Hlavní obsah

V hlavní roli červená rtěnka: Zkuste ji 3x jinak!

Foto: Filip Matušinský

Jak moc necháte rtěnku zazářit, je jen na vás. Věřily byste, že vizážistka pracovala ve všech případech jen s jedním odstínem?

24. 9. 2014

Jakmile narazíte na tu pravou, vznikne z toho láska na celý život. Červená rtěnka je nejen nadčasová, ale také vysoce návyková. A jak vám ukáže naše vizážistka, dá se také nosit na nejrůznější způsoby.

Článek

Když se poptáte hrdých majitelek rtěnek na jejich první lásku, drtivá většina z nich na vás do vteřiny vychrlí přesný název onoho odstínu. Jakmile totiž propadnete kouzlu červené, už ji neodložíte.

Pokud po rtěnce teprve pokukujete, máme pro vás dvě rady. Za prvé – nenechte se odradit neúspěchem a zapomeňte na větu „mně žádná nesluší“. Zkoušejte, zkoušejte a zkoušejte. Za druhé – dopřejte si čas, abyste si na sebe zvykly. Červená rtěnka je nepřehlédnutelná, a pokud jste ji nikdy nenosily, bude trvat, než se sžijete. Nestírejte ji proto hned po první minutě.

Odlehčená verze

Pokud se rtěnkou teprve začínáte, jděte na to zlehka. Stejný přístup se vám osvědčí i ve dnech, kdy se na výrazné líčení necítíte a jde vám jen o přirozený, jemný look. Jak na to? „Rtěnku naneste na rty a přebytek otiskněte do papírového kapesníčku. Pak už si jen vezměte na pomoc vatovou tyčinku a zjemněte kontury,“ popisuje vizážistka Linda.

Bez čeho se rozhodně neobejdete, je (alespoň zdánlivě) dokonalá pleť. „Nezapomeňte zakamuflovat všechny nedokonalosti, tvář musí být čistá. Obočí dokreslete tužkou nebo voděodolným stínem, ale s intenzitou to nepřehánějte,“ zdůrazňuje vizážistka. Podrobný postup najdete ve fotogalerii.

Foto: Filip Matušinský

I takhle decentně může vypadat červená rtěnka!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): 1. hydratační krém Embryolisse Lait-Crème Concentré, 2. rozjasňující tekutý make-up bareSkin, 3. korektor a sypký pudr v jednom MeMeMe, 4. rtěnka Maqpro - odstín 5262, 5. řasenka pro objem řas Outrageous Volume Mascara, Sephora

Výrazná červená

U druhého líčení už necháme rtěnku vyniknout naplno. Nosit ji můžete samostatně nebo v doprovodu linek. Chcete-li se vyhnout klasice, zkuste to spolu s vizážistkou a namalujte si kontrastní zelené linky. A pozor – zvládnete je i pomocí obyčejného stínu. „Barvy linek se samozřejmě dají obměňovat, zkusit můžete také královskou i blankytně modrou, linka ale musí být ostrá. Já jsem použila stíny Sugarpill v odstínu Midori. Na večer můžete přidat pro větší efekt umělé řasy,“ doplňuje vizážistka Linda

Foto: Filip Matušinský

Červeným rtům sluší ostré linky. A ne, nemusí jít jen o klasickou černou variantu

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): 1. báze pod rtěnku Maqpro, 2. minerální otočná konturovací tužka Artdeco, 3. stíny Sugarpill – odstín Midori, 4. set na úpravu obočí Essence, 5. oční linky ve fixu MeMeMe

Tip pro experimentátorky

Varování předem – poslední tip je pouze pro odvážné. Pokud si s líčením rády hrajete a nebojíte se vyrazit na večírek s odvážnějším make-upem, směle do něj. Jsou to jen barvy :-) Fígl spočívá v tom, že pod rtěnku nanesete černou kajalovou tužku. S její pomocí orámujete rty a zamíříte i kousek ke středu. Až poté přijde na řadu samotná rtěnka a další vychytávka vizážistky – červený stín, který barvu podtrhne a zmatní.

Foto: Filip Matušinský

Troufnete si na odvážný večírkový look? Kromě rtěnky se vyzbrojte také černou tužkou

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): 1. krémové oční stíny MeMeMe Dew Pots – odstín Silk Dusk, 2. tužka na oči Larger Than Life od Nars, 3. stíny Sugarpill – odstín Love +, 4. pudrová tvářenka Dandelion od Benefit, 5. pudr Diamond Perfect Finish od Purely Cosmetics

Nosíte červenou rtěnku, nebo jste se k ní stále ještě neodhodlaly? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek