Hlavní obsah

Kořeněné, květinové i orientální: Nové parfémy pro vás!

Foto: ipag collection, Shutterstock.com
18. 11. 2018

Se změnou ročního období nastává čas na novou vůni. Chladné měsíce jsou jako stvořené pro těžší, silnější a kořeněnější parfémy – jejich hřejivá náruč je opojná a bude skvělou změnou po svěžích citrusech a něžných květech, kterým se dává přednost na jaře a v létě.

Článek

Parfémy, které používáte, by se daly přirovnat k vašemu podpisu. Dokážou toho hodně prozradit a také se mohou stát jedinečným poznávacím znamením. Jsou ženy, jež jsou celý život věrné jen jedné vůni, většina ale čas od času ráda vyzkouší něco nového.

Patříte do druhé, zvídavější skupiny? Našli jsme šest novinek, které spatřily světlo světa letos a díky svému složení jsou jako stvořené pro chladnější dny. Na podzim a v zimě jsou totiž mnohem vyhledávanější pikantnější a ostřejší aromata s dotykem dřevin, kůže, bergamotu nebo pižma. Jste připravené ponořit se do opojného světa vůní?

Smyslná vanilka a kůže

Foto: Archiv firmy

Tento parfém vás zanese na Blízký východ. Patří do jedinečné kolekce Souvenirs de Malles, která se inspirovala především pohádkami tisíce a jedné noci. Spojuje v sobě tradici značky, proslavené luxusními, ručně šitými výrobky z kůže, a touhu po dobrodružných cestách bájnou Arábií. Hlava vůně je složená z růžového pepře, šafránu a skořice. Srdce pak z jasmínu, maté a tabáku. V základu ucítíte vanilkový lusk, balzámový olej a kůži. Parfémová voda Vanilla & Leather, S. T. Dupont (prodává Sensualité), unisex, 2570 Kč (100 ml)

Elegance a ženskost

Foto: Archiv firmy

Luxusní vůně sestavená pod taktovkou slavného mistra parfémáře Michela Almairaca je dráždivá a provokativní. Odkazuje na tradici rodinné italské značky Bottega Veneta, z níž se stal úspěšný módní dům nabízející především prvotřídní kožené doplňky. Parfém má orientální nádech hlavně díky arabskému jasmínu (sambac), jiskřivému bergamotu a pačuli, dále ucítíte i růžový pepř, vanilku a kůži. Parfémová voda L’Absolu, Bottega Veneta (prodává Notino), 2530 Kč (50 ml)

Spalující vášeň

Foto: Archiv firmy

Průbojná, sebejistá a okouzlující… Přesně pro tento typ žen byla vytvořená nová verze parfému Sì. Vůně je výrazná, květinovo-ovocná a říz jí dodává cedr, který spolu s vanilkou tvoří základ. V srdci je jasmín, otočník a růže, v hlavě pak intenzivní černý rybíz, sladká hruška a růžový pepř. Parfémová voda Sì passione, Giorgio Armani (prodává Douglas), 2450 Kč (50 ml)

Cestovní horečka

Foto: Archiv firmy

Speciální kolekce Les Eaux de Chanel odkazuje k místům, která byla pro Gabrielle Chanel osobně významná. Její citový vztah a soukromé vazby inspirovaly parfuméra Oliviera Polgeho k vytvoření tří jedinečných svěžích aromat – a jedno z nich se perfektně hodí na podzim a zimu. Paris – Venise vzdává hold okouzlujícím Benátkám, kde se slavná návrhářka vzpamatovávala ze smrti životní lásky. Podlehněte kontrastní hořkosti neroli a sladkosti vanilky, které doplňují jemné květinové tóny kosatce i kakostu (geranium). Toaletní voda Paris – Venise, Chanel (prodává Nordstrom), unisex, 3229 Kč (125 ml)

Kouzelné mámení

Foto: Archiv firmy

Představte si zahradu v plném květu, kdy je vzduch napuštěn opojným aromatem vonokvětky, jasmínu, tuberózy, rangúnské liány a růže. Spojte to se zázvorem, pačuli a pižmem. Mix těchto jedinečných prvků vytváří nezapomenutelný chyprově květinový parfém, do kterého se zamilujete na první přivonění. Parfémová voda Bloom Nettare di Fiori, Gucci (prodává parfumerie Fann), 3599 Kč (100 ml)

Umělecké dílo

Foto: Archiv firmy

Zavřete oči a vzpomeňte si na jedno z nejznámějších děl Gustava Klimta Zlatá Adéla. Právě slavným portrétem vídeňské patronky umění Adele Bloch-Bauer byl inspirován tento parfém. Propojením nejkvalitnějšího bergamotového oleje, smyslných růžových plátků, krémové vanilky, pačuli a akigalawoodu (speciální molekula rotundon) vzniklo jedinečné a nezapomenutelné aroma. Parfémová voda Woman in Gold, Kilian (prodává Ingredients Store), 6800 Kč (50 ml)

Střídáte parfémy? Jaký jste si pořídily naposledy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek