Hlavní obsah

Nesmrtelný culík: 8 nápadů, jak ho ozvláštnit

Foto: Profimedia.cz
9. 1. 2019

Dokud budeme mít dlouhé vlasy, láska k culíkům nás asi nikdy neopustí. Je to jediný způsob, kterým je můžeme okamžitě zkrotit a nezbláznit se z nich. Jak tento účes, který nosíme nejčastěji doma nebo do posilovny, povýšit na účes roku?

Článek

Culík může vypadat obyčejně, ale také ho díky správným trikům můžete posunout alespoň o tři úrovně výš. Trocha laku, pinetek nebo mašlí a hned máte účes vhodný na party i na červený koberec. Které celebrity v culíku právě na červený koberec vyráží často?

Emma Stone  

Mašle a další ozdoby do vlasů byly trendem roku 2018 a s novým rokem to rozhodně nekončí. Herečka Emma Stone (30) si takhle vyšla na premiéru seriálu „Maniac“ (2018). Culík můžete posadit jak na temeno hlavy, tak i na týl, zagumičkujte ho a okolo gumičky jednoduše uvažte mašli – není to žádná věda. Zkusit můžete černou, ale skvěle bude vypadat i například semišová vínová.

Foto: Profimedia.cz

Kombinace zrzavých vlasů a černé mašle vypadá elegantně a sofistikovaně. Tento účes užijete jak na den, tak i třeba na ples!

Hailey Bieber

Další trend, který se minulý rok vrátil z devadesátek. Látkové gumičky byly vždycky pohodlné – netahaly a díky nim culík vypadal objemnější, než ve skutečnosti byl. Zkuste vyčesanou variantu jako modelka Hailey Bieber (22), dříve Baldwin.

Foto: Profimedia.cz

Pořiďte si látkovou gumičku, jako nosí například Hailey Bieber. Skvěle budou vypadat květované nebo sametové

Penélope Cruz

U vyčesaného culíku ještě zůstaneme. Penélope Cruz (44) v tomto účesu vyrazila na tiskovou konferenci k filmu „Všichni to vědí“ (2018). Vlasy měla vyčesané na nejvyšším bodě hlavy a doplněné blyštivou ozdobou. Účes, který by omladil ještě víc, asi neexistuje!

Foto: Profimedia.cz

Penélope Cruz moc nevídáme s vyčesanými vlasy, ale ohromně jí to sluší

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez (49) je chameleon, co se vlasů týče. Kamarádí se všemi druhy příčesků, takže je dost těžké odhadnout, co jsou její vlasy a co ne. Nicméně culík s vlnkou za inspiraci určitě stojí. Pro objem vlasy natočte kulmou, vyčesejte, zafixujte gumičkou a přední část vlasů nechte zatím volně. Libovolně ji „zatočte“ na stranu a přidejte ji pomocí pinetek k hotovému culíku. Nakonec použijte hodně laku, aby vlasy držely na svém místě.

Foto: Profimedia.cz

U Jennifer Lopez se inspirujte, pokud vám „ulízané“ culíky příliš nesluší. Díky vlnce dostanete do přední části objem

Kate Beckinsale

Největší přebornicí v culíku je určitě herečka Kate Beckinsale (45). Culík nosí skoro vždycky vysoko posazený a objemný. Tady na fotce má navíc vyčesanou i horní partii vlasů a vypadá to dokonale. Klíčem k úspěchu je vlasy natočit, dodat jim texturu pomocí spreje pro objem, nebo můžete použít suchý šampon a sepnout je gumičkou bez horní části vlasů. Tu natupírujte a přidejte ji k culíku až nakonec. Jak na to, se podívejte ve videu!

Foto: Profimedia.cz

Nejoblíbenější účes Kate Beckinsale? Rozhodně objemný culík!

Blake Lively

Blake Lively (31) se pyšní vážně luxusními vlasy – má je dlouhé, a navíc husté. Na předávání amerických hudebních cen vyrazila v jednoduchém culíku. Účes je zvláštní tím, že vlasy nechala ledabyle vlnité jako od moře, a ještě jim dodala objem natupírováním. Gumičku pak nakonec obmotala pramínkem vlasů. Jak na takový účes? Do mokrých vlasů nastříkejte sprej pro plážové vlny a sušte je fénem (nejlépe i s difuzérem). Získají pak boho look, jako byste se právě vrátila z pláže. Prameny pak můžete ještě natupírovat a přelakovat. Oproti tomu vlasy okolo obličeje uhlaďte a pěšinku si dejte na stranu jako Blake.

Foto: Profimedia.cz

Blake Lively má úžasné vlasy a ráda nosí komplikované účesy. Tenhle je jednodušší z nich, ale stejně tak efektní

Ariana Grande

Odbornicí přes culíky a příčesky je také zpěvačka Ariana Grande (25). Culík začala nosit proto, že si vlasy zničila neustálým přebarvováním na červeno kvůli roli v americkém seriálu „V jako Victoria“ (2010–2013). Od té doby je to její poznávací znamení. Tahle varianta s copánky je jedna z našich nejoblíbenějších, ačkoli k tomu je už potřeba větší zručnost. Zkusit můžete zaplést francouzský cop co nejtěsněji u hlavy, nebo jednoduše uplést malý copánek z předních vlasů a k culíku ho přidat.

Foto: Profimedia.cz

Ariana Grande je známá pro svoje vysoko vyčesané culíky, které dotahuje do dokonalosti díky příčesům

Bella Hadid

Dokonale uhlazený culík v podání Belly Hadid (22) – místo toho, abyste všechny vlasy stáhla dozadu, což nebude rozhodně slušet všem, nechte si patku, kterou zafixujte pod culíkem pomocí pinetek. Důležité je u tohoto stylu vlasy precizně vyžehlit a použít dostatek stylingového vosku, aby nikde nepoletovaly neposedné vlasy.

Foto: Profimedia.cz

Bella Hadid zvolila culík na afterparty po přehlídce Victoria’s Secret

Jaký účes se vám líbí nejvíc?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek