Hlavní obsah

Jak vyčarovat z plastových obalů krásné květiny?

Foto: Tomáš Rubín

Váza plná plastových květů bude zajímavou ozdobou každého interiéru

Nápadité, efektní i originální. Takové jsou vzdušné květy, které lze vyrobit z plastových obalů. Pojďte se spolu s námi, případně i se svými dětmi, pustit do práce. Přinášíme podrobný návod.

Článek

Plastové láhve lze určitě využít v domácnosti více způsoby, ale co takové obaly od sprchových gelů? Určitě jste je doposud vyhazovali. Zkuste si je ale pro jednou schovat a vypláchnout, lze z nich totiž vykouzlit úžasné květinové aranžmá.

Navíc tak můžete zabavit i svoje děti, které s vámi mohou strávit příjemné odpoledne plné kreativní tvorby. Výsledné květy mohou dokonce ozdobit dívčí čelenky, posloužit jako brože nebo ozdobit dětský lustr. Uplatnění tak u vás s trochou fantazie najdou jistě kdekoli.

Tohle si připravte

Foto: Tomáš Rubín

Nachystejte si různě barevné obaly od sprchových gelů, ze kterých lze sloupnout etikety, klidně i plastové láhve od mléka či barevné PETky od minerálek, nůžky, tavnou pistol, šídlo, drátek, perličky, svíčku a kousek filcu.

V první řadě je důležité nastříhat tvary okvětních lístků, které mohou být kulaté i protažené. V další fázi musíte lístky opálit nad plamenem svíčky. Pozor však, ať vám plast nezačne hořet! Nejprve zatavte okraje, a poté přiložte lístek lehce nad plamen a počkejte, až se nahřeje a začne kroutit. Čím tenčí plast zvolíte, tím se zkroutí rychleji. U obalů z gelů to bude trvat o něco déle, lístky z PET láhví reagují během vteřiny.

Foto: Tomáš Rubín

V první řadě je důležité nastříhat tvary okvětních lístků...

Foto: Tomáš Rubín

Pokud chcete vytvořit květiny se stonkem, jednotlivé lístečky propíchněte ve spodní části ještě šídlem a dírkou provlékněte tenký drátek, který utáhněte. Poté lístky spojte postupně dohromady, až vznikne květ.

Foto: Tomáš Rubín

Další možností je také spojit květinu pomocí lepidla z tavné pistole. Doprostřed umístěte perličku či korálek. S květinami si pohrajte a spojte dvě různé barvy dohromady, aby byly bohaté.

Foto: Tomáš Rubín

V další fázi ustřihněte proužek zeleného filcu a spolu s lepidlem omotejte kolem drátků. Na stonek lze přilepit i zelený list.

Foto: Tomáš Rubín

Hotové dekorace vypadají velmi křehce, zvláště když kombinujete lístky z jednobarevných obalů od gelů s průhlednými kousky z plastových láhví. Květiny lze také umístit na čelenku, nebo jako brož na sako. Stačí zezadu připevnit kousek filcu, kterým čelenku provléknete, nebo zavírací špendlík.

Zajímá vás, jak doma využít další obaly? Zkuste naše tipy z článků: Pořadač z krabice od cereálií. Pro děti i dospělé! nebo Vyrobte vtipná krmítka pro ptáčky: Ve tvaru muchomůrky i sovy! 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek