Hlavní obsah

Mikiny jsou jen pro mladé? Omyl! Čtenářka Zdeňka (43) vám ukáže hned 5 stylingů

Foto: Eva Malúšová
5. 3. 2018

Pokud jste je v duchu odsunuly do kolonky „trendy pro náctileté“, nejste vůči nim úplně fér. A nejde samozřejmě jen o to, že byste mikinám křivdily – mnohem horší je, že se zbytečně ochuzujete o tak stylový a pohodlný kousek.

Článek

Už žádné škatulkování. Po mikinách se můžete rozhlížet i v případě, že už vám dávno není dvacet. A ne, nemluvíme o tom, že je „smíte“ provětrat na svižné procházce. Řeč je o jejich opravdovém zapojení do šatníku, kdy se párují se stylovými sukněmi, kalhotami nebo džínami. Nevíte, jak na to? Inspirujte se kombinacemi, které si vyzkoušela naše skvělá čtenářka Zdeňka. Ta se ve svých třiačtyřiceti letech stala, díky vašemu hlasování, tváří ProŽeny.cz! Pokud sympatickou čtenářku ještě neznáte, dejte si rychlou seznamku prostřednictvím článku Soutěž Tvář ProŽeny.cz: Takhle vypadá její vítězka Zdeňka Vorlíčková (43).

Správný parťák

Ryze ležérním mikinám sluší doprovod, který je dokáže posunout na vyšší level. A ano, i tento extrémně pohodlný kousek umí působit žensky. Jak postupovat? K mikině vyberte oblíbenou sukni (skvěle funguje ta delší), nechte si prodloužit postavu podpatky a nezapomínejte na doplňky.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: mikina (Robert Kupisz, prodává VaNa1, 4400 Kč), sukně (Mango, 1299 Kč), náramek (H&M, 299 Kč za set), kožená kabelka (COS, 3200 Kč), kožené boty (Högl, 4990 Kč), prsteny (H&M, 199 Kč za set)

Jarní pastely

Nadcházející (= teplotně příznivější!) sezoně budou dominovat pastely. A pokud fandíte bledým odstínům i vy, klidně se už na ně začněte připravovat. Třeba nákupem světlounce mentolové mikiny s volánky na rukávech. Ptáte se, s čím tyto barvy kombinovat? Ideálně s dalšími pastely nebo štědrou dávkou bílé.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: mikina (Mango, 399 Kč), sukně (COS, 2500 Kč), náušnice (Lindex, 799 Kč), kožená kabelka (Tezyo, 4490 Kč), prsten (COS, 490 Kč), boty (Högl, 3999 Kč)

Mikina + kalhoty = trefa!

Posuňme se od sukní dál. Mikinám sluší samozřejmě i kalhoty a ne, nemusí to být jen džíny (k těm se dostaneme vzápětí). Klidně je zkuste spárovat s kalhotami do pasu a mikinu úplně nebo alespoň částečně zastrčte. Podpatky můžete nechat doma, této kombinaci svědčí i rovná obuv.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: mikina (H&M Studio, 1299 Kč), kalhoty (Lindex, 999 Kč), náušnice (Dyrberg/Kern, 1699 Kč), boty (COS, 2490 Kč), kabelka (Matt & Nat, prodává Urbanlux, 3500 Kč)

Když milujete džíny

Párování mikin a džín se zdá jako nejjednodušší, na druhé straně se dá ale snadno sklouznout k tak trochu nudné víkendové variantě. Nápaditější sestavu vám pomůže vytvořit kožený křivák (letos ideálně v barvě!), stylová obuv, ze které mohou vykukovat vtipné ponožky – a džíny, které jsou něčím zajímavé.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: mikina (H&M, 699 Kč), džíny (Mango, 199 Kč), kožená bunda (Mango, 4990 Kč), prsten (Dyrberg/Kern, 2249 Kč), kožené boty (Tezyo, 2290 Kč), ponožky (Happy Socks, prodává Urbanlux, 249 Kč)

Náhrada za šaty

Oversized mikiny, které mohou suplovat šaty, musí souznít s vaší osobností i šatníkem, jinak je nemáte šanci „prodat“. Pokud jsou ale vašemu šatníku blízké, určitě jim stojí za to dát šanci. V doprovodu kozaček (pozor na příliš vysoký a úzký podpatek) vypadají fantasticky.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: mikina (Robert Kupisz, prodává VaNa1, 5700 Kč), kožené boty (Mango, 1299 Kč), psaníčko (Matt & Nat, prodává Urbanlux, 2380 Kč), prsten (Fashion Shop Parazit, 399 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Styling - Irena Vokrojová
  • Vizáž - Soňa Šajdáková
  • GASK – Galerie Středočeského kraje - Barborská 51-53, Kutná Hora, www.gask.cz

Co vy a mikiny? Nosíte je? Ve které kombinaci se vám líbí nejvíce? 

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek