Hlavní obsah

Jak vyrovnat podlahu a nezatížit strop?

Dům po rekonstrukci

Levné a jednoduché řešení pro každou rekonstrukci podlahy a půdní vestavby je na světě. Málokdo ví, že se dnes vyrábí lehké betony, které mají výborné vlastnosti. Jsou lehké, pevné a tepelně izolační.

Článek

Téměř u každé rekonstrukce nebo půdní vestavby je zapotřebí odstranit staré podlahy a nahradit je novými. Po vybourání těch původních (odstranění různého násypu, suti apod.) vám obvykle vznikne nerovná plocha s výškovými rozdíly i několika centimetrů.

Rekonstrukce podlahy stropu s využitím ekostyrenbetonu

Vyrovnávací vrstva musí být pevná, tepelně izolační, a především lehká, aby se nemusely zesilovat nosné prvky stropů (trámy, I profily apod.). Vyrovnání nejrůznějšími deskovými výplňovými materiály v této situaci není možné. Výhodné je použití ekostyrenu.

Ekostyren je speciální polystyrenový granulát, který se vmíchá do betonu. Takto vznikne velmi lehký, tepelně a zvukově izolační beton. Další výhodou ekostyrenbetonu je, že je tvarovatelný, dostatečně pevný a nezatíží konstrukci domu. Do této vrstvy lze zalít veškeré rozvody, tažené po podlaze (voda, elektro, topení apod.).

Jednoduchá práce v míchačce. Ekostyrenbeton je opravdu lehký

Ekostyrenbeton lze připravit i svépomocí ve stavební míchačce.

Ukládání do pásků

Ukládá se do pásků, které se nechají „zavadnout“. Do mezer se pak stahuje latí a uhladí hladítkem, podobně, jako běžný beton. Vznikne homogenní lehký beton, na který se aplikuje ještě vrstva, která roznese případné bodové zatížení (noha židle, stolu apod.) do větší plochy.

Touto vrstvou mohou být OSB desky, pod které položíme kročejovou izolaci. Tím vznikne podklad pod jakoukoli nášlapnou vrstvu (koberec, lino, plovoucí podlaha apod.), přičemž se jedná o velmi levný a jednoduchý způsob.

Příklad užití polystyrenbetonu na trámovém stropu

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.