Hlavní obsah

Hvězdné cukroví na ProŽeny.cz: Čokoládové lanýžky Jany Florentýny

Foto: Marie Bartošová

Čokoládové lanýžky zvládnou i vaše děti!

17. 12. 2013

Hledáte-li recept na cukroví, které nedá moc práce, a hlavně se nemusí péct, přivítejte do rodiny vánočního cukroví také čokoládové lanýžky. A my vám slibujeme, že je nebudete dělat jen na Vánoce!

Článek

Jana Florentýna Zatloukalová, která si pro vás tenhle recept připravila, je autorkou i u nás v redakci oblíbené Kuchařky pro dceru. Proto jsem si nemohla nechat ujít příležitost pozvat Janu i do hvězdného cukroví.

Jedním z těch nej receptů z vánočního dílu kuchařky je i recept na lanýžky. Abych citovala přesně: „Bez ohledu na rodinnou tradici, i přes hlubokou úctu k pratetičkám a prababičkám, lanýž se stal naším soukromým vánočním hitem. Lhostejno, zda jsme degustovali z levé nebo pravé strany talíře.“ A já se přidávám, tohle cukroví si totiž dám i já, která jinak za celé svátky sní dva rohlíčky a dva ořechy.

Na asi 50 kousků potřebujete: 70 g smetany ke šlehání, 100 g másla, 60 g cukru, 200 g kvalitní čokolády, 2 lžíce likéru dle vlastní preference (my doporučujeme griotku, amaretto nebo pomerančový či malinový likér) a asi 3 lžíce holandského kakaa na obalení

Foto: Marie Bartošová

Výsledná chuť záleží i na alkoholu, který použijete - skvělé je třeba amaretto nebo malinový likér

Hmotu na lanýžky je potřeba připravit si večer předem, aby do rána ztuhla a bonbony z ní šly tvarovat. Také množství smetany je tentokrát v gramech: kastrolek položte na váhu, tu vynulujte a už jen přidejte smetanu, máslo a cukr.

Foto: Marie Bartošová

Máslo s cukrem a smetanou rozpusťte

Za stálého míchání zahřívejte na středním plameni až do chvíle, kdy se cukr i máslo rozpustí. Směs pak ihned odstavte, vlijte trochu likéru a přidejte najednou všechnu nalámanou čokoládu (nejlépe ji nalámete, když s ní ještě se zavřenou v obalu párkrát bouchnete o hranu linky). Vařečkou míchejte, dokud se všechna nerozpustí. Směs pak uložte do druhého dne do lednice, aby hezky ztuhla.

Foto: Marie Bartošová

Směs míchejte tak dlouho, dokud se čokoláda úplně nerozpustí, a přidejte likér

Rozložte na sebe dva až tři papírové ubrousky a na ně prosejte kakaový prášek. Lžičkou odkrajujte ze ztuhlé lanýžové hmoty menší kousky, bleskově je prsty zaoblete (čokoláda se velmi rychle rozpouští) a pokládejte je do kakaa. Vždy, když máte tři až čtyři kousky hotové, je obalte: střídavě nadzvedávejte okraje ubrousků, kuličky tak donutíte kolébat se kakaovým práškem. Obalené lanýžky oklepejte a přendejte do malých papírových košíčků.

Foto: Marie Bartošová

Druhý den ze ztuhlé čokoládové směsi tvarujte bonbony, které obalte v kakau

Foto: Marie Bartošová

S obalováním vám pomůže obyčejný papírový ubrousek

Směs na lanýžky můžete mít vždy po ruce v lednici a kdykoli pár kousků přidělat, je totiž potřeba je uchovávat v chladu. Navíc: všechny kousky, které připravíte, závratnou rychlostí zmizí ještě dřív, než stihnou umazat košíčky.

Foto: Marie Bartošová

Hotové lanýžky dávejte do papírových košíčků a skladujte je v chladu

Tak co, zkusíte letos čokoládové lanýžky i vy? Tipy na další cukroví případně hledejte v této záložce.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama