Hlavní obsah

Alkohol, sexy ženy i spory o děti: Pittovi je 55!

Foto: Profimedia.cz

Pomalu, ale jistě se blíží k důchodovému věku. Hollywoodská star Brad Pitt dnes slaví půlkulaté 55. narozeniny. Za jedenáct pětiletek toho stihl poměrně hodně. Nejen v pracovním, ale také v osobním životě. Přestože šestinásobný otec budí dojem slušňáka, v minulosti byl docela proutníkem, a i v současnosti se stále mluví o jeho problémech s alkoholem.

Článek

Kdyby blonďatý mladíček William Bradley Pitt uskutečnil svůj původní záměr vystudovat žurnalistiku, grafický design a reklamu, filmový svět by nezískal jednu z výrazných hereckých osobností. Brada Pitta ovšem zlákalo herectví.

Titul z vysoké sice nemá, ale vydělává mnohonásobně víc než drtivá většina vysokoškoláků. Za svou popularitu ale tvrdě platí. Média sledují každý jeho krok, tedy kariéru, vztahy i probíhající rozvod. Dnes slaví už pětapadesáté narozeniny.

Univerzální herec

Zazářil v nespočtu filmů a prokázal, že je jako herec velmi tvárný. Ve filmu Sedm (1995) si zahrál detektiva, v Interview s upírem (1994) krvelačného upíra, v Sedmi letech v Tibetu (1997) odvážného horolezce, ve snímku Seznamte se, Joe Black (1998) zase postavu Smrti, ve velkofilmu Trója (2004) mu připadla role siláka Achillea. A takhle bychom mohli pokračovat dál a dál. Brad Pitt má nejspíš čich na skvělé herecké příležitosti. Většina snímků, v nichž se objevil, byly trháky.

Foto: Profimedia.cz

Brad Pitt byl roztomilý blonďáček

Vstup do herecké profese ale nebyl jednoduchý. Těsně před koncem vysoké školy se sebral a odjel do Los Angeles, kde si na kurzy herectví vydělával nejrůznějšími způsoby – jako poslíček, ostraha parkoviště či prodavač zmrzliny. Asi nejblíž k herectví měla brigáda, na které v kostýmu kuřete lákal kolemjdoucí k návštěvě rychlého občerstvení.

Prorazil v roce 1991 erotickou scénou v Thelmě a Louise (1991), která mu přinesla pověst hollywoodského krasavce a otevřela dveře k dalším příležitostem.

Foto: Profimedia.cz

Snímek Thelma a Louise udělal z Pitta sexuální symbol

Osudové ženy

Pohledný herec nikdy neměl o partnerky nouzi. Nejvíce se ovšem mluvilo o třech z nich. Mezi lety 1994 až 1997 Pitt randil s herečkou Gwyneth Paltrow (46). Tříletý vztah dospěl až k zásnubám, ale ze svatby nakonec sešlo. Herečka po letech přiznala, že chyba byla na její straně. S Pittem začala chodit, když jí bylo 22 let, a podle svých slov ještě nebyla vyzrálá.

Foto: Profimedia.cz

Takhle mu to slušelo s Gwyneth Paltrow

Druhé zasnoubení už vyšlo. Herečku Jennifer Aniston (49) Pitt před oltář dostal v roce 2000. V roce 2005 se manželé považovaní za jeden z nejkrásnějších párů Hollywoodu rozvedli bez udání oficiálního důvodu, což zavdalo příčinu mnoha spekulacím. Nejčastěji se v médiích objevovaly teorie, že důvodem je odkládání mateřství ze strany Aniston nebo to, že herečka děti mít nemůže.

Foto: Profimedia.cz

Také vztah s Jennifer Aniston je minulostí

Vleklý rozvod

Nevěru Pitt popřel, ještě před rozvodem nicméně začal při natáčení filmu Pan a paní Smithovi (2005) chodit s herečkou Angelinou Jolie (43). Vypadali spolu dokonale a byli tak nerozluční, že si brzy vysloužili přezdívku Brangelina. Společně vytvořili rodinu šesti dětem, třem vlastním a třem adoptovaným.

Po letech vztahu se v roce 2014 konečně vzali, i když fotky z veselky ve Francii, které vypustili do světa, byly ze svatby, která byla jen zinscenovaná. Vzali se v tichosti už nějaký čas předtím. Sňatek jim ale nejspíš přinesl smůlu. V roce 2016 následovala žádost o rozvod ze strany Angeliny, za níž má údajně stát Pittova závislost na alkoholu.

Foto: Profimedia.cz

Pře pár lety to byla láska jako trám, pak ale manželství s Angelinou zničil alkohol

Rozvodové řízení se vleče dodnes, zejména kvůli dohadům o děti. Na začátku prosince se nicméně bývalí partneři ohledně dětí konečně dohodli. Jak přesně, si ovšem nechali pro sebe. Tak snad budou mít brzy za sebou i zbylé rozvodové tahanice. V rozhovoru pro časopis GQ Pitt prohlásil, že už půl roku abstinuje, alkohol prý vyměnil za brusinkový džus. Tak snad mu silná vůle vydrží.

Je Brad Pitt váš typ?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek