Hlavní obsah

Aréna mužů: Co když žena začne vařit zdravě?

Foto: Thinkstock

Štíhlá linie, nebo pořádný nášup? Čemu dávají pánové přednost?

Svíčková, gulášek nebo topinky. Strava, na kterou je spousta českých chlapů dlouho navyklá. Co když ale partnerka doma zavede nový režim a začne vařit zdravě? Jsou rádi, nebo protestují? Zeptali jsme se jich!

Článek

Zdravé vaření. Zní to krásně, ale nejspíš pouze do té doby, dokud takový talíř nepřistane před chlapem na stole. Pak je většinou zle! Nebo se pleteme? Není to třeba tak, že pánové sice remcají, ale zdravou stravu ve skutečnosti vítají? To je otázka pro další Arénu mužů!

Pánové, co říkáte na pokusy o prosazování zdravé stravy a na to, když vám doma partnerka vaří zdravá jídla? Vítáte, že žena dělá něco pro vás, nebo byste si naopak radši pořádně dopřávali?

Kazma (28 let), moderátor:„Bože, co bych za to dal, kdyby mi přítelkyně vařila cokoli. A kdyby to k tomu všemu bylo ještě zdravé, tak bych asi umřel na infarkt. V dnešní době narazit na holku, která vůbec umí vařit, je zázrak a v Praze je to zázrak s požehnáním dohromady."

Jaroslav Vydržel (41 let), Feng Shui praktik a astrolog tradiční čínské astrologie: „S ohledem na to, že sám považuji stravu za hlavní nástroj dobrého zdraví, nemám s takzvaným zdravým jídlem problémy. Naopak se sám v kuchyni čas od času pokouším stvořit všelijaké netradiční kombinace hlavně ze základních surovin. Takže si dopřávat umím tak i tak. S čím mám však problém, jsou všemožné výživové experimenty typu raw a podobné, což i třeba u mých klientů vede po chvilkovém zlepšení k nepříznivým dopadům na zdraví a psychiku, protože, a to si řekněme otevřeně, dobře najedení jsme víc v pohodě, než když je tomu opačně."

Zbyněk Janíček (31 let), moderátor: „Je samozřejmě fajn, když má člověk rozum a hlídá si alespoň trochu jídelníček. Takový ten přísný režim, kdy nedejbože sníte knedlík a cítíte se jako provinilec, nad kterým Otík farář ze Slunce seno, zlomí hůl, to je něco, co by měli chtít ve vztahu oba dva.

A upřímně… Na houby je, když se do toho jeden opře, maká ve fitku, pevně to dodržuje, a druhý si dopřává. Já jsem rád, když je strava zdravá, ale jít do extrému a nedat si sem tam, na co mám chuť, to ne. Pokud ale jeden dodržuje jídelníček, sportuje, má lepší a lepší figuru, druhý dřív nebo později většinou, začne něco se sebou taky dělat, a to i bez donucovacích prostředků ve stylu ,Na, a tohle sněz!'"

Ladislav Jenšík (27), hráč amerického fotbalu a trenér: „Jelikož si vařím sám, a to zejména zdravě, není důvodu remcat. Rozhodně oceňuji, když partnerka dělá něco pro svoje, nebo dokonce i pro moje zdraví. V mém případě třeba žena, která je kuřačka a pravidelně se aktivně nehýbe, prakticky nemá jakoukoli šanci se se mnou seznámit..."

Aleš Kalina (47 let), kouč partnerských vztahů: „Pokud si dvojice neodsouhlasí změnu ve stravě a partnerka si najednou začne měnit jídelníček podle svého, působí to na mě nepříjemně. Zažil jsem to, a přestože to partnerka myslela dobře, rozkládalo nám to vztah. Ona nechápala, že mi to ,nejede' a že přílišná zdravověda mi bere partnerskou vášeň. Později, když jsem se v jídle více vzdělal, jsem tuto její stravu normálně akceptoval i miloval. Škoda. Partneři musí žít ze vzájemných dohod."

A co si o tom myslíte vy? Je dobře, když se doma najednou začne vařit extrémně zdravě?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.