Hlavní obsah

Ženská prsa: Co jste o nich nevěděli, ale měli byste?

Foto: thinkstock

Ženské poprsí fascinuje muže, psychology a další spoustu odborníků

21. 10. 2013

Ženská ňadra! Jsou předmětem mužské touhy, jejich stimulace působí slast i ženám, a samozřejmě je to zdroj potravy pro ty nejmenší. Tohle jste o nich ale nevěděli!

Článek

Skoro to vypadá, že ženské poprsí je takový sedmý div světa, dva malé zázraky, které zajímají vědce, psychology a odborníky z nejrůznějších oblastí. A tohle jsou zábavná a překvapující fakta o ňadrech.

Na velikosti (ne)záleží

Přestože spousta žen se velikostí svého poprsí trápí, je to vesměs nepodstatné. Své obdivovatele najdou jak majitelky nadupaných dekoltů, tak i ty, které zdědily hrudník spíš po tatínkovi. Právě pro ně ale může být dobrou zprávou zjištění nedávné studie Intimacy, kterou zveřejnil britský deník Daily Mail. Ženská prsa se prý zvětšují, za posledních třicet let údajně až o tři velikosti. Podle prodejců spodního prádla se totiž v roce 1983 nejvíce prodávala podprsenka velikosti 75B, dnes jde na dračku především velikost 75E.

Foto: thinkstock

Ňadra jsou takový malý zázrak přírody

Pravda ale je, že důvody tohoto „nárůstu“ nemusí v reálu souviset s tím, že by se ženy stávaly obdařenějšími. Před dvaceti lety totiž obchody v USA nabízely méně než dvacet různých velikostí podprsenek, takže majitelky větších ňader se leckdy musely „narvat“ do podprsenek, které byly třeba až o dvě čísla menší, než by bývaly potřebovaly. Naopak dnes je nabídka nepřeberná.

Ať už je to jakkoli, velikost poprsí je poměrně nestálý ukazatel, protože:

  • Ňadra vlastně neustále rostou a mění svou velikost. Například v době premenstruačního syndromu se jejich objem zvětšuje, protože v těle ženy je vyšší hladina progesteronu a prolaktinu.
  • V knize americké expertky na sexuální zdraví Sallie Foley s názvem Ženské sexuální otázky (Sex Matters for Women) se píše, že ve chvíli intenzivního sexuálního vzrušení se ženám mohou ňadra zvětšit až o pětadvacet procent.

Prsa versus muži

Neexistuje muž, kterého by alespoň trochu nezajímala ženská ňadra. I „dolňáci" se rádi podívají. Vědci z Victoria University ve Wellingtonu dokonce tvrdí, že hrudník je první věcí, které si muži na ženě všimnou. Jiná studie ňadrům sice přisuzuje až třetí místo (po očích a úsměvu), ale to už jsou spíš nedůležité detaily. Zásadní je, že váš dekolt muže extrémně zajímá.

Foto: thinkstock

Muži ženský dekolt obdivují. Ani zarytí dolňáci tomuto lákadlu zcela neodolají

Další věcí, na kterou se pak odborníci zaměřují, je souvislost mezi tím, jaká prsa muži preferují a jaké mají charakterové či jiné rysy. Například podle studie, kterou zveřejnil magazín Psychology Today, mají chudí muži zálibu spíš v bujném poprsí, a naopak dobře finančně situovaní pánové obdivují spíše drobná prsa.

Psycholog Stuart Fischoff zase tvrdí, že podle jeho zjištění hledají obdivovatelé plochých hrudníků spíš submisivní partnerky.

Zajímavé perličky

Na závěr pro vás máme dva velké rekordy ze světa ženského poprsí:

  • Největšími přírodními prsy se pyšní Američanka Annie Hawkins-Turner, jejíž obvod hrudníku činí téměř 178 centimetrů. Jedno její ňadro váží bezmála 25,5 kilogramů.
  • Jako majitelka největšího umělého poprsí je v Guinessově knize rekordů uvedena žena z USA, které byl v roce 2005 naměřen obvod hrudníku skoro 154 centimetrů. První implantáty si nechala vpravit do těla v roce 1991, pak podstoupila několik dalších zákroků a dnes nosí podprsenku velikosti 95M.

Tak co? Věděli jste to?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.