Hlavní obsah

Malý dětský pokoj? Patrová postel je jasná volba!

Foto: Nábytek Harmonia, s.r.o

Jak dětem zařídit moderní a praktický pokoj? Správnou volbou patrové postele můžete snadno zařídit dětský pokoj pro jedno, dvě a rovnou i tři děti. Nechte se inspirovat trendy nábytkem a pusťte se do chytré proměny! Budete překvapeni, jak jednoduché to může být.

Článek

Tipů, jak uspořádat dětský pokoj, koluje na internetu spousta. Jak ale vytvořit příjemné a inspirativní prostředí v malé místnosti, kde se počítá každý centimetr? To už tak snadné není. Zvlášť pokud v jednom pokoji vyrůstá více dětí. Podle psychologů se při sdílení pokoje děti učí vzájemné toleranci, umění komunikace a cítí se bezpečněji, když usínají. Každé z dětí ale také potřebuje svůj osobní prostor. A to na spaní, hraní, vlastní pracovní místo i úložný prostor na hračky a spoustu dětského oblečení. Jak to vyřešit? Čtěte dále!

Foto: Nábytek Harmonia, s.r.o

Rafinovanost kolekce Trendy podtrhuje nepřeberné množství možných kombinací uspořádání nejen postelí, ale i dalších modulů

Postel jako skříň

Patrová postel umožní ve spodní části umístit úložné prostory ve formě prostorné šatní skříně, psací koutek s psacím stolem, další lůžka nebo místo na hraní. Lesklá přední plocha skříně opticky zvětšuje prostor, proto ji při zařizování menšího pokoje designéři směle doporučují. Skříň se zrcadlem pak již není zapotřebí. Jistě mají i vaše děti mnoho hraček, knih i oblečení. S tím je potřeba při promýšlení pokoje počítat, a předem připravit dostatek místa pro jejich uložení.

Foto: Nábytek Harmonia, s.r.o

Prostorná šatní skříň, zabudovaná přímo pod vyvýšenou postelí, ušetří v místnosti vzácný prostor

Psací stůl pod postelí

V dosahu psacího stolu by však hračky uloženy být neměly. Snadno totiž mohou potomka rozptylovat. I proto se jeho umístění do výklenku pod postel přímo nabízí. Zde však nedopadá příliš deního světla, a tak není radno význam toho umělého podceňovat. Při osvětlení pracovního místa se držte jednoduchého pravidla – pravákům by světlo mělo dopadat zleva, levákům zprava. Pokud vám to však prostor dovolí, ideální je umístit psací stůl přímo pod okno.

Foto: Nábytek Harmonia, s.r.o

V případě umístění pracovního stolu do výklenku pod postel věnujte velkou pozornost důkladnému osvětlení pracovního místa

Vejdou se dvě i tři děti

Zařídit pokoj pro dvě děti nebylo nikdy snadnější. I když mají společný pokoj, měly by získat pocit svého vlastního koutku. Předejdete tak případným hádkám a sporům. Jak to ale organizačně zvládnout v pokoji rovnou pro tři děti? Ideální by bylo naskládat všechny postele na sebe, že? S patrovou postelí Trendy však tato představa rozhodně není utopie! Do spodního výklenku se vejdou nejen dvě další samostatná lůžka, ale i praktická pracovní plocha. Psací stůl, lůžko i přistýlka jsou v tomto případě na kolečkách. Jednoduše vysunete zrovna ten nábytek, který aktuálně potřebujete.

Foto: Nábytek Harmonia, s.r.o

Jen jedna patrová postel Trendy a pohodlně se vyspí rovnou tři děti! Máte-li jen dvě, mohou si pozvat na přespání kamaráda

Nadčasový design patrových postelí s úžasnou variabilitou prostě baví. Svěží kombinace dřevěného dekoru spolu s lesklými plochami, černými kovovými prvky a veselými doplňkovými barvami utváří příjemnou atmosféru a je neuvěřitelně trendy. Nábytek dětem vydrží po mnoho let a přitom neomrzí.

Foto: Nábytek Harmonia, s.r.o

Patrová postel Trendy nabízí řešení i pro velmi malé byty nebo penziony, kde lze horní postel využít i jako přistýlku

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek