Hlavní obsah

5 důvodů, proč si ze suchého kartáčování udělat rituál

Foto: Pixel-Shot, Shutterstock.com

Nebude vás to stát moc času, a už vůbec ne moc peněz. Výsledky si přitom nezadají s těmi po věhlasných kosmetických procedurách. Máme pro vás několik dobrých důvodů, proč by se suché kartáčování mělo stát vaším rituálem.

Článek

Dnes je to trend. Znovu objevujeme to, co dělali naši předci a žasneme nad mnohými účinky. Podobně je to i se suchým kartáčováním těla. Není nijak šokující, že obyčejný velký kartáč znali už ve starověkém Řecku. Podle všeho ho používali řečtí atleti, kteří tak ulevovali svým svalům po velké fyzické námaze. Máme ale i další motivace.

Jak se kartáčovat?

Začněte tím, že si pořídíte masážní kartáč na tělo zhruba ve velikosti dlaně. Netřeba asi říkat, že existují desítky druhů, které se cenově liší. Základní kartáč stojí kolem dvou set korun. Pokud chcete něco lepšího, můžete sáhnout třeba po kartáči z koňských žíní, které jsou pevnější, elastičtější a slibují i větší životnost.

Dbejte na pravidelnost. Není nutné se kartáčovat denně, ale obden už by to chtělo. Jinak tu proklatou celulitidu na věčnost nepošlete. A jak na to? Krouživými pohyby od kotníku až k rameni a dekoltu a pak to samé na druhé straně těla. Nespěchejte, klidně přitlačte a neděste se, že pokožka rudne. Na závěr se osprchujte a namažte tělovým mlékem, aby kůže nebyla napnutá.

1. Rozprouděná lymfa

Lymfatický systém je rozsáhlá síť cév a vlásečnic, které mají jeden zásadní úkol. Z těla odvádí škodliviny a odpadní látky. Když tekutina zvaná lymfa neproudí dobře, někde se to projeví, a to rozličnými způsoby. Mohou vám začít natékat nohy nebo se nafoukne břicho, ale i oslabená imunita bývá často důsledkem špatně fungujícího lymfatického systému. Kartáčování suché pokožky je skvělý způsob domácí lymfodrenáže.

Foto: White bear studio, Shutterstock.com

Kartáče seženete levnější i dražší, pokud chcete kvalitu, pořiďte si ten z koňských žíní

2. Mizející celulitida

Většina žen se shoduje, že už za dva až tři týdny, co se pravidelně kartáčovaly, mohly pozorovat alespoň drobné zmírnění celulitidy (nejlepší cviky proti celulitidě). Během procesu totiž dochází k podpoře cirkulace krve, což má pozitivní dopad v mnoha ohledech. Je to prevence otoků, křečových žil a mimoto také celulitidy.

3. Pleť jako miminko

Miminka mají tak jemňoučkou, hladkou a na dotek hebounkou pokožku! S věkem ale bohužel hrubne a na hebkosti ztrácí. Nic ale není ztraceno úplně. Už po prvním kartáčování pocítíte, že je vaše kůže mnohem jemnější. Tento proces vás totiž zbaví odumřelých kožních buněk, což pokožce umožní lépe nasávat vlhkost a udržet si hydrataci. Rychle se začnou tvořit nové kožní buňky a kůže bude působit i jasněji a zářivěji.

Foto: White bear studio, Shutterstock.com

Při kartáčování dochází ke zlepšení cirkulace krve a to pomáhá v boji proti celulitidě

4. Lepší trávení

Zní to možná trochu zvláště, ale i na trávení  má používání kartáče skvělý vliv. Může za to zejména lépe fungující lymfa, která soustavně odstraňuje přebytečnou vodu a odpadní látky. Ze všech zažívacích problémů se kartáčování nejlépe popasuje s nadýmáním, kterému nejen předchází, ale při akutních potížích vám od něj pomůže ulevit.

5. Relax těla i duše

Kartáčování znamená relax pro unavené tělo i hlavu. Pokud po cvičení cítíte napětí ve svalech a obáváte se, že druhý den nebudete moci namožené partie pořádně používat, určitě večer vezměte kartáč do ruky. Udělejte si ze suchého kartáčování takový svůj rituál, který ocení nejen vaše tělesná schránka, ale i psychika.

Mohla by vás zajímat i intimní tantrická masáž pro dva. Poradíme, jak na ni.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek