Hlavní obsah

Móda ve velikosti 42: Které trendy jsou přátelské k ženským křivkám?

Foto: Eva Malúšová

Které kousky sluší plnějším křivkám?

27. 3. 2017

Pokud vaše konfekční velikost nezačíná trojkou, musíte při prohlížení většiny módních fotek zapojit představivost (jak by oblečení vypadalo na oblých křivkách?). U dnešních tipů tento problém odpadá!

Článek

Ukázkově štíhlé modelky jsme tentokrát vynechali. Úlovky z jarních kolekcí si můžete prohlédnout na modelce (a mamince) Veronice, která má velikost 42 a žensky tvarovanou postavu k tomu.

Sázka na jistotu

Začněme zlehka. Pokud máte plnější postavu, naplňte si šatník kusy se zavinovacím střihem. Nezapomínejte ale, že u oblíbených šatů (díky, Diane von Fürstenberg!) to nekončí. Pořídit si můžete i obdobně řešené vršky. Třeba proužkovanou košili, ke které se perfektně hodí úzké džíny.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: košile (Mango, 799 Kč), džíny (Marks & Spencer, 1099 Kč), boty (Next, 1530 Kč), kabelka (Marks & Spencer, 1199 Kč), prsteny (Lindex, 149 Kč/2 kusy)

Foto: archiv firem

Nazouváky se budou nosit na podpatku i bez

Důraz na pas

Pokud vaše silueta připomíná tvar přesýpacích hodin, zdůrazněte štíhlý pas v sukni, která právě v tomto místě končí. Abyste vaše úsilí nezazdily, košili zastrčte dovnitř. Pakliže vám délka midi sukně nevyhovuje, můžete ji samozřejmě nahradit i o chlup kratší variantou.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: sukně (Marks & Spencer, 2099 Kč), košile (Marks & Spencer, 1099 Kč), boty (H&M, 799 Kč), náhrdelník (Lindex, 449 Kč)

Lehký overal

Ano, i s plnějšími tvary si tento kus můžete dovolit. Pozor si dejte jen na to, aby overal nebyl příliš obepnutý a stejně tak i zbytečně volný. Ideální je, když kopíruje postavu a je z lehkého splývavého materiálu.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: overal (Villa, prodává Van Graaf, 1799 Kč), boty (Humanic, 1299 Kč), semišová bunda (Review, prodává Van Graaf, 2799 Kč), náušnice (Mango, 299 Kč)

Foto: archiv firem

Líbí se vám výrazné náušnice?

Trendy volánky

Módní volánky můžete nosit i bez toho, aniž byste si zbytečně přidávaly na objemu. Stačí, když je chytře umístíte na vhodná místa – například na konce rukávů. Pokud máte stejně jako naše modelka potřebnou výšku, můžete i sukni v této délce odlehčit teniskami. Ženy menšího vzrůstu by měly plochou obuv párovat spíše se sukněmi, sahajícími nad kolena.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: top (H&M, 799 Kč), sukně (Gant, 4299 Kč), náramky (H&M, 399 Kč/set), tenisky (Tommy Hilfiger, prodává Van Graaf, 1799 Kč), peněženka (Van Graaf, 499 Kč)

Odvážné potisky

Místo nekonečného rozebírání toho, jestli vám svědčí puntíky, proužky, nebo kytičky, se soustřeďte na vhodné střihy a materiály. Nic takového jako zakázaný potisk nebo vzor totiž neexistuje. Přitahuje vás geometrie na následujících šatech? Za to, že si je odnesete do zkušební kabinky, nic nedáte. V případě upnutějších šatů se nestyďte sáhnout po body, které krásně srovná střed těla.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: šaty (Lindex, 1899 Kč), boty (Mango, 1299 Kč), prsten (H&M, 149 Kč)

Náš tým a poděkování

  • Děkujeme Botanické zahradě Univerzity Karlovy - za poskytnutí prostoru k focení! Adresa: Na Slupi 16, Praha 2
  • Styling - Veronika Králová
  • Vizáž - Petra Soukupová
  • Modelka - Veronika Halušková (Czechoslovak Models)

Která kombinace vás zaujala nejvíce? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek