Hlavní obsah

Hodní kluci versus grázlíci: S kým budete mít lepší sex?

Foto: Africa-Studio, Shutterstock.com

Neunikne mu žádný večírek, je vždy středem pozornosti, vypadá skvěle a vám se z něj tají dech. Cítíte se s ním skvěle, ale po čase zjistíte, že to byl jen další grázlík v řadě. Přitom hodní kluci jsou lepší. A prý i v posteli!

Článek

Podlehnout kouzlu nezodpovědného lumpa je poměrně snadné. Mají určité osobní kouzlo, jsou draví a navíc v jejich prospěch hraje chemický koktejl, tak typický pro počáteční zamilovanost. Máte pocit, že s nikým to v posteli a ani v životě nemůže být lepší!

Ale to je omyl. Odborníci i nejrůznější průzkumy potvrzují, že takzvaní hodní kluci jsou po všech stránkách mnohem lepší, a to i v sexu. Nevěříte?

Trocha čísel

Nedávná britská studie, kterou zveřejnil British Journal of Psychology, vyzpovídala 800 lidí a hledala spojitost mezi charakterem a kvalitou a četností sexu. Výsledek? Hodní kluci vyhráli na plné čáře – mají obecně více sexu, a to nejen toho manželského či partnerského, ale i nezávazného.

Jednoduše řečeno, citlivost, ochota pomáhat jiným a zodpovědnost zvítězila nad sobeckostí a frajerstvím. „Ti frajírci bývají zajímaví, jen když hledáte nezávazné povyražení, rychlou letní lásku. Ale kdo by chtěl mít s někým takovým skutečný vztah? Pokud nemáte extrémně nízké sebevědomí nebo netrpíte syndromem oběti, tak asi nikdo,“ říká britská sexpertka Tracey Cox, která navíc popisuje důvody, proč jsou hodní kluci lepší. Ve vztahu i v sexu!

1. Mají sex rádi stejně jako grázlíci

To, že je někdo milý, zodpovědný a hodný, neznamená, že má libido na nule. Možná je to dárce krve nebo pomáhá v charitě, ale když před něj nastoupíte v sexy spodním prádle, rozpálí ho to stejně jako kohokoli jiného.

2. Myslí nejen na sebe, ale i na vás

Dobrý sex není závod, kdo bude v cíli dřív – jde o to, abyste tam dorazili společně. Grázlíci sice nemívají v oblasti sexu žádná tabu, nebojí se snad ničeho, ale dost často jim jde vlastně jen o jejich vlastní potěšení. A to vaše? Když to stihnete, O. K., ale když ne, vaše smůla.

Prvních pár měsíců to možná není problém, protože rozbouřené hormony zařídí, že budete šílet blahem už jen z jeho pohledu. Ale potom? Potom vám jeho zájem a péče budou zatraceně chybět.

3. Milý neznamená slabý

Je to takový společensky zažitý mýtus. Představa, že ti milí a hodní kluci jsou taky pořádní slaboši. Že neumějí být draví, nedokážou praštit holkou o postel a pořádně si ji podmanit, že jsou to submisivní a ustrašení chudáčci.

Víc se snad ani mýlit nemůžete! Nepleťte si totiž asertivitu a sebevědomí s nafoukaností a nabubřelostí. „Arogantní muži se pokládají za lepší, než jste vy, a podle toho s vámi také zacházejí,“ varuje Tracey Cox.

Možná s vámi tenhle grázlík třískne o postel a vezme si, co chce. Ale opět se dostáváme k předešlému bodu: není to proto, že by u toho myslel na vás, ale vždycky jen na sebe.

Foto: DenisFilm, Shutterstock.com

Slušní, milí a zodpovědní muži vás dokážou i v posteli uspokojit líp než frajírci

4. Hodní kluci nejsou nudní!

Nepleťte si lásku s dramatem. Extrémně krásné chvíle, které střídají divoké hádky, nejsou známkou vášně, ale jen toho, že se k sobě nehodíte. Naopak vztahová vyrovnanost a jakýsi emoční klid signalizují, že vám to bude dlouhodobě klapat.

A že vám to postelové usmiřování po hádce připadá vážně sexy? S hodným klukem tohle můžete zažívat i bez hádek.

5. Jsou čitelní

Milý a hodný kluk řekne, že je single. A znamená to, že v jeho životě není nikdo jiný. Grázlík řekne, že v jeho životě není nikdo speciální. Sice nelže, ale rozhodně to neznamená, že vy jste ta jediná.

Jednoduše řečeno, milí kluci jsou emočně čitelní, nemluví v náznacích, jednají fér. Když slíbí, že zavolají, udělají to. Chodí včas, neruší rande na poslední chvíli, nenechávají vás v nejistotě.

A právě tahle nejistota velmi brzy přestane být sexy, naopak – bude vás stresovat a trápit. Zato hodní kluci, když o vás mají zájem, nemají problém dát vám to jasně najevo. Dopřejí vám ten pocit, že vy jste ta nej, ta, o kterou jim jde. A tohle je hodně přitažlivé. Pocit, že vás někdo takhle moc miluje a stojí o vás, to je největší vztahové afrodiziakum. Díky tomu se můžete v posteli opravdu uvolnit a nepřemýšlet nad ničím jiným než nad tím, co spolu právě teď děláte.

A co vy? Máte radši hodné kluky, nebo podléháte kouzlu frajírků?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek