Hlavní obsah

Černá a zlatá: Jedinečná módní kombinace!

Foto: Thinkstock

Zkuste klasickou černou doplnit zlatou! Uvidíte, jak vám prozáří outfit!

24. 9. 2012

Černá je barva klasická, elegantní a střídmá. Zlatá je barva luxusu, hojnosti a okázalosti. Společně vytváří magické spojení, které vás okouzlí! Podívejte se na náš výběr toho nejlepšího!

Článek

Černou vám asi nijak zvlášť představovat nemusíme – nosíte ji dnes a denně a nedáte na ni dopustit. Zlatá barva se naopak do vašich šatníků dostává velmi těžkopádně. Máte zlaté doplňky, ale že by ve vašich outfitech nějak dominovala, to se jistě říct nedá.

A právě toho si všimli módní návrháři i značky a rozhodli se toho využít – v obchodech tak najdete spoustu kousků v černé barvě, které jsou dozdobeny zlatým detailem či aplikací. „Obyčejné“ černé dodává lesklá zlatá šmrnc a punc luxusu. Našli jsme topy, šaty i doplňky, se kterými letos na podzim zazáříte!

Osvěžená klasika

Černý vršek může být ozvláštněn zajímavým střihem či nevšedním materiálem, ale sám o sobě může být tak trochu všední. Přidáte-li ale k tak vážnému odstínu trochu toho pozlátka, může vzniknout kombinace vskutku originální a nápaditá. Zároveň jsou obě barvy typické pro společenské události a takový top v černo-zlatém provedení působí opravdu nevšedně až slavnostně.

Nejjednodušší je pořídit si tílko se zlatou aplikací pod výstřihem nebo tričko či svetřík posetý zlatými třpytkami či flitry. Podívejte se ale i po propracovanějších kouscích – třeba po košili se zlatými lemy, svetru s puntíky nebo krátkém korzetovém tílku se zlatým ornamentem. Podle toho, s čím je zkombinujete, mohou být vysoce elegantní nebo neotřele trendy.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1350 Kč, Debenhams 960 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 549 Kč, Mango 599 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 325 Kč, Topshop 1140 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1200 Kč, New Yorker 619 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1170 Kč, Lindex 1299 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1399 Kč, Tally Weijl 1000 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 600 Kč, Topshop 1200 Kč

Zlatý prach

Nadcházející sezona je v očích módních návrhářů temná i zdobná zároveň, modelky se procházely po mole v černočerných modelech i v šatech tak okázalých, až se divákům dělaly mžitky před očima. Spojením těchto dvou vlivů je právě černo-zlatá a na šatech je tento jedinečný a dokonale rozporuplný mix nejkrásnější!

Jen se podívejte, jak úžasně se zlaté motivy, ať už barokní, etno či futuristické vyjímají na černém podkladu – šatům stačí ten nejobyčejnější střih, a přesto budou nejzajímavější róbou večírku a jejich nositelka nejobdivovanější ženou. Podobně výrazně působí i šaty s flitry, ale pokud vyžadujete něco méně „výbušného“, sáhněte třeba po modelu s cvočky v přední části nebo třeba jen na ramenou. Ty jsou mimochodem obrovským hitem nejen uplynulého léta, ale i nastávajícího podzimu! Dráždivý náboj ale umí dodat i zlaté detaily, jako je lesklý pásek, výrazná mašle nebo zlatem posetá záda.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Asos 860 Kč, Lindex 799 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1599 Kč, Asos 375 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Zara 1499 Kč, Asos 270 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1260 Kč, Asos 660 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): vše Asos 750 Kč, 900 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Reserved (info o ceně v butiku), New Yorker 379 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1050 Kč, Topshop 1140 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): New Yorker 489 Kč, Asos 1200 Kč

Kalhoty s detaily

Možná méně odvážnější budete u kalhot – to ale vůbec nevadí! Právě u černých kalhot totiž stačí třeba jen zlaté knoflíky či lem nebo zipy na kapsách. I díky tak drobnému detailu se neuvěřitelně rozsvítí a získají stylový šmrnc. U legín si můžete dovolit trochu víc – vyzkoušejte nějaké se zlatým vzorem!

Nevšední doplňky

Černo-zlaté doplňky jsou kapitolou samou pro sebe. Jak už bylo řečeno, cvočky prostě frčí a na doplňcích je to snad znát nejvíce. Vždyť třeba takové polobotky poseté metalickými cvočky jsou stěžejním kouskem tohoto podzimu! My jsme si zamilovali i lodičky, pásky a kabelky. Chcete-li dodat svému outfitu trochu elegance jako z černobílých filmů, zvolte černo-zlaté šperky, třeba peříčkové náušnice nebo art deco náhrdelník. Projděte se po obchodech a najděte si nějaké doplňky, které vám osvěží šatník, nemusíte se bát zbytečné investice, černá i zlatá tu budou stále!

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 840 Kč, Debenhams 240 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 200 Kč, Topshop 180 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): H&M 999 Kč, Topshop 540 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1599 Kč, Topshop 900 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 449 Kč, Topshop 255 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Asos 999 Kč, Topshop 390 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 360 Kč, Topshop 1200 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1599 Kč, Tally Weijl 99 Kč

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 540 Kč, Topshop 1140 Kč

Co říkáte na zlato-černou kombinaci vy? Vybraly byste si z naší nabídky?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek