Hlavní obsah

Vánoční polévka 19x jinak: Dáte si rybí, nebo zelňačku?

Foto: Sea Wave, Shutterstock.com

Foto: Sea Wave, Shutterstock.com

Na štědrovečerním stole nesmí chybět polévka. Samozřejmě nejznámější je tradiční rybí polévka, ale v mnohých rodinách se objevuje třeba zelňačka, čočková, nebo lososová. Na jaké si pochutnáte vy? Vyberte si recept z naší bohaté nabídky.

Článek

Také se nemůžete dočkat vánočních svátků, protože se těšíte na všechny ty tradiční (i netradiční) dobroty, které každoročně s láskou připravujete pro své blízké? Pak jste tu správně, v našem článku jsme se zaměřili na vánoční polévky. Začínáme klasickou rybí polévkou, následují krémové či dietní variace, cizokrajné recepty na vánoční polévky a také zelňačky. Ty v našem výběru nesmí chybět, často se po vzoru slovenské kapustnice objevují i na českých vánočních stolech.

Tradiční rybí polévka z kapra

Nedáte dopustit na klasiku? Pak musí být na vašem vánočním stole vždy jen a jen tradiční rybí polévka z kapra a zeleniny. Zkuste naše recepty, tyhle polévky jsou nezapomenutelné. (Jak vybrat kapra)

Krémová i dietní rybí polévka

Kdo má rád krémové polévky, ve kterých stojí lžíce, pak ho jistě potěší naše recepty na husté polévky. A pokud držíte dietu i o Vánocích, i pro vás máme jeden tip.

Štědrovečerní polévka z jiných krajin

Sicílie, Vietnam, nebo třeba Maďarsko. I tyto země mají své rybí polévky. A i vy je můžete díky našim receptům letos o Vánocích ochutnat. Jakou polévku jste si vybrali?

Zelňačka o Vánocích zachutná i vám

Nejen rybí polévka má ale nepočítaně variací. Podobně je na tom i zelňačka. Co rodina, to jiný recept, a samozřejmě jsou všechny ty nejlepší. Zkusíte tu podle tradičního receptu, anebo třeba s česnekem či fazolemi?

Na Vánoce čočková, hrachová či houbová polévka? Ano!

Na štědrovečerním stole nemusí být za každou cenu rybí polévka. Někdo ji prostě nemusí, a tak se rád přikloní k těm klasickým, které si chystá třeba i v průběhu roku, jako je třeba houbová polévka nebo fazolová s uzeným masem. My ale pro vás máme i tip na vánoční hrachovou polévku nebo klasickou čočkovku. Jakou si dáte vy?

Tak co říkáte, jakou polévku si na Vánoce připravíte vy? Další inspiraci třeba na dárky na poslední chvíli, stejně tak cukroví, které ještě do svátků stihnete, najdete v našem Vánočním speciálu

Reklama

Související témata: