Hlavní obsah

4 tipy, jak doma využít krabici od bot: Na šperky i nářadí!

Foto: Look Studio, Shutterstock.com
17. 6. 2018

Koupili jste si nové letní boty? Schovejte si od nich krabici. Ukážeme vám, jak z ní jednoduše vyrobíte šikovnou přihrádku do koupelny nebo roztomilou šperkovnici pro malé parádnice.

Článek

Krabice od bot, popřípadě jiných módních doplňků nevyhazujte, ale přetvořte je na praktické úložné přihrádky či boxy. Ukážeme vám dnes čtyři návodné a praktické tipy, které se vám budou hodit, až budete mít o prázdninách volnou chvilku, třeba i s dětmi.

Šperkovnice

Tenhle růžový kousek nadchne zejména malé princezny. Stačí koupit v textilní galanterii kousek lesklého růžového saténu a polepit jím nejprve víko krabice. To lze ještě ozdobit bambulkovou či krajkovou stužkou. Pak látkou potáhněte i boky krabice. My jsme použili lepidlo z tavné pistole.

Samotný vnitřek krabice uspořádejte pomocí papírových předělů a ruličky od kuchyňských utěrek, jak vidíte na obrázku. Rulička se vám bude hodit na náramky. Nejdřív ji jen vyměřte a vyndejte. Následně přilepte papírové předěly tavnou pistolí či pevnou lepenkou. Celou krabici pak omotejte dokola pruhem látky s tím, tu lehce natlačte dovnitř do vzniklých přihrádek a přilepte k okrajům krabice. Ruličku oblepte také kouskem látky a přilepte opět dovnitř.

Foto: Tomáš Rubín

Nejprve si uvnitř krabice nachystejte přihrádky pomocí papírových předělů

Foto: Tomáš Rubín

Krabici polepte růžovou lesklou látkou, nejprve z boku, a pak dokola, přičemž látku volně natlačte do přihrádek a vnitřku krabice. Víko libovolně ještě ozdobte

Stojánek na tužky

Máte doma dítko školou povinné? Přestože ho čekají již brzy prázdniny, určitě ocení praktický stojánek na tužky, pastelky i další výtvarné potřeby. Stačí jen nasbírat patřičný počet ruliček od toaletního papíru, přilepit je tavnou pistolí do menší krabice, a tu ještě ozdobit třeba veselým balicím papírem.

Foto: Tomáš Rubín

Krabici nejprve polepte barevným balicím papírem a naskládejte do ní ruličky, které přilepte tavnou pistolí

Foto: Tomáš Rubín

Od teď už se vašim dětem nebudou po stole a v šuplících povalovat rozházené pastelky, tužky či propisky

Přihrádka do koupelny

Přihrádku na kosmetické propriety a různé nezbytnosti, které potřebujete mít po ruce, vyrobíte snadno. Krabici od bot polepte pomocí tavné pistole odolnou látkou. My jsme si vybrali puntíkatý filc, který koupíte v galanterii. Chcete-li, aby byla přihrádka omyvatelná, lze ji polepit omyvatelnou tapetou.

Foto: Tomáš Rubín

Roztomilá přihrádka vám pomůže udělat v koupelně pořádek

Box na nářadí či hračky

Na tuhle bedýnku budete potřebovat velkou krabici, odlamovací nůž, lepidlo a pěnovou gumu o tloušťce asi 0,9 mm na polepení boků. Seženete ji v papírnických, kutilských, někdy i textilních potřebách a galanteriích, nebo na internetu. Krabici však lze polepit i filcem či zbytkem odolnější tapety. Můžete ji polepit nejen zvenčí, ale klidně si pohrajte i s jejím vnitřkem.

Foto: Tomáš Rubín

Základem bedýnky je vyměřit pravítkem trojúhelníky, které musíte vystřihnout přesně uprostřed bočních stran krabice

Foto: Tomáš Rubín

Pak krabici přehněte napůl a slepte k sobě

Foto: Tomáš Rubín

Z víka krabice vystřihněte chybějící bočnice a přilepte je pevnou lepicí páskou. Ještě vyřízněte zalamovacím nožem otvor na prsty, aby se krabice dala dobře nosit

Foto: Tomáš Rubín

Boky polepte pěnovou gumou a můžete naskládat nářadí

Napadá vás pro papírové krabice nějaké další uplatnění?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek