Hlavní obsah

Nej velikonoční mazance: Jaký si upečete vy?

Foto: Evelinna, Shutterstock.com

Foto: Evelinna, Shutterstock.com

Když se řeknou Velikonoce, mnoho lidí si představí dozlatova vypečený mazanec plný rozinek a pěkně posypaný mandličkami. A abyste si takový mohli upéct i vy, potřebujete k tomu správný recept. A nejen jeden pro vás máme!

Článek

Svátky jara se neobejdou bez klasických dobrot. V Česku se na Velikonoce pečou sladké jidáše, kynutí i tvarohoví beránci a mazance. A na posledně jmenované najdete v našem článku vynikající recepty. Stačí si jen zvolit, zda upečete kynutý mazanec, tvarohový, nebo mini mazance či třeba mazanec ve tvaru věnce.

Kynutý mazanec

Pro ty, kdo milují klasiku, tu máme hned tři recepty na kynuté mazance. Vyberte si ten svůj a přichystejte své rodině zážitek, na který opravdu dlouho nezapomene. Poptávka po droždí značně převyšuje nabídku, droždí si ale můžete vyrobit i doma. A teď je ten pravý čas začít, abyste ho o víkendu mohli použít.

Mazanec bez kynutí 

Bojíte se kynutého těsta? Nevadí! I vy si můžete na velikonoce upéct dokonalý mazanec. Tvarohové těsto je krásně vláčné a hrníčkový rcept je zase velmi jednoduchý. Tak co, dáte si letos říct?

Mazanec jako věnec i mini mazance

Máte rádi klasiku, ale také máte chuť na něco trošku jiného? Zkuste si letos na Velikonoce upéct mazanec ve tvaru věnce nebo malinkaté mini mazance. Rodina bude nadšená!

Velikonoční speciál jsme připravili pro všechny, kdo hledají inspiraci na velikonoční dekorace, postup, jak uplést svoji první pomlázku, a další skvělé velikonoční recepty (ty najdete i v našem velikonočním menu). Nahlédněte do něj i vy!

Reklama

Související témata: