Hlavní obsah

Barbie slaví 60. narozeniny: Kdo jsou její největší fanoušci

Foto: Profimedia.cz

Panenka Barbie patřila k vašemu dětství a milují ji i vaše dcery? Není divu, letos šedesátnice se stala ikonou nejen pro malá děvčátka. Posedlost některých jejích fanoušků už ale hraničí s šílenstvím.

Článek

Je to neuvěřitelné, ale nejznámější a nejoblíbenější panenka spatřila světlo světa již v roce 1959. I když věkem šedesátnice, pořád okouzluje dokonalými křivkami, perfektním make-upem, bohatým šatníkem i snovým domkem. Za roky své existence se ale objevila i Barbie s hidžábem, na vozíku, Barbie kamioňačka nebo jako panenka s tváří někoho slavného. Získává nejen srdce děvčátek, fanoušky má i mezi dospělými. A u některých se obdiv k plastové figurce vymyká běžné zálibě.

Dvojnice panenky Barbie

Hodně fanynek má populární panenka v Americe, Japonsku nebo v Rusku. Ruska Tatiana „Tanya“ Tuzova se snaží žít život jako od Matella i v realitě. Za plastické operace, šatník, růžové doplňky do bytu i luxusní vilu a auto už utratila statisíce. Doma má více než 1500 panenek.

Foto: Profimedia.cz

Tatiana se v budoucnu chce nechat přejmenovat a nosit jméno své milované Barbie

Šílené plastické operace

Blond paruka a silná líčidla k Barbie vzhledu pomohou, ale mnohým nestačí. A tak si na klinikách plastické chirurgie pořizují velká prsa, nechávají odstranit žebra pro dokonale štíhlý pas, sesekávat obličejové kosti pro jemnější linie, absolvují prodloužení lýtkových kostí i úpravu očních víček pro panenkovský pohled. Američanka Ophelia Vanity už za operace utratila skoro milion korun a s úpravami rozhodně ještě neskončila.

Foto: Profimedia.cz

Zvětšit oči a rty, zúžit nos a bradu. Pro krásu jsou fanynky ochotny vytrpět mnoho bolesti

Nejvášnivější sběratelka panenky od Mattela

Sběratelů panenek Barbie má být ve světě kolem sto tisíc. Tou nejúspěšnější je Němka Bettina Dorfmann, jejíž sbírka čítající 15 000 panenek je dokonce zapsaná v Guinessově knize rekordů. Její kolekce se navíc stále rozrůstá. Němka za panenky dosud utratila již více než 3,5 milionu korun.

Foto: Profimedia.cz

Barbíny nejsou pro Bettinu jen koníček, živí se jejich opravováním

Sladký růžový pokojíček

Některé fanynky se růžových tapet, nadýchaných polštářků a kýčovitých doplňků nevzdávají ani v dospělosti. Jeden takový přeslazený byt obývá i Azusa Sakamoto z Hollywoodu. K ní domů nesmí nic, co by nebylo růžové nebo s nápisem Barbie.

Foto: Profimedia.cz

Barbie miluje od dětství, kdy měla svačinový box s obrázkem ikonické panenky. Dnes vlastní desítky kabelek a bot s nápisem Barbie

Fanoušky má i mezi muži 

Který muž by se nezakoukal do dlouhonohé blond krásky? Třeba Jian Yang ze Singapuru se do ní zamiloval už coby třináctiletý chlapec a tato vášeň ho neopustila ani po dvaceti letech. Během té doby shromáždil sbírku 12 000 nejrůznějších panenek, z nichž asi polovinu tvoří barbíny. Zabírají většinu jeho domu, vyhnaly odsud dokonce i jeho přítelkyni.

Foto: Profimedia.cz

Jian Yang svou sbírku stále rozšiřuje. Až na ně doma přestane mít dost místa, plánuje koupit sousední dům

Barbie youtuber drtí sociální sítě 

Někteří muži panenky sbírají, jiné se v ně chtějí přeměnit. Třeba Brazilec Maiderson Chrischon si zamiloval dokonalý styl blond panenky i jejího svalnatého parťáka Kena a každý den volí oblečení, účes i líčení, aby vypadal jako ze světa Barbie. O všem natáčí videa a jeho Barbie Boy profil sleduje na sociálních sítích více než třicet tisíc lidí. Ve videích se líčí jako Barbie, vytváří panenkám účesy, nebo představuje nové panenky a domečky, které si pořídil do své sbírky.

Foto: Profimedia.cz

K panenkovskému vzhledu mu stačí šminky, žádnou plastiku prý Maiderson Chrischon nepodstoupil

Lidé mají různé záliby a ne každý zapadne do normy. Jestlipak víte, které slavné ženy si vzaly homosexuála

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek