva: H&M, 1499 Kč (kůže); Answear LAB, prodává Answear, 709 Kč (kůže)

Foto: Archiv firem

Zleva: NA-KD, 995 Kč; Jenny Fairy, prodává CCC, 599 Kč

Smělé barvy

Barvy budou hrát v této sezoně hlavní roli. A není lepší a snazší způsob, jak je konečně začít nosit než si pořídit alespoň jeden pár v opravdu výrazném odstínu. Hodit se budou především k outfitům v neutrálních barvách, limitovat se ale rozhodně nenechte. S trochou citu můžete sandálky bezpečně míchat i s výraznějšími kousky. Tak po kterém odstínu sáhnete?

Foto: Profimedia.cz

Chcete se naladit na barevnou notu? Inspiraci hledejte u značky Versace, která se sytými odstíny tentokrát opravdu nešetřila

Foto: Archiv firem

Zleva: Zara, 899 Kč; Pull & Bear, 699 Kč

Foto: Archiv firem

Zleva: Stradivarius, 549 Kč; Steve Madden, prodává Answear, 2099 Kč (kůže)

Boty jsme probrali. Víte ale, co k nim? Projděte si náš článek o nejmódnějších kabelkách sezony!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek