Hlavní obsah

Chuck Norris slaví 79: Znáte dva nejlepší vtipy o něm?

Foto: Profimedia.cz

Akční hrdina, živoucí ukázka toho, jak vypadá splněný americký sen, milý a skromný chlapík, ale také hlavní hvězda tisíců vtipů. To vše je Chuck Norris, který dnes slaví 79. narozeniny. Proč si z něj lidé tolik utahují (a nutno uznat, že některé z vtipů jsou vážně povedené)?

Článek

„Slzy Chucka Norrise dokážou vyléčit rakovinu. Škoda, že nikdy nepláče.“ „Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Kdo se směje Chucku Norrisovi, rozhodně se směje naposled.“ Tohle jsou dva vtipy, které sám herec označil za jedny ze svých nejoblíbenějších. Že si z něj lidé ve velkém utahují, mu totiž vůbec nevadí.

Je nad věcí

„Některé z těch vtipů o mně jsou vážně dobré. Jiné vůbec. Tak jako to u vtipů bývá. Já mám ale smích a legraci jako většina lidí rád. A myslím si, že právě smích je tím nejlepším lékem pro lidské tělo, mysl i duši,“ říká Chuck Norris.

Že je skutečně nad věcí, potvrdil i v roce 2010, když přistoupil na účinkování v reklamních spotech jednoho mobilního operátora pro český trh. Klipů vzniklo několik, ale největší ohlas získal ten, v němž maminka malého chlapce prosí Chucka Norrise, aby je vyfotil na kluzišti, protože chlapeček „poprvé bruslí“. Jenže Norris to pochopí tak, že si ho žena spletla s jeho filmovým konkurentem, akčním hrdinou jménem Bruce Lee (čte se to totiž jako brus lí), a místo, aby je vyfotil, vysvětluje, že je Chuck Norris.

Splněný americký sen

Býval to obtloustlý, zamlklý, stydlivý a spolužáky šikanovaný chlapec. Pocházel z opravdu chudé rodiny a jeho otec miloval víc láhev tvrdého než svého synka. Na to, že se z tohohle nebožátka stane akční hrdina, byste si nevsadili ani pětikorunu.

Jenže Chuck strávil čtyři roky v armádě, kde se zamiloval do bojových umění. Šest let poté, co opustil armádu, se v nich stal mistrem světa. A vyhrával pořád dokola. Později si otevřel centra, kde bojová umění vyučoval. Chodila k němu například i Priscila Presley (73) či hvězda první velikosti Steve McQueen (zemřel v roce 1980). Právě přes ně se Chuck Norris dostal k herectví.

Měl štěstí, v té době se do módy dostaly filmy plné asijských bojových umění. Nebyly to žádné duchaplné snímky s brilantním scénářem, ale co už. Prostě letěla jednoduchost v podobě kladného hrdiny, který pár ranami a kopy zničí stoprocentního záporáka. Bruce Lee (zemřel v roce 1973) a Chuck Norris, to byly nové hvězdy té doby!

Foto: Profimedia.cz

Chuck Norris (vlevo) a Bruce Lee (vpravo) byli hvězdami akčních filmů sedmdesátých a osmdesátých let

Tady začala legrace

Průšvih přišel poté, co tyhle filmy vyšly z módy a světlo světa spatřil seriál Walker, Texas Ranger! To byl okamžik, kdy začaly vznikat všechny ty vtipy na adresu Chucka Norrise, protože jeho Walker byl prostě až odporně dokonalý. Vždy zvítězil, poradil si v každé situaci a s každým. K tomu byl věrný, něžný, citlivý, spravedlivý, neuvěřitelně odvážný. Měl prostě každou dobrou vlastnost, na kterou si jen dokážete vzpomenout. A samozřejmě žádnou špatnou.

Proto Chuck Norris vydrží v non-stop baru do zavíračky, umí dát mat i dámě, zvládne i ve tmě předběhnout svůj vlastní stín, jednou ranou udělá z velblouda komára, a když Bůh řekl: „budiž světlo“, Chuck Norris mu odpověděl: „popros“. Proto umí napočítat do nekonečna hned dvakrát, vypít vodu z kohoutku na ex a vyhrát Tour de France na rotopedu. A dubléra? Toho využívá jen na scény, v nichž pláče. A to je nejspíš důvod, proč děti chodí spát v pyžamu se Supermanem, ale Superman chodí spát v pyžamu s Chuckem Norrisem.

Foto: Profimedia.cz

Chuck Norris v seriálu Walker, Texas Ranger. Tehdy se začaly objevovat první vtipy na hercovu adresu

Kdo nechtěl být jako dítě dokonalý jako Chuck Norris?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek