Hlavní obsah

Extrémní hubnutí aneb Jak to vypadá, když za rok shodíte 100 kilo a víc?

 

Podařilo se vám zhubnout? Skvělé! Pět nebo deset kilo dolů je v případě lehké nadváhy příjemná změna! Co ale ti, kteří shodí podstatně víc – třicet, padesát, nebo dokonce sto kilogramů? Co se děje s tělem při extrémním váhovém úbytku či růstu a kdy je nutný zásah lékařů?

Článek

Nejlepším příkladem pro extrémní, často rychlé, a tudíž velmi nezdravé váhové výkyvy jsou filmoví herci – ti musejí téměř na povel nabírat nebo shazovat podle role. Ale i běžní lidé se mohou vlivem nejrůznějších okolností dostat s hmotností do extrémů. A přitom vždy platí, že jak podváha, tak i obezita jsou život ohrožující stavy. Návrat do normálu bývá velmi náročný a ne vždy to lze bez pomoci odborníků.

V některých případech je třeba podstoupit nejrůznější chirurgické zákroky, ať už jde o odstranění vytahané kůže, nebo třeba takzvané podvázání žaludku. O rizikovém nabírání i hubnutí mluví výživová koučka Monika Bartolomějová v dalším díle seriálu „Skvěle v těle“ internetové televize Stream.cz. Dozvíte se, co všechno s sebou tyhle výrazné změny nesou i to, kolik je optimální shodit za měsíc.

Máte za sebou nějaký takový extrémní výkyv hmotnosti?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek