Hlavní obsah

Udělejte si místo v botníku! Které boty budou na jaře nejvíce v kurzu?

Foto: Jakub Jurdič
26. 3. 2018

Jedno volné místečko se v botníku najde pokaždé. Vyznáváte stejnou filozofii? Pojďte se podívat na páry bot, které si mohou na jaře nárokovat titul „nejmódnější“. Vkročíte do nové sezony v kovbojkách, teniskách na platformě nebo podlehnete zdobení?

Článek

Nechceme, aby to znělo nevděčně, ale nemůžeme se dočkat chvíle, kdy teplou obuv naskládáme do krabic a odložíme. Svůj podíl na tom nemá jen pocit, že je letošní zima nekonečná (mrazy na konci března, vážně?), ale i jarní kolekce bot, ve kterých se dá najít spousta zajímavých kousků. A my vám rovnou ukážeme, s čím je můžete v nové sezoně nosit!

Maximalistický přístup

Nová sezona vyloženě přeje zdobení! Zkuste pro jednou upozadit racionální stránku věci a pořiďte si výrazný pár, který se vám sice nebude hodit úplně ke všemu, ale přinese vám čirou radost. A ne, samozřejmě nemusí jít jen o vysoké podpatky ani módní „ponožkové“ boty, které důkladně obepnou kotníky.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: boty (Zara, 1999 Kč), šaty (Zara, 1599 Kč), náušnice (Mango, 499 Kč)

Doba plastová

Pojem „kus plastu“ už nemusí vyznívat nutně pejorativně. Po zimním provokativním vinylu přišla do obchodů vlna průhledných prvků, která se podepsala i na nabídce bot (plus kabelek). Celoplastové transparentní boty nicméně nejsou tím nejpraktičtějším a zároveň i nejestetičtějším, co si můžete obout. Pozornost proto směřujte raději k párům, kde se plast objevuje jen v menší míře jako dekorativní prvek. P. S.: Umělé a průsvitné „džíny“  jsou pro nás i nadále hororovou záležitostí.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: boty (Mango, 899 Kč) top (H&M, 899 Kč), sukně (Zara, 799 Kč), kabelka (Moschino, prodává Van Graaf, 4299 Kč), brýle (H&M, 299 Kč)

Divoký západ

Pokukujete po kotníkových botách, které vám usnadní přechod z chladnějšího období na to teplotně příznivější? Zaměřit se můžete na staré dobré „koně“! Boty v kovbojském stylu jsou momentálně v kurzu a vy tak alespoň na chvíli odbočíte od kotníkové klasiky nebo přidrzlých bikerů.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kožené boty (Mango, 2499 Kč), top (Gant, 2999 Kč), džíny (Lindex, 799 Kč), kabát (Lindex, 1899 Kč), prsteny (Lindex, 199 Kč za set)

Na mašli

Nebojte, nemusíte je pokaždé uvazovat znovu. Mašle mají na botách čistě okrasný charakter a vylepší klasický černý pár. Mimochodem, pokud patříte k příznivkyním nižších podpatků, můžete se radovat. V módě nadále zůstávají i kitten heels neboli boty na kačence.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kožené boty (Gino Rossi, 3390 Kč), sukně (Vero Moda, 1149 Kč), mikina (Rich & Royal, prodává Van Graaf, 2699 Kč), kabelka (Hugo Boss, prodává Van Graaf, 7999 Kč), ponožky (Calzedonia, 199 Kč)

O kus vyšší díky teniskám

Tenisky jsme si v předchozích sezonách stihly zamilovat snad všechny, letos ale díky nim můžete být navíc o kousek vyšší! Stačí, když vyměníte běžný pár za ten s platformou. Nebojte, nejsou o nic méně pohodlné a i tentokrát je můžete nosit téměř ke všemu. Včetně šatů.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kožené tenisky (Tommy Hilfiger, prodává Van Graaf, 2899 Kč), šaty (H&M, 1299 Kč), kabelka (Humanic, 999 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Styling - Veronika Králová
  • Vizáž - Daniela Kremláčková
  • Modelka - Markéta Brázdová (Unique One)
  • Galerie SmetanaQ - Smetanovo nábř. 334/4, 110 00 Staré Město, Praha, www.smetanaq.cz

Které boty u vás zabodovaly nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek