Hlavní obsah

Jednodušší už to nebude! 5 účesů, které bodovaly na přehlídkách a zvládnete je samy

Foto: Profimedia.cz
25. 8. 2017

Nechcete chodit dnes a denně s rozpuštěnými vlasy a klasický culík už vás omrzel? Vydejte se s námi na módní přehlídky a okoukejte účesy, které s trochou šikovnosti (a naším návodem) zvládnete samy.

Článek

Pustit se můžete do ledabylého „messy“ účesu, stále aktuálního mokrého looku (tentokrát ve spojení s vlnami), perfektního uhlazení i zaplétání. Pokud máte s pletením copů bohaté zkušenosti, vrhněte se rovnou na poslední bod. Považujete se za (věčné) začátečnice? Vyzkoušejte maximálně snadný bod jedna.

Super jednoduchý twist

Máte-li potíže se zaplétáním copů (nebojte, nejste samy), zkuste zjednodušenou verzi. Začněte klasickým culíkem, vlasy u hlavy pořádně uhlaďte a než je sepnete, vytáhněte stranou pramínek a omotejte ho kolem gumičky (konec upevněte vespod pinetkou tak, aby nebyla vidět). Ohon rozdělte na dvě sekce a oba prameny postupně obtáčejte. Se zatočenými prameny potom naložte jako s copem – s tím rozdílem, že zaplétáte jen dvě strany. Konec stáhněte co nejtenčí gumičkou a máte hotovo!

Foto: Profimedia.cz

Pokud máte pocit, že byste při zaplétání klasického copu potřebovaly další ruce navíc, pusťte se do trendy varianty, která se skládá jen ze dvou obtočených pramenů

Messy styl a stuha

Baví vás ležérní messy styl? Odložte hřeben, vlasy jen lehce namačkejte s trochou tužidla a partie kolem čela a nad ušima ledabyle stáhněte do culíku. Opět můžete použít trik s pramenem, který zakryje gumičku. Máte? Teď už jen připevněte stuhu do vlasů. Stužkou můžete ovázat přímo culík, stejně tak se ale dá i připnout pinetkami.

Foto: Profimedia.cz

Přední část stáhněte do ledabylého culíku a doplňte stuhou. A klidně po přehlídkovém vzoru sametovou!

Mokrý efekt jinak

Wet look alias mokrý efekt není třeba představovat, na vrcholu trendů se hřeje už několikátou sezonu. Tentokrát jsme se ale dočkali zvlněné verze, kterou mohou vyzkoušet i ženy s kudrnatými vlasy. Pokud je máte od přírody jako hřebíky, budete muset začít pečlivým natočením (nebo jednoduše zůstaňte u rovné klasiky). Potom vlasy pramen po prameni namačkávejte se speciálním přípravkem pro mokrý efekt. Pozor, nenanášejte ho přímo k hlavě a hřeben nechte bez povšimnutí.

Foto: Profimedia.cz

Vlny a mokrý efekt? Toto spojení nás baví!

Foto: Archiv firem
Více

Na foto (zleva): silně tužící krémový gel pro mokrý efekt More Inside Strong Hold Gel, Davines, 289 Kč/125 ml a flexibilní pomáda pro mokrý efekt Damped Osis+, Schwarzkopf Professional, 155 Kč/200 ml

Foto: Archiv firem
Více

Na foto (zleva): gely pro mokrý efekt Wet Hard Gel, No Inhibition, 279 Kč/200 ml a Wet Domination Extreme Splash, Tecni.art, L´Oréal Professionnel, 219 Kč/150 ml

Dohladka

Připravte si uhlazující přípravky a šikovné pomocníky (kartáč na rozčesání vlasů plus menší tupírovací hřeben, který i perfektně uhlazuje). Nemáte-li vlasy úplně rovné, můžete je nejprve vyžehlit (nezapomeňte na termo ochranu) nebo je alespoň vyfoukejte dohladka přes plochý kartáč. Na usměrnění vlasů potom volte matnou pastu, díky které bude účes krásně držet, a s pomocí tupírovacího hřebenu je pořádně srovnejte. Pokud máte těžší vlasy, horní partii, směřující dozadu, můžete zespoda přichytit pinetkami. V každém případě použijte na závěr ještě silně fixační lak (opět je ideální přípravek s matným finišem).

Foto: Profimedia.cz

Učebnicově uhlazené vlasy můžete ve finále vyšperkovat. Doslova!

Foto: Archiv firem
Více

Na foto (zleva): tupírovací a uhlazující kartáč s kančími štětinami Monroe, prodává Profimed, 299 Kč a uhlazující sprej pro tepelnou úpravu vlasů Just Smooth, Goldwell Stylesign, 310 Kč/200 ml

Foto: Archiv firem
Více

Na foto (zleva): matná pasta pro definici a tvar účesu Matt Paste, label.m, 240 Kč/50 ml a lehký uhlazující balzám Super Skinny Relaxing Balm, Paul Mitchell, 487 Kč/200 ml

Verze pro pokročilé

Nedělá vám problém francouzský připlétaný cop? Upleťte si rovnou tři tenké a spojte je v nízko položený culík. Jak na to? Vlasy si rozdělte do jednotlivých sekcí, sepněte ty, kterým se zrovna nebudete věnovat a začněte plést. Francouzský cop je založený na přibírání postranních pramínků. Začněte s rozdělením vlasů na tři díly a pramen na levé straně přeložte přes prostřední. Pramen napravo potom také zapleťte s prostředním a vlasy utahujte. Pokračujte tím, že si přiberete kousek vlasů z levé strany, které spojíte s pramínkem nalevo a zapletete s prostředním. To samé udělejte napravo a klasicky střídejte strany.

Francouzský cop není v tomto případě nutné plést až do konce, od poloviny hlavy můžete konce vlasů doplést klasicky a poté je spojte v nižším culíku. Od něj nechte vlasy volně rozpuštěné a gumičku opět schovejte pod vlasy.

Foto: Profimedia.cz

Zaplétání je otázkou cviku. Pokud vám vytvoření francouzských copů nejde, poproste o pomoc zručnou kamarádku

Který účes u vás nejvíce zabodoval? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek