Hlavní obsah

Dům v Karibiku: Takhle se bydlí v ráji!

Foto: Corian DuPont

Vila Paradise je moderní a krásná stavba, která se nachází jen pár metrů od Karibského moře

Moře a bazén k létu patří. Dovedete si představit, že byste si je užívali celý rok? Majitelé vily Paradise, kam vás zveme, ano. Dům postavili na břehu Karibského moře. Ale klidně by mohl být i ve vašem okolí. Nevěříte?

Článek

Začátek by mohl být stejný jako u jakéhokoli jiného domu. Dvoupatrová stavba má přízemí pojaté jako společenskou část, kde mají majitelé k dispozici kuchyň propojenou s jídelnou a obývací pokoj. Po schodech pak vystoupáte do klidového podlaží. Tam se nacházejí ložnice, z nichž každá je vybavena vlastní koupelnou. Ovšem tento dům má několik ale… nejenže k němu patří bazén, z něhož je to jen pět metrů do moře, ale při jeho zařizování padla volba i na poměrně netradiční materiál – kuchyň, nábytek, sprchy, ale i schody jsou z corianu, tedy takzvaného umělého kamene. Dům přesto nepůsobí studeným a neosobním dojmem. Přesně naopak!

Vše míří k bazénu

Nikoli pohovka či krb, ale bazén je v tomto domě středobodem, kolem nějž se všechno točí. Výhled na modrou hladinu architekt dopřál majitelům jak z pohovky, tak kuchyňského koutu. Kuchyň dostala podobu varného centra u zdi a druhou část tvoří ostrůvek, do nějž je integrovaný dřez. Na něj navazuje jídelní stůl.

Foto: Corian DuPont

Bílá kuchyň z umělého kamene se skládá z ostrůvku a varného centra umístěného u stěny

Foto: Corian DuPont

Nerezová chladnička je vestavěna do vyzděného přístavku

Zjednodušeně řečeno by se dalo konstatovat, že celá kuchyň je jedna velká skříň. Na vše byl totiž zvolený bílý umělý kámen, který dovoluje vyrobit například pracovní desku a dřez v jednom kuse. Je to nejen krásné, ale i praktické, protože nikde nemáte žádné spoje a škvíry, kde by se usazovaly nečistoty a v horším případě mohl i prasknout. Ze stejného materiálu jsou vyrobena i dvířka, proto sestava působí jednoduchým a čistým dojmem. „Corian jako materiál je ideální nejen na výrobu nábytku díky své kráse a čistému vzhledu, ale také praktickým důvodům. Jsou jimi především jeho stálost, odolnost a nenáročnost na údržbu,“ říká Alexandra Krígovská z firmy DuPont, která ho vyrábí.

Právě použitý materiál, stejně jako pozemek a zvolené místo, dodávají domu nemalou hodnotu. Jen pro představu, běžný metr corianu přijde na sedm tisíc korun a více, záleží na tloušťce a barvě.

Foto: Corian DuPont

Jídelní kout je ukrytý hlouběji v prostoru, aby byl maximálně chráněný před sluncem

O to, aby přízemí nepůsobilo nudně, se stará malba na stěnách. Interiér příjemně oživují olivově zelené stěny i červený sloup. Bílá barva pak vládne i obývací části, kterou tvoří dvě pohovky. Jedna je otočená tak, aby byl odtud dobrý výhled na televizi, z druhé si můžete užívat pohled na hladinu bazénu i moře. Další sezení pak vzniklo na terase, která je od obýváku oddělená pouze velkým francouzským oknem.

Foto: Corian DuPont

Mezi domem a bazénem se nachází zastíněná terasa s velkým jídelním stolem

Jaká kuchyň, takové schodiště

Umělý kámen však lze použít nejen na výrobu kuchyňských dvířek. „Nechali jsme se přesvědčit jeho vlastnostmi, a především tím, že se velmi snadno udržuje čistý, a nechali z tohoto materiálu vytvořit dokonce i obklad schodiště vedoucího do prvního poschodí,“ přiznává majitel.

Foto: Corian DuPont

Umělý kámen byl použit i na výrobu samonosného schodiště

Horní patro tvoří jednoduše zařízené ložnice s lůžkem a úložnými prostory. Zařízení koupelen, s nimiž jsou propojeny, přesněji řečeno sprchová vanička, stěny sprchy, umyvadlo i nábytek jsou také vyrobené z umělého kamene. I zde dal architekt z desítek odstínů, v nichž se tento materiál vyrábí, přednost bílé barvě. Je synonymem čistoty, což je pro koupelnu ideální. A v tomto domě neuspějí ani výtky, že celobílý prostor vypadá studeně. Na rozdíl od našeho podnebního pásma je v Karibiku určité ochlazení těla vítané.

Foto: Corian DuPont

V horním patře se nacházejí ložnice, každá má vlastní koupelnu

Foto: Corian DuPont

Sprcha, umyvadlo i nábytek jsou ze stejného materiálu jako kuchyň či schody

K tomu slouží nejen koupelny, ale i celoročně používaný bazén. I ten, jako první na světě, je vyroben rovněž právě z umělého kamene Corian.

Foto: Corian DuPont

Na ni navazuje bazén a jen pět metrů od něj začíná Karibské moře

Hledáte tip na domek, který by mohl spíš stát v českém lese? Pak si prohlédněte: Dům, který postaví za 4 hodiny? Dobyl Švýcarsko!, Roubenky: Bydlení budoucnosti?nebo Návštěva v domě, který poroste s rodinou!.

Krásné léto a pokud jedete k moři, ať na vás čeká podobně krásné bydlení, jako byl dnešní dům v Karibiku.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.