Hlavní obsah

Zesvětlete pigmentové skvrny

Podzim je nejlepší období pro nastartování boje s pigmentovými skvrnami. Ovšem velmi důležitá je pravidelnost aplikace! Co zapříčiňuje vznik skvrn a jak je správně zesvětlovat? Čtěte dále.

Článek

Pigmentové skvrny neboli hyperpigmentace trápí stále více lidí, dříve byly výsadou především vyšší věkové skupiny. V dnešní době hyperpigmentaci najdeme i u mladší věkové kategorie. Jedná se o nadměrnou tvorbu kožního barviva v pokožce, které způsobuje vznik tmavých skvrn, nebo dokonce i ploch, a to nejčastěji v oblasti obličeje, krku, dekoltu nebo rukou.

Příčiny vzniku pigmentových skvrn

Hyperpigmentace může být vrozená ( např. pihy) nebo i získaná. K získaným projevům patří pigmentové skvrny vznikající na základě různých faktorů, například v důsledku hormonálních změn (těhotenství, užívání antikoncepce), působením slunečního záření nebo častým opalováním v soláriu. Dalšími faktory mohou být různé choroby, ale vrozená porucha se projeví v souvislosti s vyšším věkem, kdy se začínají tvořit takzvané stařecké neboli jaterní skvrny, které vznikají na základě nedostatečné funkce jater.

Zatočte s pigmetovými skvrnami účinnou kosmetikou!

Jak se pigmentových skvrn zbavit

Existuje několik způsobů depigmentace. Mezi nejúčinnější, ale zároveň nejnákladnější patří laserový zákrok, který má po několika málo ošetřeních okamžitě viditelný efekt.

Dalším způsobem je ošetření pomocí kosmetických depigmentačních přípravků, které se pohybují v různých cenových hladinách. Všechny ale vyžadují pravidelnost jejich použití (aplikací) a pečlivost zákazníka.

Depigmentační krém RYOR

Vzhledem k vysokým cenám depigmentačních produktů na trhu si zákaznice rozmýšlí koupi takového přípravku. Česká kosmetická firma RYOR se proto rozhodla vytvořit přípravek, který bude vysoce kvalitní, testovaný nejen dermatologicky, ale také klinicky prostřednictvím lékařských pracovišť, ale především cenově dostupný.

Depigmentační krém je tím správným řešením

Depigmentační krém RYOR obsahuje aktivní komplex tlumící aktivitu enzymu, který zajišťuje tvorbu kožního barviva. Při pravidelné aplikaci je výsledkem snížení obsahu nadměrného pigmentu v pokožce. Navíc je díky obsahu panthenolu, vitaminu E, jojobového a avokádového oleje při pravidelném používání viditelné projasnění pokožky a celkové sjednocení tónu pleti.

Jak Depigmentační krém RYOR správně používat?

Přípravek je určen k lokální aplikaci na postižená místa 2x denně. Viditelný efekt je tak patrný po prvním měsíci pravidelné aplikace. Pokud chcete docílit co nejlepšího efektu, je vhodné současně použít Krém s ovocnými kyselinami. Depigmentační krém působí na pigmentové skvrny zevnitř, ovocné kyseliny pleť lehce skvrny olupují zvenku. V případě suchosti není problém přípravek překrýt běžným denním nebo nočním krémem.

Krém zakoupíte za příjemných 180 Kč. Vyvíjen byl 4 roky a je dermatologicky i klinicky testován.

Pokud nevíte, jaké přípravky by byly pro vás vhodné, zkuste online bezplatnou kosmetickou poradnu ZDE.

Pomoci vám může i krém s ovocnými kyselinami

Několik důležitých pravidel

Při depigmentaci je nutné dodržovat několik velmi důležitých zásad. Jednou z nich je používání přípravku během podzimu a zimy, kdy pleť není zbytečně atakovaná slunečními paprsky. V případě aplikace během léta by se výsledný efekt nemusel vůbec dostavit, jednalo by se o dva protichůdné kroky najednou – pleť se snažíte zesvětlit, ale zároveň ji opalujete.

U pokožky, kde se již problém v minulosti objevil, a má tedy tendenci k tvorbě pigmentových skvrn, je důležité zajistit prevenci ve formě silné ochrany před slunečním zářením, a to nejen prostřednictvím přípravků s vysokým ochranným faktorem (SPF 50), ale nejlépe slunění včetně solária definitivně vynechat .

Bohužel stále platí, že likvidace pigmentových skvrn je velmi obtížná, protože se řeší pouze následek, nikoli příčina.

Reklama

Související témata: