Hlavní obsah

Návštěva: Loftový byt, který hraje všemi barvami

Foto: merrygorando.com

Obývací pokoj zdobí fialové doplňky

Hlavně žádný nudný a šedý interiér – tak znělo přání majitelů loftového bytu, s nímž se obrátili na designéry. A výsledek? Možná ani netušili, že tolik barev na světě existuje. Nyní je mají všechny doma, což jim dělá velkou radost. Co tomu řeknete vy?

Článek

Jsou-li majitelé a designéři stejně naladěni, může vzniknout krásný byt. Jako v tomto případě, kdy Radovan Mačák a Otto Fiřt ze studia Merrygorando dokonale vyslyšeli zadání majitelů dvoupodlažního bytu v pražských Dejvicích. Kuchyň zdobí zelený obklad, ložnici fialové doplňky a dětský pokoj lze nejlépe přirovnat k obchodu s pastelkami. Přesto je vše jednoduché, praktické, a hlavně – což je u výrazných barev, které se mohou snadno okoukat, důležité – snadno zaměnitelné.

Kuchyň, kterou změní jen deska

Loftový byt je rozdělený na obývací pokoj s kuchyní, které jsou v nižším patře, po schodech pak vyjdete do ložnice a dětského pokoje. Jako základ byla zvolena kombinace béžové, fialové a zelené barvy. Použité jsou však tak, aby se daly jednoduše nahradit. Majitelé dali za vybavení a zařízení více než milion korun, proto jim musí vydržet dlouhá léta.

Foto: merrygorando.com

Zelený obklad v kuchyni lze snadno vyměnit, linka pak může sloužit celá léta

Příkladem variability je kuchyň, která byla vyrobena, podobně jako spousta dalšího nábytku zde, na míru. Jde o kombinaci MDF desky v provedení vysoký lesk spolu s barevným sklem. To má zelenou barvu a je umístěné na stěně za pracovní deskou. Pokud se majitelům okouká, není problém ho vyměnit a celá kuchyň v neutrální bílé může sloužit dál.

Foto: merrygorando.com

Protažením pracovní desky vznikl malý bar s výhledem ven

„Kuchyň příjemně osvěžuje nejen sklo, ale i barová židle stejné barvy, postavená u malého stolku, který vznikl protažením pracovní desky,“ popisuje designér Radovan Mačák a zároveň upozorňuje na další zajímavé prvky v tomto prostoru: „Ke zvýraznění výšky stěny vedle schodiště jsme použili vertikálně pruhovanou tapetu, efekt umocňují použitá závěsná svítidla. Jako protiklad k pruhům v obývacím pokoji působí veselé zelené puntíky na stěně v chodbě.“

Foto: merrygorando.com

Nadstandardní výšku bytu ještě podtrhují pruhované tapety na stěně

Aby dekorace krásně vynikly, zvolili designéři pouze jednoduché zařízení obývacího pokoje. Nábytek v bílé barvě, která ladí s kuchyní, doplňuje několik dřevěných kousků. Ty jsou v souladu s podlahou, dřevo je použité v celém bytě i na schodišti. Sedací nábytek je opět zvolený v neutrální bílé a šedé. Barvu obývací části dodává fialový koberec i kožené křeslo.

Foto: merrygorando.com

Spodní patro je koncipováno jako společenská zóna, po schodech se dostanete do ložnic

Že byste raději voli zelené doplňky, aby lépe korespondovaly s kuchyní? I zde je vše dokonale sladěno, díky závěsným světlům – ta jsou jak zelená, tak fialová.

Foto: merrygorando.com

Ve vysokém prostoru se krásně vyjímají tři závěsná svítidla, která barevně propojují kuchyň s obývákem

Pokoj, který se líbí nejen dětem

Fialové doplňky a kombinace bílého laku se dřevem se opakují i v ložnici rodičů. Díky sousední šatně je zařízená velmi jednoduše – manželskou postelí s dřevěným čelem a bílým korpusem. Milovníci hvězd jistě ocení výhled skrz velké střešní okno.

Foto: merrygorando.com

Z postele koukají majitelé na hvězdné nebe

Stejné má ve svém pokoji i dcera, i když ta zde zatím spíš ocení prolézačku vedle postele, domek pod ní, a hlavně spoustu příjemných barev. „Právě na tomto pokoji jsme si dali velice záležet, snažili jsme se, aby byl jednoduchý, v minimalistickém duchu, a přesto barevně atraktivní pro dětské oči,“ vysvětluje Otto Fiřt.

Foto: merrygorando.com

Barvy zaujmou v dětském pokoji

Dětskému pokoji dominuje především patrová postel, kterou zde šlo díky výšce stropu s klidným svědomím použít. Dostatek prostoru dovoluje, že se místo po žebříku nahoru vychází po pohodlném schodišti. Prostor pod lůžkem lze využít jako domeček. Designéři pro holčičku připravili více schovávaček – průchodem se dostane pod schodiště, úkryt má i vedle něj v části velké šatní skříně.

Foto: merrygorando.com

Lůžko umístěné ve výšce nabízí spoustu místa na ukrývání a budování domečků

Velká vestavěná skříň upoutá pozornost především barevnou kombinací dvířek. Právě barvy hrají v místnosti důležitou roli, najdete je na veškerém nábytku, doplňcích i malbě na stěnách. Spíš odborníci na bydlení než potomek pak budou obdivovatslavnou židli Pantone Chair u pracovního stolu.

Foto: merrygorando.com

Překvapit může i malba na stěnách

Zdá se vám pokoj příliš barevný? Stačí si odmyslet barevné doplňky a zjistíte, že základní nábytek, vyrobený opět na míru, je laděný pouze do žluté, zelené a modré barvy spolu s bílým základem. Dívce tak může vydržet klidně deset i více let.

Foto: merrygorando.com

Odstraní-li se barevné doplňky, bude pokoj sloužit dívce téměř do dospělosti

„Je to společný znak celého bytu, kdy jsme mysleli na možnost změny vzhledu, jakmile budou mít majitelé bytu pocit, že je interiér nudí,“ dodávají designéři.

Zajímáte se o loftové byty? Prohlédněte si další: Loftový byt, který bourá mýty. Je levný a úsporný nebo Jak se bydlí v luxusním loftu?.

Foto: merrygorando.com

Designéři si vyhráli i s úpravou stěn v chodbě

Foto: merrygorando.com

Koupelnu zdobí jednoduchost a čistota bílé barvy

Nudil by vás tento byt, nebo byste si v něm rádi bydleli? A jaká z barev je vám nejsympatičtější? Řekněte to ostatním v diskusi pod článkem.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.