Hlavní obsah

Zdravá a spokojená kočka? Vsaďte na správnou stravu

Foto: Shutterstock

Dopřejte své kočičce alespoň na chvíli pocit, že není jen domácím mazlíkem

Zdraví a kvalitu života kočky zásadně ovlivňujeme jejím stravováním. Volbou vhodné stravy totiž můžeme kočce výrazně prodloužit život, zvýšit jeho kvalitu a užívat si tak společných chvil plných radosti, her a dovádění.

Článek

Ideální kočičí strava by měla být založena především na mase. Nezapomínejte, že i ten největší domácí mazlík nebo nejlínější kočička je stále šelmou v pravém slova smyslu. Nedělejte proto při výběru vhodného krmiva kompromisy.

Foto: Shutterstock

Strava by měla být tvořena převážně masem

Maso na prvním místě

Pokud chcete kočce dopřát skutečně to nejlepší, měli byste se řídit především jedním ukazatelem. Tím je vysoký obsah masa a výrobků živočišného původu, mezi které se řadí nutričně velmi bohaté, zdravé a chutné vnitřnosti, jako jsou játra, plíce, slezina nebo ledviny. Zaměřte se na krmiva bez obilovin, která jsou lépe stravitelná, mají vyšší výživovou hodnotu a odpovídají přirozené stravě koček v přírodě.

Kapsičky pro kvalitní stravování

Celá řada chovatelů stále žije v omylu, že dostatečnou stravu kočkám zajistí jen granule. Kvalitní granule skutečně kočce dodají vše potřebné, kočka ale potřebuje i měkkou, šťavnatou stravu, ideálně ještě v omáčce, která do organismu doplní i potřebné tekutiny. Takovou roli ve výživě koček dnes mají zejména kapsičky.

Nová řada kočičích kapsiček Shelma nabízí šest skutečně vyladěných receptur a chutí, vysoký obsah masa a surovin živočišného původu. Navíc jsou bez obilovin a se zdraví prospěšnými superpotravinami. Tak se označují potraviny bohaté na vitaminy, minerály, antioxidanty, vlákninu a další blahodárné složky. V recepturách kapsiček Shelma najdete rakytník, spirulinu, brusinky nebo bylinky. Navíc je do nich přidáván inulin – přírodní rozpustná vláknina z kořene čekanky, která vyživuje a aktivuje střevní mikroflóru a je tedy nezbytná pro správné trávení.

Foto: Shutterstock

Dbejte na to, aby se vaše kočka měla dobře

Kapsičky Shelma s lososem, treskou, hovězím, kuřecím, krůtím nebo kachním masem tak zajistí kočičímu organismu nejen zasycení, ale i všechny potřebné a důležité živiny.

Dopřejte tak své kočičce alespoň na chvíli pocit, že není jen domácím mazlíkem, ale i šelmou v pravém slova smyslu, která si právě ulovila svůj zasloužený oběd nebo večeři. Poděkuje vám za to nejen spokojeným předením, ale i dlouhým a kvalitním životem.

Přesvědčte se sami, jak budou vaší kočce chutnat kapsičky značky Shelma! Zapojte se už nyní do testování ZDE a objevte, že i ve vaší kočičce je kus šelmy.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Tento článek nevyjadřuje názor redakce.
Sdílejte článek