Hlavní obsah

Bramborová omeleta s mléčným selátkem

Hodnocení:
(90)
Foto: Stream.cz
Doba přípravy
30 minut
Doba vaření
2 hodiny
Náročnost
střední

Jak vypadá skutečný život na farmě? Je práce drobných zemědělců tak idylická, jak často prezentují lifestylové časopisy? Známý kuchař a publicista Michal „Hugo“ Hromas vás v pořadu Ze dvora na Stream.cz zavede na farmu do Zámeckých sadů Chrámce, kde pěstují různé druhy ovoce v bio kvalitě a pálenkou zásobují i michelinské restaurace. Na závěr pořadu Hugo připraví bramborovou omeletu s mléčným selátkem. A tady je recept.

Ingredience pro:
4 porce
Na kýtu
  • 1 kýta z mléčného selátka
  • sůl
Na omeletu
  • 500 g BIO brambor
  • 250 ml BIO panenského slunečnicového oleje
  • 1 lžička soli
  • 4 BIO vejce
Článek

Postup

Krok 1: Kýtu z mléčného selátka osolte ze všech stran a zabalte do alobalu. Na uhlíky v ohništi dejte tenkou vrstvu popela a vložte zabalené selátko. Nahoru umístěte několik žhavých uhlíků, aby se kýta pekla z obou stran. Asi po hodině a půl můžete kýtu rozbalit. Přiložte do ohně a kůži dopečte na ohni dokřupava a dozlatova.

Krok 2: Oloupané brambory nakrájejte na tenké plátky a pomalu vařte v panenském slunečnicovém oleji se lžičkou soli doměkka.

Krok 3: V misce se stejným objemem jako má pánev rozšlehejte vejce.

Krok 4: Z měkkých brambor slijte olej, který uschovejte k dalšímu vaření, a ještě horké brambory promíchejte v misce s vejci a nechte krátce odpočinout.

Krok 5: Směs brambor a vajec opatrně vlijte do rozpálené pánve a nechte opéct ze spodní strany (asi 3 minuty podle intenzity ohně). Obsah pánve vyklopte na talíř nebo prkénko, otočte a neupečenou stranou dolů nechte omeletu sklouznout zpět do pánve. Dopečte z druhé strany a hotovou omeletu vyklopte na talíř. 

Krok 6: Omeletu můžete podávat ještě horkou a uvnitř vláčnou, nebo ji dopéct, nechat vychladnout a podávat zastudena nakrájenou na malé porce jako drobné pohoštění.

Chcete poznat Martina Hromase v akci? Podívejte se na pořad Ze dvora na Stream.cz.

Jestli máte rádi vaječná jídla, zkuste taky výtečnou sladkou omeletu pro ty, kdo drží dietu nebo omeletu s paprikami. A všechny, kdo jedí zdravě, by mohla bavit omelat bez smažení. Dobrou chuť!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama