Hlavní obsah

Móda v dánském stylu

Foto: Noa Noa

Noa Noa je spojením noblesy a funkčnosti

20. 12. 2008

Dánská móda má ve světě velmi dobré jméno. Je založena na jednoduchém designu a klasice, jež mají své kořeny ve dvacátých letech minulého století. Jakoby chtěla symbolicky připomenout prvorepublikové časy naší módní tradice, otevřela dánská značka Noa Noa v Praze svůj obchod První republika.

Článek

Široké rozpětí velikostí

Za povšimnutí stojí, že kolekce z kvalitních materiálů a perfektního zpracování má široké rozpětí velikostí. Obléknou se zde manekýnky stejně jako Halina Pawlowská, které to v modelu Noa Noa moc slušelo. Dominantní barvou pro tuto sezonu je opět černá a šedé odstíny, které zesvětlují doplňkové barvy béžová a fialová.

Doba velí zkrátit

A platí to naprosto ve všem, co charakterizuje módu dvacátých let minulého století. V té době si ženy stříhají vlasy, modely ztrácejí přebytečnou zdobnost, šaty a sukně se zkracují ke kolenům. Prosté střihy kladou větší důraz na látku, na její trvanlivost a strukturu než na tvar. Oblečení ženu minimálně svazuje a poskytuje ji volnost pohybu..

Móda první republiky je praktická, jednoduchá a především elegantní.

Foto: Noa Noa

Prosté střihy kladou důraz na látku

Narodila se mikáda

Bubikopf neboli chlapecká hlava, jinak také krátké mikádo, zaplavuje ulice. Ženy svým rapidním zkrácením vlasů doslova šokovaly. Nesmějí chybět pokrývky hlavy, ale ztrácejí svou zdobnost. Rychlostí blesku mizí dekorativní secesní klobouky plné květin. Nahrazuje je moderní klobouk, který je jednoduchý a připomíná pánský styl.

Image je důležitá, ale musí mít obsah

Moderní ženou dvacátých let se stává štíhlá dívka s chlapeckou postavou a plochým hrudníkem, útlými boky a rovnými hranatými rameny. Dámský šatník žen se rozšiřuje o kalhoty a trika, tyto kousky už v trysku času nevymizí, jen mohutně sílí. Stejně jako boty na nízkém podpatku. Klade se velký důraz na rovnoprávnost mužů a žen, emancipace je všudypřítomná.  Ženy začínají studovat, sportovat, řídit auta, kouřit cigarety a chovat se svobodně jako muži. Idoly se stávají filmové hvězdy a davy žen je napodobují.

I když modely Noa Noa kopírují styl dvacátých let, jsou z novodobých odlehčených materiálů od průhledného hedvábí přes úplet až po kůži a kožešinu. Spojují noblesu minulých časů s funkčností dneška.

Foto: Noa Noa
Foto: ">V jemném úpletu se budete cítit pohodlně a vypadat sexy
Foto: Noa Noa
ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek