Hlavní obsah

Magie stromů: Léčí i zlomené srdce!

Foto: shutterstock.cz

Strom berte jako živou bytost

10. 11. 2009

Nešťastná láska? Bolesti hlavy? Nedostatečná vůle něco dokázat? Doktor, který to umí vyléčit, se nachází jen kousíček od vás. Stačí zajít do lesa, věřit, a požádat o pomoc (ne)obyčejné stromy! Svěřte jim svá tajemství…

Článek

Odjakživa se věřilo, že rostliny a stromy v sobě skrývají magickou moc. Babky kořenářky léčily (a stále ještě léčí) bolesti těla, stromy jsou zase využívány ke zbavení se negativní energie. Ten, komu bylo takto pomoženo, o léčebných schopnostech rostlin a stromů nepochybuje, což dokládá i filozofie Orientu. Také Keltové uctívali stromy a věděli, že místo pod nimi je nanejvýše vhodné pro rituální obřady.

Je tedy jasné, že si stromy zaslouží naši pozornost. Jejich skrytá tajemství dokáží v mnohém pomoci… Jak?

Strom jako lékař - specialista

Každopádně v sobě mají hodně magnetismu, který umí vydat, i čerpat. Avšak ne každý strom je pro člověka prospěšný! Na vitalitu negativně působí třeba olše, vrba, topol či dřín. Z těchto dřevin mají radost spíše lidé využívající černou magii. Pro léčebné účinky se naopak výborně hodí dub a bříza, neboť mají největší množství pozitivního magnetismu, dále lípa, buk, jedle, jasan, borovice a smrk, přičemž ve výběru by vždy měl zvítězit strom starší, silný a zdravý. (I vaše jabloň nebo švestka na zahradě nejsou bez životní mízy, avšak mají ji jen maličko.)

Stromy mají v sobě hodně magnetismu

Konkrétně buk, kterého obejmete i s jeho listy, zbavuje bolestí hlavy a zahání celkovou únavu, kaštan napravuje pošramocenou duši, lípa se stará o milostné potíže, jeřabina dokáže posílit vůli a višeň pomáhá v sexuálních problémech. Stačí jen naučit se stromy vnímat a nebrat jejich sílu na lehkou váhu – na experimentování a skepticismus nejsou moc stavěné, neboť jisté přírodní síly prý dokáží lehkovážnost i potrestat.

Bez úcty do lesa nechoď!

Každý, kdo touží po načerpání nové síly, měl by mít úctu jak k přírodě samotné, tak i k jejím zákonům. A to není jediné pravidlo. K vybranému stromu musíte přistoupit s vědomím, že se jedná o živou bytost, načež v duchu klidně a srozumitelně vyslovíte přání o nabytí zdraví a síly, jakou má on, popisuje Věra Kubištová-Škochová v knize Zrcadlo okultismu aneb využití tajných věd. Poté se odstoupí dva až tři metry od kmene, natáhnou se ruce směrem k němu a mysl naladí k představě, že se léčebná síla stromu dostává přes kořeny a kmen do přijímajících rukou. Účinky by se měly dostavit záhy.

Mají stromy tajné ICQ?

A pozor: Věří se, že jakmile budete špatně zacházet s jedním „kořenáčem“, dozví se to i ostatní, protože mezi sebou komunikují! Jak je to možné? Odborníci z americké univerzity v Seattlu odhalili, že při porážení stromů motorovou pilou elektrody měřicích přístrojů zaznamenaly na určitých kusech maximální rozrušení v rozmezí 300 metrů. Díky signálu se tak varují navzájem před zvěří, smrtí, špatným člověkem. Bezvěrec nebo dřevorubec tak toho od nich nejspíš moc nezískají…

A co vy? Věříte v tajemnou sílu stromů? Pomohla vám někdy? Svěřte se nám na info@prozeny.cz!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek