Hlavní obsah

Potřebujete vydatnou snídani? Zkuste omeletu s opečenými paprikami

Foto: Marcel Rozhoň

Vypadá i chutná skvěle, co říkáte?

Na pánvi opečené papriky, pikantní chuť česneku a nadýchaná vaječná omeleta? Takhle podle nás vypadá božská snídaně pro celou rodinu, kterou musíte vyzkoušet!

Článek

Vejce jsou jednou z nejoblíbenějších snídaňových surovin. A nemusí to být zrovna omeleta :-). Pokud preferujete jiné tvary, opečené papriky můžete smíchat s rozšlehanými vejci a rozlít do formiček na muffiny a jednoduše upéct v troubě.

Papriková omeleta

Na 4 porce budete potřebovat: 10 vajec, 1 červenou papriku, 1 žlutou papriku, 2 stroužky česneku, 1 lžíci bílého vinného octa, 4 lžíce olivového oleje, sůl, pepř

Postup:Papriky opláchněte, překrojte, zbavte semínek a nakrájejte je na proužky. Stroužky česneku nakrájejte na tenké plátky. Ve velké pánvi rozehřejte olej a opečte na něm papriky. Přidejte česnek, ještě chvilku opékejte, ale dejte pozor, aby se nespálil. Pak přidejte ocet a nechte ho odpařit.

Mezitím rozšlehejte vejce a podle chuti přidejte sůl a pepř. Vejce nalejte do pánve k paprikám a nechte péct, dokud na povrchu takřka neztuhnou, trvá to přibližně 5 minut. Pak omeletu opatrně oddělte obracečkou ode dna. Pánev přiklopte talířem a otočte tak, aby byla omeleta na talíři, a neopečenou stranou ji vraťte do pánve. Krátce opečte a ihned podávejte.

Tip: Omeletu servírujte s pečivem a zeleninovým salátem.

Dobrá snídaně je ten nejlepší start do nového dne. Zkuste třikrát barevné smoothie nebo nebo tři varianty dokonalé vaječné snídaně!

Na jaký způsob připravujete omeletu vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek