Hlavní obsah

Království pro dvě dívky se spoustou úložného prostoru

Foto: www.bydlimhezky.cz

Při celkové rekonstrukci bytu bylo mým hlavním úkolem vyřešit pokoj pro dvě dívky, který prozatím sloužil i jako ložnice pro rodiče. Spaní rodičů se sice přemístilo do obývacího pokoje, ale i tak bylo nutné zajistit dostatek úložného prostoru pro čtyřčlennou rodinu. Jak to dopadlo?

Článek

Místnost o celkové rozloze 18,4 m² poskytla dostatek prostoru a při proměně jsem využila naplno i její výšku 2,96 metru. Prostor nebyl zařízen jako dětský pokoj, ale spíše jako ložnice pro celou rodinu. Spaní dospělých vyřešila sklopná postel v obývacím pokoji a bylo možné pustit se do práce. Rodiče chtěli pokoj pro dívky upravit tak, aby jim sloužil i v budoucnu a nebylo nutné dělat další složité úpravy.

Koncept nového pokoje

V celém bytě je použit bílý nábytek na míru z masivního dřeva a již předem bylo rozhodnuto, že se bude jednat o rustikální provensálský styl. Stůl je umístěn u okna tak, aby nebránil otopnému tělesu a zároveň si k němu mohly sednout obě sestry najednou, do šuplíků se vejdou školní pomůcky. Židle jsou úlovek z bazaru.

Barvy a materiály

K bílému nábytku je použito několik kontrastních prvků v přírodním dubu. Staré repasované parkety byly do historického domu skvělá volba, dodaly pokoji šmrnc a eleganci. Navíc skvěle ladí s dubovými detaily. Aby bílé nebylo příliš, navrhla jsem výmalbu stěn v jemném žlutém odstínu a samy dívky si vybraly z několika návrhů samolepek na zdi – jsou vyrobené na míru a přesně sedí do zvolených míst.

V pokoji bylo nutné upravit i elektrifikaci, aby byly zásuvky a světla tam, kde je dívky budou potřebovat, tedy u stolu a postelí.

Foto: www.bydlimhezky.cz

Každé děvče má své pracovní místo a židli u dlouhého stolu

Vešla se velká skříň i spaní pro babičku

V pokoji je jediné velké okno. Umístila jsem pod něj psací stůl, na který plynule navazuje knihovna. Šatní skříň až ke stropu nabízí mnoho úložných prostor i pro sezonní oblečení. Spaní jsem navrhla ve třech možnostech. Rodina nakonec zvolila postele nad sebou do pravého úhlu tak, aby i spodní spaní bylo pohodlné a bylo možné se na posteli posadit. Nahoře je dostatek místa i pro dospělého, navíc sem vedou schody, které jsou stabilnější než obyčejný žebřík.

Původně v pokoji chybělo i občasné přespání pro babičku nebo kamarádky. Nyní je pod spodní postelí další výsuvná postel, se kterou je velmi snadná manipulace, a nedostatek je vyřešen.

Originální úložné prostory

Do šuplíků, které jsou ve schodech vedoucích na vrchní postel, je možné umístit mnoho věcí. Pod postelí je další skříň pro malé slečny a vzadu jsou ještě skryté poličky na oblíbené hračky. U vrchní postele jsou úložné prostory z čela i z boku, vhodné například na náhradní lůžkoviny.

Další skříňky jsou nad vstupem do pokoje, mají boční větrání skrz zabudovaný děrovaný zdobný plech. Drobnosti, šperky a doplňky jsou uloženy v zrcadlové skříňce, do které bylo použito původní zrcadlo. Skříňka je nyní zavěšena tak, aby se v ní viděla jak děvčata, tak i jejich rodiče.

Foto: www.bydlimhezky.cz

Šuplíky ve schodech fungují jako úložný prostor, žebřiny jsou narozeninový dárek

Textilie a doplňky

Pro textilie jsem využila výraznější fialovou barvu ze samolepek na stěnu, která pokoj rozzářila. Doplňků není potřeba mnoho, o to se postarají barevné polštářky a plyšáci děvčat. Kování je veškeré vyvedeno z trendy mosazi. Svítidla jsou jednoduchá, lampička na stole je krásný historický kousek.

Až bude nový pokojíček zařízený, určitě oceníte odborný manuál na úklid dětského pokoje.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.