Hlavní obsah

Tohle jsou neuvěřitelné důvody, proč se lidé dokážou rozvést!

Foto: shutterstock

Člověk by řekl, že k rozvodu je potřeba pádný důvod. Ne vždy to tak ale je

Když už se lidé rozvádějí, mívají k tomu většinou pádný důvod. Zásadní neshody, nevěru, odpor k tomu druhému. Jenže ne vždy tomu tak je. Budete překvapeni, kvůli čemu jsou lidé schopni se rozejít!

Článek

Proč se s vámi partner či partnerka rozvedli? Takhle banální otázku položila svým uživatelům aplikace Whisper, která je založena na tom, že se tam lidé v bezpečí anonymity svěřují s nejrůznějšími věcmi. A britský deník Daily Mail zveřejnil některé z opravdu šokujících odpovědí. Nebude se vám chtít věřit, co všechno může být příčinou rozvodu!

Žádné okovy

Není asi velkým překvapením, že mnoha lidem v manželství chybí volnost a svoboda. Přesto není úplně „normální“ ničit svazek, který doposud relativně fungoval, kvůli většinou krátkodobé euforii z toho, že se nemusíte nikomu z ničeho zpovídat a váš život si řídíte jen podle svých představ a potřeb.

Foto: shutterstock

Je smutné, že někdo až po svatbě a zplození dětí zjistí, že chce být svobodný

Jsou ale lidé, kterým to zřejmě stojí za to. Alespoň to vyplývá z vyznání některých uživatelů Whisperu:

 • Byl jsem první láskou své ženy, a ona zase byla tou mou. Nyní se se mnou rozvedla, protože prý chce zkusit spát i s jinými muži.
 • Po dvou letech manželství se se mnou moje žena rozvádí. Důvod není nevěra ani žádné problémy, prý chce v životě ještě experimentovat.
 • Manžel požádal o rozvod jednoduše proto, že prý chce být svobodný a volný. Tak proč se tedy ženil?

Tohle nepochopíte

Touhu po svobodě ale přece jen lze za určitých podmínek pochopit. Někdy jsou ale důvody k rozvodu tak šílené, že jim odmítáte uvěřit. Nebo vám tohle přijde normální?

 • Moje žena, s níž mám i děti, se se mnou po pěti letech soužití rozvedla, protože má prý problém rozumět mému dialektu.
 • Žena požádala o rozvod, protože když jsem byl s kamarády venku, odpověděl jsem jí na zprávu až po dvou hodinách.
 • Muž mě opustil, protože mi otec nenechal žádné dědictví.
 • První manžel ode mě odešel, protože se mu nelíbila mezera mezi mými stehny.
 • Manžel se chce rozvést, protože s ním nechci chodit na večírky a sledovat, jak se s kamarády opíjí. Prý jsem radši doma a sleduji televizi. Jenže já jsem těhotná.
 • Manžel se mnou už nechce být, protože jsem nepřijala jeho jméno. Probírali jsme to ale už před svatbou a věděl, že to nechci udělat.
 • Žena mi našla v mobilu porno a je přesvědčená, že ji s těmi dívkami z videa a fotek opravdu podvádím. Proto žádá o rozvod.
 • Dnes ráno mi muž řekl, že bude lepší, když se rozvedeme, protože se prý až moc snažím řešit naše vztahové problémy.
Foto: shutterstock

Někdy se lidé rozvádějí z důvodů, které odporují zdravému rozumu

Skutečné podpásovky

Nejhorší jsou ale ty skutečné podrazy, kterých je na vás ten, kterého milujete a sdílíte s ním svůj život, schopen se dopustit. Z následujících zpovědí opravdu mrazí:

 • Manžel mi řekl, že se chce rozvést, protože přivedl jinou ženu do jiného stavu. Zítra máme výročí a já se mu chystala prozradit, že po pěti letech našeho společného snažení jsem konečně těhotná.
 • Muž se hodlá rozvést, protože jsem před pár dny zjistila, že mám rakovinu prsu. Nechápu to, byli jsme přece životní partneři. Nemohu uvěřit, že mi tohle udělal.
 • Partner mě opustil, protože jsem měla problémy s plodností. Novou přítelkyni přivedl do jiného stavu, ještě než jsme byli rozvedení. Jsou to tři roky, ale mě to stále bolí.
 • Muž mi po dvou letech manželství řekl, že ho přitahují muži. Jsem na dně a přála bych si, aby mě s muži jen podváděl. Takhle mi je 38, jsem rozvedená a úplně sama.
 • Jakmile jsem se vdala, vzdala jsem se svých snů, jen abych podpořila manžela. Pomohla jsem mu dostudovat školu, překonat zdravotní potíže, porodila a vychovala mu děti. Nyní po letech se se mnou rozvádí, protože jsem prý v životě nic nedokázala, promrhala jsem ho a nic pořádného jsem nikdy neudělala.

Zažili jste něco podobného? Taky vás někdo opustil z naprosto šíleného důvodu?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek