Hlavní obsah

Veronika Žilková: Chcete žít jako v pohádce? Nechtějte!

Foto: Mona Martinů

Reálný život nemá s pohádkami nic společného

19. 11. 2012

V pohádce má řešení všechno. Normální svět je plný neřešitelných situací, které nás trápí a ztěžují nám život. V pohádce byste si se stejnými situacemi poradili raz dva.

Článek

Schválně!

Na zabarvené prádlo a rozbité auto je kouzelný proutek, který vrací do původního stavu barvu ponožkám i prasklému těsnění pod hlavou v motoru vašeho nepojízdného auta.

Trapas, když přijde nečekaná návštěva nebo jste normálně zapomněli nakoupit a lednice vám zeje prázdnotou, vyřeší Ubrousek prostři se.

Na kreténa, který vám na dálnici udělá před autem „myšku" a vy skončíte v příkopu, máte Obušku, z pytle ven!

Nenasytných a prolhaných politiků se zbavíte jednoduše. Zavoláte na ně čerta, a mažou navždy do pekla.

Smrti se v pohádce taky bát nemusíte. Stačí se podívat, kde u postele stojí – jestli v hlavě nebo v nohou – a lehnout si obráceně.

A kdyby se vám nechtělo jít do práce a došly vám peníze, stačí řict „Beránku, otřes se", a je to.

Jenže... víte, jak pohádky končí: Zazvonil zvonec, a pohádky je konec. A měli tam papírovou zem a propadli se až sem ...

Vítejte zpátky! Na pohádky se dobře kouká, ale ten pravý život to není. Ten náš život je drsný, bez kouzel, ale opravdický. A toho „propadli se až sem" se bát nemusíme. Jsme zvyklí.

Hezký den.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.