Hlavní obsah

Vaječná omeleta plněná sýrem a špenátem

Hodnocení:
(97)
Foto: Liliya Kandrashevich, Shutterstock.com
Doba přípravy
15 minut
Doba vaření
15 minut
Náročnost
nízká

Ačkoli je vaječná omeleta dokonale chutným, zdravým a snadno připraveným pokrmem sama o sobě, stejně existují možnosti, jak ji vylepšit. Přidejte pár ingrediencí, a máte z ní plnohodnotnou večeři nebo menší dietní oběd.

Ingredience pro:
1 porci
  • 3 vejce
  • 50 g fety
  • 1 hrst baby špenátu
  • 2 lžíce sterilovaného hrášku
  • 1 lžička másla
  • 1 špetka soli
Článek

Postup

Krok 1: Rozklepněte vajíčka do misky, přidejte sůl, promíchejte a začněte smažit na pánvi na másle.

Krok 2: Až se omeleta začne zatahovat, umístěte na jednu půlku nadrobenou fetu, hrášek i špenát (volba ingrediencí je variabilní – místo fety může být levnější, ale stále velice chutný balkánský sýr, hrášek se dá nahradit jinou vaší oblíbenou luštěninou, jako je třeba sterilovaná cizrna či fazole, špenát může být rozmrazený).

Krok 3: Druhou půlkou omelety všechny ingredience přikryjte, ať vznikne „kapsa“, a nechte opéct dozlatova. Sýr by se měl začít jemně roztékat. Podávejte ihned se salátkem nebo zeleninovou oblohou.

Děláte si pořád dokola tentýž zeleninový salát jako přílohu? Máme pro vás tipy, jak ho udělat v podstatě stejně, ale v deseti obměnách!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.