Hlavní obsah

Francouzská manikúra je zpět! Jak se nosí?

Foto: Valeri-Potapova, Shutterstock.com
26. 7. 2019

Klasická francouzská manikúra hlásí comeback mezi celebritami i na Instagramu. Jak nosit bílé konce na nehtech v roce 2019? Vkusně.

Článek

Kolem roku 2000 byla francouzská manikúra vrcholem stylu, ale postupně se začala stávat synonymem levně vypadajících a nevkusných nehtů – pokud mluvíme o gelové variantě. Jak se to stalo, že se z definice elegance proměnila v definici nevkusu?

Přičítáme to hlavně faktu, že takto upravené nehty začal nosit každý, hlavně aby byly co nejdelší a bílý pruh co nejsilnější. Obchody začaly nabízet i nehty nalepovací, a bylo po eleganci. Nicméně, je to jeden z trendů, který nikdy nevymizí, ale transformuje se. Jak nosit „francii“ vkusně v roce 2019?

Babyboomer i francouzská manikúra

Pokud se vám po francouzské manikúře stýskalo, můžete si o ni při příští návštěvě manikérky klidně říct. Díky hvězdám jako je Kim Kardashian (38), Kylie Jenner (21) nebo Bella Hadid (23) a všudypřítomném Instagramu, jsou bílé konce opět in. Prvním stupněm upgradu byl babyboomer – růžovo-bílé delší nehty mandlového tvaru, teď se do škatulky trendů probojovaly i precizně vymalované bílé konce.

I když je extravagantnější celebrity, v čele s Kylie Jenner, nosí na dlouhatánských hranatých nehtech, u nás pořád vyhrává kulatější, a hlavně kratší tvar mandle, jako měla nedávno Bella Hadid (23). Skvěle vypadá i jen tenoučký bílý proužek na úplně krátkých nehtech. Na ty dlouhé a hranaté raději zapomeňte.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Francouzská manikúra v podání Belly Hadid (23) a Kylie Jenner (21)

Gel, nebo lak?

Francouzskou manikúru si můžete nechat udělat na gelových nebo akrylových nehtech. Když se ale budete držet kratších délek jako na obrázku níže, bude to vypadat skvěle a vydrží vám pěkné i čtyři týdny. Navíc vás nemusí tolik trápit odrosty, když si necháte základ laku průhledný.

Pokusit se o to můžete i doma s klasickými laky. Začněte průhledným lakem, který naneste na celý nehet. Pak budete potřebovat k ruce speciální šablonu, kterou seženete v e-shopech, stačí zadat „šablony pro francouzskou manikúru“. Nehet přelepte a nechte koukat jen vršek, který nalakujte zářivě bílou barvu. Lak vybírejte pečlivě, protože ne každý kryje dostatečně. Některé bílé laky na sobě mívají označení „french manicure“, a tudíž víte, že vám bude stačit jedna, maximálně dvě vrstvy.

Foto: Africa Studio, titov dmitriy/Shutterstock.com, Profimedia.cz

Takhle se francouzská manikúra nosí v roce 2019. Líbí se vám tenhle styl?

Hollywoodská elegance z roku 1975

Znáte vůbec příběh francouzské manikúry? Tenhle styl lakování nehtů má na svědomí Američan Jeff Pink, zakladatel značky Orly. V roce 1975 pracoval jako filmový maskér a zadání znělo – nalakovat herečkám nehty tak, aby se hodily ke každému kostýmu. Univerzální bílé konečky se staly hitem a když se dostaly až na přehlídková mola v Paříži, pojmenoval je Jeff francouzská manikúra.

Jestli jsou bílé konce na vás moc malý odvaz, zkuste i jiné barvy, jako třeba na přehlídce značky Iceberg pro podzim/zimu 2019, kde barevně ladí celý nehet. Super taky bude vypadat průhledný nehet a barevná špička. V tom případě můžete tu barevnou část trochu protáhnout, nebo naopak co nejvíc zmenšit, aby vypadala jako tenká barevná čárka.

Foto: Profimedia.cz

Přehlídka značky Iceberg na podzim/zimu 2019

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek