Hlavní obsah

K nepoznání! Které hvězdy si nejvíc potrpí na retuše?

Foto: Profimedia.cz

Ashley Graham

Stačí párkrát kliknout a celulitida je pryč. A s ní i pěkná část boků nebo stehen. Že většina fotek (ať už mluvíme o instagramových selfie, nebo módních snímcích) prochází retuší, se obecně ví. Tušíte však, do jaké míry? Podívejte se na propastné rozdíly mezi „realitou“ a realitou.

Článek

Jasně, zásahy do fotek tu byly a budou. A rozhodně nebudeme hanit každého, kdo při tvorbě selfíčka použil nový filtr nebo si odmazal pár pupínků. Ruku na srdce, tohle děláme skoro všechny. Co už ale podle nás v pořádku není, je situace, kdy se snímek absolutně vymyká opravdovému obrazu. A na to nejsou specialistky jen některé hvězdy (zdravíme tě, Mariah!) ale i módní značky. Proč nám servírují nepřirozeně vyžehlenou Ashley Graham, když ona sama se faktem, že má celulitidu, absolutně netají?

Iggy a její instagramová lež

Zpěvačka Iggy Azalea (28) pokračuje v trendu, který nastolila profesionální celebrita Kim Kardashian (37), a svůj zadek vystavuje všude, kde může. Jestli se s tak kulatým a velkým pozadím opravdu narodila, můžeme pouze spekulovat. Zpěvačka to sice popírá, pár let staré fotky však nahrávají teorii, že si zadek „přifoukla“ implantáty. Ať už je to jakkoli, jedna věc je jistá – Iggy má v mobilu spoustu chytrých aplikací, které umějí hotová kouzla. Na Instagram vesele postuje fotky s dokonale vyhlazeným pozadím, které se vůbec neshodují se záběry pořízenými paparazzi (na fotce vpravo). Takže pokud samy víte, co že to ta celulitida je, věřte, že v tom nejste samy. Pomerančovou kůži mají i hvězdy navzdory všem nákladným procedurám…

Foto: Profimedia.cz

Instagramová dokonalost je poměrně často pouhou iluzí. Zpěvačka Iggy Azalea bojuje s celulitidou tím nejúčinnějším způsobem – s pomocí aplikace, která její kůži miminkovsky vyhladí

Podvádí i Tori

Herečka Tori Spelling (45) porodila pět dětí a my si rozhodně nemyslíme, že by v plavkách vypadala špatně. Tori ale bohužel patří k hvězdám (a ono se to vlastně netýká jen slavných), které se s realitou jen nerady smiřují. Na kolika plastických operacích a zákrocích byla, nespočítá asi nikdo. A pohrává si i se snímky, které uveřejňuje na sociálních sítích. S fotkou vlevo se pochlubila sama Tori a nejspíš ji vůbec nenapadlo, že to s vyhlazováním pokožky krapet přehnala.

Foto: Profimedia.cz

Vylepšená fotka (vlevo) versus realita. Proč vystavovat na Instagramu fotku v plavkách, když ji ve finále celou vyhladíte a upravíte k nepoznání?

Mariah si amputovala kus ruky

Přirozenost téhle zpěvačce moc neříká. Mariah Carey (48) bojuje celý život s váhou a my s ní tak trochu soucítíme. Asi není dvakrát příjemné, když přiberete pár kilo a hned si vás podají média (ano, i hvězdy mívají city). Mariah to ale neřeší dvakrát šťastně – nejenže se nechává na všech možných fotkách retušovat (a to ve velkém), ale upravuje i vlastní fotky, které předkládá fanouškům. Ke své smůle to ale neumí moc dobře – stačí se podívat na fotku vlevo. Ruka, ve které drží dort, je kousek pod ramenem vykousnutá, což znamená jediné – tady se zužovalo. A nejspíš došlo i na zpěvaččiny nohy. Nad pravým kolenem je linie kuchyňské skříňky zvlněná. I do těchto míst se tím pádem zajíždělo s virtuální gumou.

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka Mariah Carey se do úprav (fotka vlevo) pustila tak vehementně, až si odřízla kus paže. A evidentně si zužovala i nohy. Na pravé straně můžete vidět skutečný stav

Opravdu je tohle Britney?

