Hlavní obsah

10 obalů, které nás dovádějí k šílenství!

Foto: thinkstock

Také z některých obalů výrobků šílíte?

Určitě máte v této kategorii také svého favorita. Jde o výrobky, které nejdou otevřít, rozlepit, rozbalit, aniž by vás to nestálo půl kbelíku nervů.

Článek

Zkuste se zamyslet nad tím, s otvíráním jakých výrobků jste měli za poslední týden problém. Možná se shodneme a mezi našimi dnešními favority najdete i svého „trapiče". Členové naší redakce mají dost osobních zkušeností. Na jejich základě jsme nakoupili konkrétní výrobky a odzkoušeli je.

Nedobytné zboží

Dnes to není vyloženě o konkrétních značkách, cenách ani obchodě, kde jste zboží nakoupili. Jde o princip – tedy o to, abychom výrobcům vzkázali: Milí zlatí, koukejte s tím něco udělat, protože jinak začneme reklamovat.

„Obal je pouze ochranný prostředek, který má zaručit nepoškození zboží. Pokud ale právě kvůli obalu nelze zboží řádně užívat či užívat ve správné hmotnosti čí míře třeba z důvodu, že kvůli obalu se polovina obsahu zničí, lze uplatnit řádnou reklamaci," říká Lukáš Zelený, vedoucí právní poradny dTestu.

Znamená to, že pokud se vám sýr lepí na obal tak, že ho můžete použít sotva polovinu, protože do druhé se vám okamžitě nabalí zbytky alobalu, neváhejte a jděte ho vrátit. Samozřejmě za předpokladu, že jste ho skladovali podle doporučení výrobce.

Největší potížisté

Jistě nebudou sami, ale pokud se zeptáte ve svém okolí, zřejmě zjistíte, že tyhle obtížně rozbalitelné druhy jsou favority.

Foto: archiv redakce

Jestli také milujete kávu s mlékem, znáte je důvěrně. Smetánky do kávy – ať v malých kalíšcích nebo v „konvičce". Kdo je nikdy nevybryndal, vzteky nepropíchl lžičkou nebo nezvrhl po celém stole, hoď kamenem. Dlužno přiznat, že pokud se s konvičkou naučíte zacházet, je to velmi praktická záležitost.

Foto: archiv redakce

Tak tohle je zkouška nervů. Abyste se dostali k těstovinám, musíte použít ostrý nůž, nůžky nebo jinou bodnou či řeznou zbraň. Bohužel většinou nejen polovinu nudlí přelámete, ale zcela jistě i roztrousíte po kuchyni. Po otevření už obal většinou nelze použít na přechování těstovin, které jste nevyužili.

Foto: archiv redakce

Velmi často si lidé kupují ledovou kávu do auta. Jestli je ale paragraf na zákaz telefonování za volantem, měl by být i na otvírání téhle plechovky. S delšími nehty, ale vlastně ani bez nich to není rozhodně zvládnutelné lehce. Hodí se zastavit a pomoci si klíčkem od auta nebo od bytu, případně požádat spolujezdce.

Foto: archiv redakce

Máte představu, že si kartáček rozbalíte v koupelně? Pokud na to nemáte nachystané nůžky či ostrý konec hřebenu, pak nerozbalíte. Perforace na zadní papírové straně se sice tváří prakticky, ale většinou ji není zač vzít a utrhnout a ohnutí brání kartáček uvnitř. Souboj často končí nakousnutím obalu...

Foto: archiv redakce

Děti je milují a maminky nenávidí. Pokud chcete dáreček pro zlobivé dítě, pak je Chupa Chups to pravé. Dostat z něj obal v místě tyčky je prostě nemožné. V kombinaci s trochou tepla a slunce se z lízátka stává ježek v kleci, kterému se velmi nechce ven.

Foto: archiv redakce

Alpská sůl láká pevnou a stabilní krabičkou, ve které ji můžete klidně skladovat. Problém je ale s jejím otevřením. Na jednom z růžků je sice naznačeno děrování a rada, že jej máte odstranit, ale jak? Na odtržení prsty rovnou zapomeňte, nůžky nebo nůž většinou vyrobí díru, kvůli které budete měsíc přesolovat.

Foto: archiv redakce

Vanička s arašídovou pomazánkou je taky oříšek pro pevné nervy. Na okrajích má sice volnější kousky obalu, ale zatáhnout za ně nejde. Potřebujete tedy zcela jistě lžičku nebo nůž a opatrné zacházení nebo omytí, abyste všechny bakterie z obalu nenatlačili do pomazánky.

Foto: archiv redakce

Máte rádi čaj? Pak jistě máte své finty, jak se dostat přes celofánový obal do krabičky a pak oddělit nitku a papírový štítek od sáčku tak, abyste ho neroztrhli. Bohužel jsou někdy tak pevně přilepené, že si čaj do hrnku vysypete – v tom horším případě již do vroucí vody, ze které je složité ho lovit.

Dvě příjemná zjištění

Mezi velmi často zmiňovanými nedobytnými potravinami byly sýrové trojúhelníčky a také klasické Bon Pari bonbony. Samozřejmě, že jsme to vyzkoušeli.

Foto: archiv redakce

Čekali jsme klasické, od obalu neoddělitelné bonbony, ale Bon Pari překvapily. Právě koupené jdou rozbalit snadno. Nikdy je ale nenechávejte v autě, na slunci nebo v teple. Jestliže vrchní vrstvička „povolí", stanou se z nich podobně nedobytné cukrovinky jako výše zmíněné lízátko.

Foto: archiv redakce

Tavené sýry, ať balené jako trojúhelníčky nebo kostky, mají většinou proužek, díky kterému by rozbalení mělo být hračkou. Ovšem v praxi jste se jistě mnohokrát potkali s výrobkem, který se držel obalu tak, že ho na něm valná část zbyla. V tomto případě šlo vše ale překvapivě hladce.

Se kterými výrobky se perete vy? Rozhodně nám napište své zkušenosti.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.