Hlavní obsah

Móda: Nebojte se zvýraznit ramena. Tuhle sezonu se to smí!

Foto: pull&bear

Ozdobená ramena jsou trendem podzimní sezony

11. 10. 2012

Už minulou sezonu jste si mohly všimnout, že se něco děje, ale nyní už je to „na tuty“! Návrháři si čím dál tím více všímají části oblečení nějakou dobu opomíjené – ramen! A jak vypadá výsledek?

Článek

Ramena – důležitá, přesto ponechávaná dlouhou dobu bez povšimnutí. Ono se nakonec není čemu divit, když vám k nim 80. a polovina 90. let vytvořily takový vztah a lehce posměšný odpor (pamatujete na film Pracující dívka s obzvláště ramenatou Melanií Griffith?). Na masivní ramenní vycpávky, které vytvářely „almarovitý“ vzhled i té nejdrobnější postavě a způsobovaly, že vám ramena sahala do půlky hlavy, se nedá zapomenout!

Nyní se důraz na ramena vrací, nemusíte se ale bát, je zde, co se týče velikosti, v mnohem decentnější a rockovější, zdobnější verzi! Návrháři se nebáli použít divoké cvočky, jemné a metalické materiály a jiné zajímavé aplikace, aby zvýraznili ramena, a dodali tak oblečení šmrnc!

Drsné cvočky

Sledujete-li módu, už víte, že cvočky zaplavily tuto sezonu celý svět. Jsou na topech, šatech i bundách, kabelkách, botách i špercích. Možná právě nejčastěji je najdete na ramenou – v nejrůznějších formacích či tvarech, v různých velikostech od drobných až po ty velké, které vypadají opravdu nebezpečně a které vám v přecpané tramvají zařídí celkem dost osobního prostoru. Dokážou fantasticky ozvláštnit obyčejný top, dodat nádech nebezpečnosti upnutým šatům a patřičný lesk jednoduchému svetru či mikině. Originálně působí na klasickém černém saku a skvěle vypadají na džínové bundičce.

Cvočky se perfektně hodí k „drsnému stylu“, který zaplavil přehlídková mola pro nastávající sezonu, zkombinujte proto vršek s cvočky s koženými kalhotami a kotníčkovými botami s přezkami a zipy. Samy uvažte, v jakém množství a barvě se vám cvočky nejvíce líbí!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 750 Kč, Topshop 1140 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Pull&Bear 699 Kč, Asos 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 899 Kč, Topshop 1350 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1050 Kč, Asos 1350 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Pull&Bear 1299 Kč, Topshop 1080 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 999 Kč, Asos 1440 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1560 Kč, Mango 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 900 Kč, Topshop 1350 Kč

Hrátky s látkou

Kromě cvočků je tu další, jednodušší a klasičtější forma zvýrazňování ramenních částí – látka. Prostě se na ramena použije odlišný materiál a původně jednolitý top se změní v originálně pojatý kousek. Častým materiálem je krajka, která se však překvapivě nevyužívá jen u jemňounkých topů, ale i u klasických bavlněných mikin, jimž ubírá na ležérnosti a posouvá je o třídu výš. Další jsou metalické látky nebo látkové vsadky, které se využívají nejčastěji u košil a vytváří jim klasický kovbojský vzhled.

Zkuste se v obchodech oproti obyčejným topům podívat příště na nějaké se zvýrazněnými rameny! Pokud to není zrovna ta část vašeho těla, kterou si přejete zmenšit či zakrýt, určitě je vyzkoušejte!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 840 Kč, Bershka 699 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1050 Kč, KappAhl 699 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 999 Kč, Ann Christine 619 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 840 Kč, H&M 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 799 Kč, Topshop 960 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 1499 Kč, Zara 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 750 Kč, Lindex 799 Kč

Třpytivé nárameníky

Další variantou, jak zvýraznit ramena, jsou třpytivé aplikace, které jsme si naprosto zamilovali! Jedná se o nejrůznější výšivky či nášivky z korálků, třpytivých kamínků a perel, které trochu připomínají nárameníky a vypadají naprosto dokonale třeba na obyčejných šatech nebo topu. Úžasně působí i lesklé flitry a další prvky – chcete-li něco originálního, pořiďte si top nebo svetřík s rameny ozdobenými většími různobarevnými kameny.

K podobným kouskům zapomeňte na náhrdelníky, zbytečně by se s aplikacemi na ramenou tloukly. Doplněk, který můžete využít, je pásek – zvolte jej v barvě, kterou obsahují ramenní ozdoby!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1050 Kč, Topshop 900 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 499 Kč, Debenhams 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 999 Kč, New Yorker 619 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Pull&Bear 699 Kč, Topshop 600 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 1999 Kč, Asos 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Bershka 699 Kč, Mango 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 625 Kč, Topshop 840 Kč

Vycpávky ano, ale...

Jak už bylo řečeno, k tomuto trendu patří i objemná ramena, ovšem v mnohem decentnější verzi než dříve. Na saku obstarávají vycpávky ramenům spíš ostřejší tvar a přísnější rysy, takže vyvolávají sebevědomý a profesionální dojem. Naprosto dokonale vypadají kaskádovitě řešená ramena ve spojení s černou krajkou, jiný šmrnc zas dodává širší střih v této oblasti jednoduše šitým elegantním šatům nebo topu.

Drobné vycpávky můžete najít i na topech či šatech – zde jsou umístěny pouze pro efekt a aby si trochu pohrály s vašimi tělesnými proporcemi. Rovná ramena totiž vyhlížejí sebejistě a neohroženě! Nebojte se jich!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1320 Kč, Zara 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 1050 Kč, F&F (info o ceně v obchodě)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 960 Kč, Mango 349 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1170 Kč, Debenhams 450 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 999 Kč, Asos 1440 Kč

Jak se vám líbí tento trend zdobení ramen?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.