Hlavní obsah

Mánie sezony: Šátky! Naučíme vás je nosit na různé způsoby

Foto: Profimedia.cz

Milujete šátky, dokonce máte sbírku, ale jen se na ně chodíte dívat do skříně? To je velká škoda! Šátky i šály právě prožívají opravdový boom, tak se svezte na vlně jejich popularity. Víme, jak je nosit stylově, a našli jsme i pár nových kousků, kterým určitě neodoláte.

Článek

Existuje nepřeberné množství podob šátků. Čtvercové malé i velké, extrémně dlouhé a úzké, nebo naopak široké, do který se můžete zabalit téměř celá. Stejné je to i se způsoby, jak se dají nosit – i těch je málem nekonečno. Některé z nich jsou ale zastaralé a místo toho, aby z vás udělaly módní ikonu, budete vypadat, jako že jste si na sebe vzala součást retro uniformy.

Na krk i ramena 

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak zakomponovat šátek či šál do outfitu, je ovázat si ho kolem krku nebo přehodit přes ramena. Časy, kdy se menší čtvercový šátek složil, napevno se ovinul kolem šíje, uvázal na uzel a cípy posunul na bok, jsou pryč. Věřte, nebudete vypadat jako šik Pařížanka, ale spíš že jste trochu zaspala dobu. Obzvlášť ve spojení se strohými business kostýmky to vypadá neuvěřitelně zastarale.

Chcete-li působit svěže a neotřele, můžete si vytvořit svérázný náhrdelník: cípy čtvercového šátku svážete v nejnižším možném bodě a uzlík otočíte za krk. Další možností je udělat z něho tenčí pruh a zavázat ho jako kravatu. Toužíte-li po výraznější alternativě, vytvořte bohatou a nadýchanou mašli, ale tak, aby jí volně visely cípy a aby nebyla u krku úplně napevno.

Nejlépe působí, když je tento látkový doplněk ležérní, nenucený až nedbalý. Jako byste si svůj outfit pracně nepromýšlela, ale jen z rozmaru v rychlosti na krk něco hodila – takže jen nalehko uvázat nebo obtočit kolem krku, žádné složité uzly. To samé platí i u větších obdélníkových šálů nebo dlouhých tenkých šátků. Stačí je jen pohodit na ramena nebo maximálně jednou ovinout okolo šíje.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Dlouhý tenký šátek se perfektně hodí jak k romantickým ženským lookům, tak i ryze módním kombinacím se sportovními prvky

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Líbí se vám víc zdobná, ale stále ležérní mašle, nebo jen jednoduchý puntíkový náhrdelník z šátku?

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Žádná věda v tom není, hlavně musí celý komplet vypadat nenuceně. Jen šál nebo šátek hoďte na ramena, maximálně ho volně svažte a je to!

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Mixování vzorů je umění, na první pohled mohou být potisky zcela odlišné, ale přitom spolu báječně ladit. Vhodně vybraným šátečkem oživíte jakýkoliv outfit

Módní nadstavba 

Zajímáte se o trendy trochu více, nebojíte se experimentovat a být v centru pozornosti? V tom případě doporučujeme si s šátky pohrát ještě víc! Krásně vypadají na kabelkách – můžete ovázat rukojeť, nebo šátek jen tak nalehko zavázat na řetízek nebo popruh a nechat vlát ve větru.

Naším nejoblíbenějším způsobem, jak šátek vynést, je uvázat si ho na hlavu nebo do vlasů. Senzačně vypadají výrazné turbany nebo čelenky. Taky se jím dá omotat culík a tenčí šál si můžete dokonce vplést do copu. In je i klasická vazba pod krkem nebo vzadu pod vlasy.

Nesmíme také zapomenout, že šátky můžete přetvořit na náramky, a to jak na zápěstí, tak i na kotník, a poslouží i jako skvělá alternativa nudného pásku.

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Čelenku si můžete uvázat na temeni hlavy navrch vlasů, nebo ji vést zespod a uvázat těsně nad krkem. Bandany jsou nyní na vrcholku své slávy. Populární je i způsob, který dobře znávaly naše babičky

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Nebojte se na sebe upoutat pozornost. Nejrůznější mašle a turbany působí velmi žensky

Foto: Profimedia.cz

Na foto (zleva): Chcete dodat svému outfitu módní říz? Zapomeňte na běžnou bižuterii a sáhněte po šátku. Ozvláštníte tak i tu nejjednodušší kabelku

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Červený puntíkovaný šátek Bijou Brigitte, 139 Kč. Žlutý šátek s modrými lemy Marks & Spencer, 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Čtvercový šátek s hvězdičkami Red Herring (prodává Debenhams), 349 Kč. Bleděmodrá bandana H&M, 249 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Modrý úzký šátek se zlatou sponou Mango, 299 Kč. Bandana pošitá korálky a flitry New Look, 580 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Užší delší šátek s potiskem Red Herring (prodává Debenhams), 349 Kč. Extra dlouhý tenký černý šátek s výšivkou Nordstrom, 1418 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Velký čtvercový šátek s abstraktním vzorem H&M, 299 Kč. Čtvercový šátek s pestrými květy Zara, 249 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Velký šátek v pastelových tónech Stradivarius, 349 Kč. Rozměrný šátek s abstrakcí Bijou Brigitte, 399 Kč

Patříte mezi milovnice šátků, nebo jste ještě nepodlehla jejich kouzlu? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek