Hlavní obsah

Veronika Žilková: Třináctka nám dává sílu

Foto: Mona Martinů

Připijme si na nový rok! Máme přece na co!

31. 12. 2012

Konec roku by měl být hodně veselý. Máme co oslavovat. Radujeme se, že jsme přežili další rok. Říkáte si, no a co… Co? Není to samo sebou!

Článek

Když se člověk podívá na zprávy, může si udělat dlouhý seznam těch, kterým se to nepovedlo. A proto: radujme se, veselme se a pijme!

Všichni se na Silvestra o veselí ze všech sil snažíme. Pijeme většinou už od 30. 12. Perlíme vtípky. A pro pobavení návštěvy vypouštíme věty, které bychom třeba 3. března nahlas neřekli.

Následuje klasická silvestrovská hádka. Páry a přátelé najdou na dně svých skleniček „pravdu“, kterou musí ještě letos vyřešit. Rozejdou se, sejdou se, rozejdou se a o půlnoci se všichni v slzách usmíří a popřejí si šťastný nový rok.

Na Silvestra pijeme trochu i ze strachu. Co bude příští rok? Co v práci? Budu mít nějakou? Co rodina? Kdo letos přibude či naopak? Co zdraví? Co peníze a naše vláda? Co vše ještě zdraží?

A když si začneme klást tyto otázky, pak je nejlepší se trochu opít. Alkohol obrousí hrany našeho strachu, a my budeme odvážnější na vykročení do roku 2013.

2013

  • Třináctka je šťastné číslo.
  • Třináctý plat je něco navíc.
  • Třináctá komnata je náš tajný sen.
  • Třináctým týdnem prenatálního věku nám přestali říkat embryo a stali jsme se plodem.
  • Třináctým rokem nám všem začalo (podle lékařů) hormonální zemětřesení zvané puberta.

A navíc, podle numerologů 13 vlastně neexistuje. Musíme ještě sčítat dál: 1 + 3 = 4. A čtyřka je číslo značící vlastní sílu a dominanci.

Do nového roku vykročme s heslem: Letos si svůj koráb budeme řídit sami! Máme na to, takže plnou parou vpřed!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek