Hlavní obsah

Hydratace a zpevnění: Zkuste mořské řasy!

Díky mnohonásobně většímu obsahu nutričně i kosmeticky významných látek, než mají rostliny suchozemské, zaujaly moderní kosmetickou vědu. Mořské řasy úžasně pleť hydratují a zpevňují a jsou vhodné téměř pro všechny typy pleti všech věkových kategorií. Jsou tedy ideální volbou na léto!

Článek

Mořské řasy jsou symbolem života a nejdůležitějším přírodním bohatstvím všech oceánů. V mořských hlubinách fungují jako plíce moře, neboť zde produkují kyslík nezbytný pro dýchání mořských živočichů.

Najdeme je jak ve velkých hloubkách, tak i těsně pod hladinou. Pro přežití si vytvářejí ochrannou vrstvu s vysokým obsahem životadárných látek, které zaujaly kosmetické firmy. Navíc se vyskytují v prostředí, které je minimálně znečištěno lidskou činností.

Díky tomu obsahují mnohonásobně víc nutričně i kosmeticky významných látek než rostliny suchozemské. Například obsahují všechny stopové prvky, které najdeme v mořské vodě, tedy měď, zinek, chrom, selen, železo, mangan, jód, a dokonce v malém množství i zlato. Dále jsou bohatým zdrojem fytoceramidů, proteinů, aminokyselin a vitaminů.

Působí-li zvnějšku, mají stimulační, zpevňující, hydratační, vyrovnávací a detoxikační účinky. Jsou zdrojem vysoce koncentrovaných látek s regeneračními účinky.

Produktů máte na výběr celou řadu

Co můžete vyzkoušet?

Denní krém: Chrání pokožku proti vnějším vlivům, díky vysokému obsahu minerálních látek pleť výrazně zpevňuje, cena 102 Kč.

Noční krém: Lehký, jemný, snadno vstřebatelný regenerační krém, intenzivně působí proti vráskám, obsahuje vitamin E – vitamin krásy a zdraví, cena 102 Kč.

Aktivní krém proti vráskám: Jemný, dobře vstřebatelný gelový krém omezující tvorbu vrásek, obsahuje elhibin, kyselinu hyaluronovou a jojobový olej vhodný pro věkovou kategorii 30+ na denní i noční použití, vhodný i pro partie očí, cena 121 Kč.

Vypínací a zpevňující fluid: Dobře víme, že dekolt, stejně tak jako krk a ruce nejlépe prozradí věk ženy. Rozhodně proto vyzkoušejte Vypínací a zpevňující fluid, cena 117 Kč.

Matující krém:Udržuje matný vzhled pleti, obsahuje totiž látky účinně absorbující kožní maz, hydratuje pokožku, je vhodný na den, cena 117 Kč.

Zde najdete podrobné informace nejen o těchto produktech.

Další tipy ze světa kosmetiky, novinky a bezplatnou kosmetickou poradnu najdete na www.kosmetickyblog.cz.

Reklama

Související témata: