Hlavní obsah

Filmová pokračování, která nikdy neměla vzniknout

Foto: Profimedia.cz

Když je film úspěšný, svádí to tvůrce k tomu, aby natočili pokračování. Doufají totiž, že lidé vyrazí do kina na známý název. Jenže ne vždy se povede, aby byl druhý díl stejně dobrý jako ten první. V těchto případech se to nezdařilo.

Článek

Říká se dobrého pomálu a platí to i v kinematografii. Když se nějaký snímek povede, filmaři by si měli dobře rozmyslet, jestli mají dostatečně kvalitní materiál na další díl. Lidé totiž očekávají hodně. Která pokračování raději neměla vůbec vzniknout?

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) 

Foto: Profimedia.cz

Film, u kterého platí, že v nejlepším se má přestat. Původní Dědictví aneb Kurvahošigutntág režisérky Věry Chytilové (✝85) z roku 1992 se dnes řadí mezi klasiky české kinematografie. O počinu režiséra Roberta Sedláčka (46) z roku 2014 se to ovšem říct rozhodně nedá. Bolek Polívka (70) alias Bohumil nám sice zestárl, ale nezmoudřel, a vtip bohužel kamsi odešel. Výsledek je víc než trapný

Babovřesky 2 (2014) a 3 (2015) 

Foto: Profimedia.cz

Už první díl trilogie režiséra Zdeňka Trošky (66) přináší hrůzostrašnou podívanou, která se nedá s komediální sérií Slunce seno vůbec srovnat. Přesto vznikl ještě druhý, a dokonce třetí díl. První Babovřesky se totiž v Česku staly nejnavštěvovanějším filmem roku 2013! Banda vesnických drben je asi velkým tahákem

Saxána a Lexikon kouzel (2011) 

Foto: Profimedia.cz

Zatímco Dívka na koštěti (1971) láká v pravidelných reprízách k televizním obrazovkám i diváky, kteří už ji viděli, Saxánu a Lexikon kouzel nemusíte vidět ani jednou. Přestože za oběma filmy stojí Václav Vorlíček (✝88), když je špatný scénář, ani režisér to nezachrání. Ve filmu divák nahlédne opět do života čarodějnice Saxány, děj se ale točí kolem její dcery Saxánky. A věřte, že jen máloco v něm dává smysl. Na fotce je Petra Černocká (70)

Pomáda 2 (1982)

Foto: Profimedia.cz

Pomáda z roku 1978 byla ve své době skutečným hitem a ústřední dvojice v podání Johna Travolty (66) a Olivie Newton-John (71) se hřála na výsluní přízně. Na tento úspěch chtěli navázat tvůrci Pomády 2, filmu, který se odehrává na stejné střední škole, ale o dva roky později. Děj je o něco hloupější, písničky jsou o dost méně chytlavé a nezachrání to ani Michelle Pfeiffer (61) v hlavní roli. Na fotce je s Maxwellem Caulfieldem (60)

Návrat do modré laguny (1991) 

Foto: Profimedia.cz

Ani první Modrá laguna (1980) nesklidila nadšené výkřiky kritiků, ale lidem se film líbil, o čemž svědčí pravidelné reprízy. Láska baví vždycky a díky přírodě a moři je i na co se dívat. Na co se ale dívat nedá, je Návrat do modré laguny. O jedenáct let později vznikl snímek, který ten původní jen vykrádá. Zase jsou tam dva mladí lidé, zase spolu uvízli na ostrově. Na fotce je Milla Jovovich (44) a Brian Krause (51)

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997) 

Foto: Profimedia.cz

V roce 1994 šel do kin napínavý akční thriller Nebezpečná rychlost a u toho mělo zůstat. Jenže o tři roky později se Sandra Bullock (tentokrát bez Keanu Reevese, 55) objevila v Nebezpečné rychlosti 2 s podtitulem Zásah. Špatně nastavovaná kaše, ve které autobus nahradil velký parník. Na fotce je Sanda Bullock (55) a Jason Patric (53)

Nekonečný příběh 3 (1994)

Foto: Profimedia.cz

V loňském roce oslavil Nekonečný příběh (1984) pětatřicet let od svého vzniku. Chlapec Bastien se divákům představil ještě ve druhém a třetím díle a sestupná tendence je více než patrná. Týká se jak scénáře a výtvarného zpracování, tak hudby. Zatímco první dva díly byly podle knižní předlohy, ten třetí si museli tvůrci vymyslet. Na fotce je Bastien v podání Jasona Jamese Richtera (40)

A tohle je 10 nejlepších psích filmů, připravte si kapesníky.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek