Hlavní obsah

Tipy, které vás zbaví zarudlých očí

Těžká noc? Probudit se s oteklými víčky a červeným bělmem je nepříjemné. Navíc, když máte ráno schůzku nebo jdete do práce. Chcete vědět, jak už za pár minut vypadat skvěle? Čtěte dál!

Článek

Čím více si unavené oči mnete a namáháte je, tím se stávají zarudlejší, podrážděnější a citlivější. To se netýká jen probdělé noci, ale také běžného pracovního dne, kdy jsou oči namáhané hleděním do monitoru, suchým vzduchem z topení, prašným prostředím, kouřem z cigaret, klimatizací... To vše narušuje kvalitu slzného filmu. Jak tedy vypadá první pomoc pro zarudlé a oteklé oči? Máte ji hned po ruce!

Smetana

Namočte kosmetické tampony do studené smetany. Poté je vyjměte a přiložte na oči po dobu nejméně 6 minut. Zakloňte hlavu a jen si pár minut užívejte onoho chladivého doteku a čiročiré úlevy. Po odejmutí tamponů by měla být pleť hladká, jemná a zklidněná. Ještě lehce opláchněte studenou vodou a hotovo! Oteklá víčka jsou tatam!

Oční kapky

Mnohem pohodlnější a také účinnější řešení je za pár korun k dostání v každé lékárně. Okamžitou pomoc pro podrážděné, unavené a červené oči vám zajistí zvlhčující oční kapky, které oční rohovku lubrikují a hydratují. Pokud vám kapky napoprvé nesednou, nevzdávejte to a zkoušejte dál. Každému sedí něco jiného. Na trhu je naštěstí velké množství variant, takže si určitě každý najde tu svou.

Speciálně pro citlivé oči jsou vhodné oční kapky Ocutein Sensitive, které jsou na bázi lidských slz. Díky tomu jsou nejenom funkční, ale i velmi dobře snášené. Byly dokonce vyvinuty pro celodenní nošení kontaktních čoček bez vysychání, mlžení či řezání v očích.

„Tyto kapky jsou výjimečné tím, že jako jeden z mála zdravotnických prostředků používají dvojkombinaci lubrikačních a hydratačních látek. Výrazně se tím snižuje dráždivost oka, kapky se pomaleji vyplavují z očního prostředí a prodlužuje se jejich účinnost,“ doporučuje Ocutein Sensitive doktorka farmacie Barbora Růžková. Kromě toho, že vám už po první kapce přinesou neskonalou úlevu, udržují také ideální pH, omezují otok a začervenání oka a působí antisepticky.

Obklady

Vyzkoušet můžete také obklady z vychladlých čajových sáčků, heřmánku nebo světlíku lékařského. Nejprve si ale tyto obklady vyzkoušejte na jiné oblasti pokožky, mohlo by dojít k podráždění vysoce citlivé kůže kolem očí. Navíc, pokud už sáhnete po bylinných obkladech, je dobré je opakovat několikrát za den a použít vždy nové sáčky. Vyzkoušet můžete také vyluhované sáčky zeleného čaje, které na nějakou dobu uložíte do mrazničky.

Dopřejte svým očím úlevu, když volají o pomoc!

Reklama

Související témata: