Hlavní obsah

Udělejte si místo v botníku! Které boty budou na jaře nejvíce v kurzu?

Foto: Jakub Jurdič

Foto: Jakub Jurdič

Jedno volné místečko se v botníku najde pokaždé. Vyznáváte stejnou filozofii? Pojďte se podívat na páry bot, které si mohou na jaře nárokovat titul „nejmódnější“. Vkročíte do nové sezony v kovbojkách, teniskách na platformě nebo podlehnete zdobení?

Článek

Nechceme, aby to znělo nevděčně, ale nemůžeme se dočkat chvíle, kdy teplou obuv naskládáme do krabic a odložíme. Svůj podíl na tom nemá jen pocit, že je letošní zima nekonečná (mrazy na konci března, vážně?), ale i jarní kolekce bot, ve kterých se dá najít spousta zajímavých kousků. A my vám rovnou ukážeme, s čím je můžete v nové sezoně nosit!

Maximalistický přístup

Nová sezona vyloženě přeje zdobení! Zkuste pro jednou upozadit racionální stránku věci a pořiďte si výrazný pár, který se vám sice nebude hodit úplně ke všemu, ale přinese vám čirou radost. A ne, samozřejmě nemusí jít jen o vysoké podpatky ani módní „ponožkové“ boty, které důkladně obepnou kotníky.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: boty (Zara, 1999 Kč), šaty (Zara, 1599 Kč), náušnice (Mango, 499 Kč)Foto: Jakub Jurdič

Doba plastová

Pojem „kus plastu“ už nemusí vyznívat nutně pejorativně. Po zimním provokativním vinylu přišla do obchodů vlna průhledných prvků, která se podepsala i na nabídce bot (plus kabelek). Celoplastové transparentní boty nicméně nejsou tím nejpraktičtějším a zároveň i nejestetičtějším, co si můžete obout. Pozornost proto směřujte raději k párům, kde se plast objevuje jen v menší míře jako dekorativní prvek. P. S.: Umělé a průsvitné „džíny“  jsou pro nás i nadále hororovou záležitostí.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: boty (Mango, 899 Kč) top (H&M, 899 Kč), sukně (Zara, 799 Kč), kabelka (Moschino, prodává Van Graaf, 4299 Kč), brýle (H&M, 299 Kč)Foto: Jakub Jurdič

Divoký západ

Pokukujete po kotníkových botách, které vám usnadní přechod z chladnějšího období na to teplotně příznivější? Zaměřit se můžete na staré dobré „koně“! Boty v kovbojském stylu jsou momentálně v kurzu a vy tak alespoň na chvíli odbočíte od kotníkové klasiky nebo přidrzlých bikerů.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kožené boty (Mango, 2499 Kč), top (Gant, 2999 Kč), džíny (Lindex, 799 Kč), kabát (Lindex, 1899 Kč), prsteny (Lindex, 199 Kč za set)Foto: Jakub Jurdič

Na mašli

Nebojte, nemusíte je pokaždé uvazovat znovu. Mašle mají na botách čistě okrasný charakter a vylepší klasický černý pár. Mimochodem, pokud patříte k příznivkyním nižších podpatků, můžete se radovat. V módě nadále zůstávají i kitten heels neboli boty na kačence.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kožené boty (Gino Rossi, 3390 Kč), sukně (Vero Moda, 1149 Kč), mikina (Rich & Royal, prodává Van Graaf, 2699 Kč), kabelka (Hugo Boss, prodává Van Graaf, 7999 Kč), ponožky (Calzedonia, 199 Kč)Foto: Jakub Jurdič

O kus vyšší díky teniskám

Tenisky jsme si v předchozích sezonách stihly zamilovat snad všechny, letos ale díky nim můžete být navíc o kousek vyšší! Stačí, když vyměníte běžný pár za ten s platformou. Nebojte, nejsou o nic méně pohodlné a i tentokrát je můžete nosit téměř ke všemu. Včetně šatů.

Foto: Jakub Jurdič

Na foto: kožené tenisky (Tommy Hilfiger, prodává Van Graaf, 2899 Kč), šaty (H&M, 1299 Kč), kabelka (Humanic, 999 Kč)Foto: Jakub Jurdič

Náš tým a poděkování

  • Styling - Veronika Králová
  • Vizáž - Daniela Kremláčková
  • Modelka - Markéta Brázdová (Unique One)
  • Galerie SmetanaQ - Smetanovo nábř. 334/4, 110 00 Staré Město, Praha, www.smetanaq.cz

Které boty u vás zabodovaly nejvíce? Napište nám!

Reklama