Hlavní obsah

Příběh: Žení se můj vyvdaný syn. Jeho matka mě na svatbě nechce!

Foto: thinkstock

Svatba by měla být radostnou událostí, ale ne vždy tomu tak je (ilustrační foto)Foto: thinkstock

Svatba v rodině bývá většinou šťastnou událostí. Jenže pro čtenářku Martu (39) je to naopak. Žení se její nevlastní syn, kterého má její manžel z předešlého vztahu. Ten ji pozval, ale jeho matka s přítomností Marty ostře nesouhlasí.

Článek

Je to velmi nepříjemná situace. Přestože Marta se svým mužem žije již dvanáct let a stejně dlouhá doba uplynula i od jeho rozvodu, zdá se, že v první ženě rozchod stále budí negativní emoce. Bohužel se to projevilo zrovna teď, když by se všichni měli radovat.

„Mužův syn z prvního manželství, se kterým mimochodem skvěle vycházím, se bude brzy ženit. Na svatbu pozval nejen svého otce, ale i mě jako jeho současnou manželku. Jenže manželově ex se to nelíbí, nechala se slyšet, že si nepřeje, abych dorazila, že přece někdo, kdo rozbil jejich rodinu, nemá na svatbě jejího syna co dělat,“ popisuje Marta.

Jít, či nejít?

Ta teď vůbec netuší, co má dělat. Z jedné strany se jí na svatbu chce, z druhé ale nechce být zdrojem dusné atmosféry. „Moc si vážím, že mě Mirek pozval. Ale právě proto, že mám jeho i jeho snoubenku moc ráda, nechtěla bych jim svatbu zkazit,“ vypráví Marta.

O bývalé ženě jejího muže je totiž všeobecně známo, že neumí příliš ovládat své emoce. A představa, že ztropí nějakou scénu na svatbě, je pro Martu děsivá. „Už několikrát jsme její hysterické výlevy řešili. Když jsme jeli na dovolenou a poprvé s sebou vzali i Mirka, když v našem novém bytě poprvé přespal a podobně. Jednoduše všechny situace, při nichž se její syn stával součástí i mého života, šílela,“ vysvětluje Marta.

Foto: isifa

Jako mezi dvěma mlýnskými kameny, tak se nyní cítí naše čtenářka (ilustrační foto)Foto: isifa

Manžel na její účasti trvá

Martina první reakce byla, že na svatbu nepůjde. Když se dozvěděla, že exmanželka jejího muže se kvůli ní hádá nejen s Mirkem, ale i s jeho nevěstou, která se snažila vše nějak urovnat, byla přesvědčená, že za tohle to nestojí. „Nejde o mě, jde o Mirka, je to jeho den. Takže já přežiju, když na obřad nepůjdu,“ vypráví Marta.

Jenže její muž i Mirek trvají na tom, aby na svatbu šla. „Na jedné straně mě jejich postoj potěšil, na druhé straně to všechno ale ještě víc komplikují. Někdo prostě ustoupit musí,“ říká Marta.

Podle ní je už celou věcí pořádně otrávený i Mirek. „Má toho moc, organizuje svatbu, nedávno změnil práci, se snoubenkou se stěhovali do nového bytu a teď ještě musí řešit takové hloupé spory,“ vypráví Marta, která vše ještě zvažuje, ale na svatbu nejspíš půjde, i když se tedy moc netěší.

Co by podle vás měla Marta udělat? Jít, či nejít na svatbu?

Reklama