Hlavní obsah

Křupavé tyčky se zelenými olivami

Hodnocení:
(47)
Foto: Tomáš Rubín
Doba přípravy
15 minut
Doba vaření
15 minut
Náročnost
střední

Máte rádi domácí pečivo? Vynechte tentokrát houstičky a pusťte se do těchto olivových pletýnek. V ochodech stojí jedna kolem 15 korun, doma si je snadno vyrobíte za zlomek ceny. A zvládne je opravdu každý!

Ingredience pro:
15 kusů
Na těsto
  • 500 g chlebové pšeničné mouky
  • 12 g soli
  • 10 g sušeného droždí
  • 400 ml vlažné vody
  • 3 lžíce extra panenského olivového oleje
  • 500 g oliv zelených bez pecky
Na podsypávání
  • chlebová pšeničná mouka
  • dětská krupička
Článek

Postup

Krok 1: Do mísy nasypte chlebovou pšeničnou mouku. Na jedno místo nasypte sůl, o kus vedle (aby nebyly rovnou u sebe) nasypte sušené droždí.  

Krok 2: Přilijte asi 3/4 vody a začněte hníst. Když se těsto začne spojovat, postupně dolijte zbytek vody. Při nízkých otáčkách, aby se těsto pořádně provzdušnilo, hněťte ještě asi 58 minut. Hotové těsto má být měkké a mokré, celkem dost i lepivé, ale krásně drží pohromadě a je dokonale hladké.

Krok 3: Přidejte ještě olivový olej a nechte jej ještě asi 2 minuty zapracovat. Mezitím olivy slijte, pokrájejte nahrubo a nakonec je nasypejte do těsta.

Krok 4: Mísu překryjte čistou utěrkou, sáčkem či potravinovou fólií a nechte asi 2 hodiny kynout, dokud těsto nezdvojnásobí svůj objem. Tip: Vzhledem k tomu, že i nakynuté těsto je hodně měkké, vlhké a lepivé, přendejte ho před kynutím do čisté mísy vytřené trochou oleje po celém vnitřku. Po nakynutí ho celkem snadno vyklopíte ven.

Krok 5: Pracovní plochu posypte hladkou moukou a dětskou krupičkou. Nakynuté těsto opatrně vyklopte na mouku – dbejte na to, abyste s těstem manipulovali co nejméně, co nejvíce vzduchu z kynutí musí zůstat uvnitř. Povrch těsta ještě lehce poprašte moukou s krupičkou a rukama opatrně vytvarujte obdélník.

Krok 6: Připravenou placku rozkrájejte na 1215 stejně velkých kousků – můžete je natáhnout a udělat tyčky (a ty případně zamotat jako vrtule), klidně nakrájejte čtverce, jak se vám to hodí. Stále ale myslete na to, že čím méně s těstem manipulujete, tím nadýchanější pak upečené bude.

Krok 7: Tvary vyskládejte vedle sebe na plechy vyložené pečicím papírem, překryjte čistými utěrkami a nechte ještě asi 2030 minut kynout. Mezitím troubu předehřejte na 220 °C.

Krok 8: Ve vyhřáté troubě postupně pečte vždy 1015 minut. Nebojte, tohle těsto moc překynout nemůže a poslední pečené plechy bývají ty nejlepší.

Olivy a olivový olej ve svém jídelníčku rozhodně nevynechávejte - pomáhají na srdce i na hubnutí. A kromě těchto skvělých olivových tyček si připravte na olivách a houbách i kuřecí paličky

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek