Hlavní obsah

Hemenex: volská oka se šunkou

Hodnocení:
(53)
Foto: Eva Malúšová
Doba přípravy
10 minut
Doba vaření
5 minut
Náročnost
nízká

Můj manžel s oblibou tvrdí, že to byla právě dokonale připravená vejce k první společné snídani, co ho přimělo se mnou zůstat. Lehounce křupavá šunka, tuhý bílek a krémový žloutek – kdo by odolal?

Ingredience pro:
1 porci
Budete potřebovat
  • 1 lžíce oleje
  • 2 plátky šunky od kosti
  • 3 vejce
  • 1 špetka soli
  • 1 špetka pepře
  • 1 lžíce čerstvých bylinek
Článek

Recept na ham and eggs, tedy sázená vejce na opečené šunce, u nás už natolik zdomácněl, že jeho zkomolený český název dokonce najdete i ve slovníku spisovné češtiny. Takhle připravíte ten nejdokonalejší hemenex.

Postup

Krok 1: Hemenex je nejlepší úplně horký, přímo z pánve – připravte si proto nejdřív všechno, co budete potřebovat k servírování: namažte tenkou vrstvou másla dobrý chléb, omyjte, osušte a najemno nasekejte bylinky – hodí se pažitka, čerstvá petrželka a velmi dekorativně vypadají i různé výhonky mikrozeleniny.

Krok 2: Na přípravu se nejvíc hodí větší a těžká pánev: lehce ji potřete chuťově neutrálním rostlinným olejem (třeba slunečnicovým) a rozpalte ji na středně vysokou teplotu. Máslo se na přípravu hemenexu nehodí, přepaluje se.

Krok 3: Na pánev položte dva tři plátky dobré vepřové šunky a krátce ji prohřejte. Chcete-li opravdu dokonalý výsledek, opatrně oddělte do dvou mističek žloutky od bílků. Na prohřátou šunku vlijte bílky a zakružte pánví tak, aby se dobře rozlily po dně. Opékejte asi minutu a přitom občas zakružte pánví. Jak rychle a čistě oddělit žloutek od bílku?

Krok 4: Až bílky zbělají, opatrně na ně nechte z mističky sklouznout i žloutky a společně dopečte další minutu dvě. Podávejte ihned – přidejte špetku čerstvě mletého pepře (pro zamilované třeba červeného), špetku hrubozrnné soli, která na žloutcích krásně křupe, a hrstičku čerstvých bylinek.

Máte raději sladké snídaně? Udělejte lívance, rodina vás bude milovat!

ynezorPumanzeSaNyknalC
čtvrtek 05:00

Reklama

Sdílejte článek