Přejděme ke třem hvězdám, které byly do světa přílišných retuší tak nějak automaticky vhozené, aniž by se o to prosily nebo přičinily. Zpěvačka Britney Spears (36) své fotky upravuje asi tak jako většina z nás – decentně. Sem tam nějaký ten filtr pro hezčí pleť nebo si pohrát se světlem, aby postava vypadala lépe. Do žádného drastického zeštíhlování se ale nepouští. Dělají to za ni ovšem ostatní. Kolekci spodního prádla Brit údajně pomáhala navrhnout (nebo ji minimálně zaštítila svou tváří), na kampaňových fotkách je ale vyžehlená k nepoznání.

Foto: Profimedia.cz

Britney Spears v kampani na spodní prádlo (vlevo) vypadá výrazně jinak než ve skutečnosti. Nemyslíte, že je té retuše v tomto případě už příliš?

Nejslavnější plus size modelka nemlží

Do stejného ranku spadá i plus size modelka Ashley Graham (30), která se nebojí jít s pravdou ven. Na Instagram klidně nahraje fotku s celulitidou a špíčky na břiše a ještě u toho povzbudí všechny sledující, že to přece není žádné drama. Přestože si modelka pravidelně dává do těla, pomerančová kůže se jí nevyhýbá. Nicméně na kampaňových fotkách po ní často nejsou ani památky. Se značkou spodního prádla Addition Elle modelka spolupracuje pravidelně, s úpravami by ale podle nás rozhodně mohli zvolnit. Extrémně vyhlazené tělo plus size modelky je to první, co bouchne do očí. Škoda!

Foto: Profimedia.cz

Plus size modelka Ashley Graham podporuje ženy, aby se uměly milovat i se všemi svými „nedostatky“. Tvůrci módních fotek ale mají nejspíš jiný názor. Křivky? Ano! Ale nepřirozeně pevné a vyhlazené (vpravo)

Kde má Beyoncé boky?

Přestože jde o deset let starou fotku, připomene nám klam jménem titulní strana slavného magazínu Sports Illustrated. Popové divě Beyoncé (36) totiž tým časopisu ubral na fotce v plavkách rovnou pár konfekčních velikostí. Oba snímky vznikly ve stejném měsíci, tak jak je možné, že se zpěvaččiny boky najednou tak zásadně smrskly? Beyoncé má krásnou ženskou postavu – proč fotit na obálku zpěvačku s křivkami, když se pak její tělo ořeže ze všech stran?

Foto: Profimedia.cz

Jen těžko věřit, že jsou oba snímky pořízené ve stejné době. Pokud Beyoncé přes noc zázračně nezhubla, jde o práci grafiků (obálka vlevo)

Vstříc k lepším zítřkům

Photoshopovou nálož zakončíme něčím příjemnějším. Spousta výrobců totiž pochopila, že se falešná dokonalost začíná lidem zajídat. Značka spodního prádla Aerie fotí na modelkách nejrůznějších velikostí, ale co je důležitější – zbytečně nezmizíkuje to, co je přirozené. Můžete se tak přesvědčit, že i super hubená modelka Nina Agdal (26) má při natočení do kamery drobné záhyby na zádech (ano, tohle všechno jde normálně pryč). Vyhlazovat odmítají i plus size modelku Iskru Lawrence (27), na jejímž těle můžete rozeznat drobné pihy a chloupky. Není to bezva, vidět strukturu normální pokožky místo všeho toho panenkovského vosku?

Foto: Profimedia.cz

K naší radosti se stále častěji objevují značky, které se do drastických retuší odmítají pouštět. Krásné modelky bez příkras fotí prádlo Aerie, od úprav se nově distancuje i e-shop Asos

HLASUJTE: Co myslíte – mělo by se s retušováním obecně ubrat?
Ano! Není nad přirozenost
77.9 %
Ano, i když proti menším úpravám vůbec nic nemám
19.4 %
Ne, na dokonale vyhlazených fotkách nevidím nic špatného
2.7 %
Celkem hlasovalo 6861 čtenářů.

A co vy? Upravily jste si někdy vlastní fotku?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.